Kripto Para Haberleri

Polis, Kaçak Elektrik ile Kripto Para Madenciliği Yapan 5 Kişiyi Tutukladı

Miri’de gerçekleşen olayda, kaçak elektrik kullanarak mining işlemi yapan 5 kişilik çete suçüstü yakalandı. Kripto para varlıklarına dair çok sayıda gündem oluşturan haber ve içerik paylaştık ancak bu en ilginci olabilir. Madencilik yapmak için kaçak elektrik kullanmayı tercih eden ve Polis’in derin araştırmaları ve takibi sonrası yakalanan çete, ağır yaptırımlar ile karşı karşıya gelecek.

Malumunuz mining yani kazma işlemi ile birlikte kazanç elde etmek mümkün ve dijital varlıklar buna izin veriyor. Bu işlemi legal olarak yapmadığınız takdirde tutuklanmanız gayet normal. Ve üstüne bir de kaçak elektrik kullandığınızda kaçınılmaz bir son sizleri bekliyor olacaktır.

Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır - 2020 Tam Rehber

Kripto para dünyasında genellikle dolandırıcılık ve hekır haberleri ile karşınıza çıkıyoruz ancak bu kez durum biraz daha farklı. Aslında daha düşük vizyonlu bir hırsızlık olmuş da diyebiliriz. Şaka bir yana, 5 kişilik çete, kazmak için elektriğe para ödemek istemiyor ve bunu da kaçak elektrik kullanarak mümkün hale getiriyor. Mining işleminde inanılmaz bir enerji sarf ediliyor ve bu da faturaya yansıyor. Çetenin asıl amacı ise giderleri azaltmak ve kazarak daha fazla para kazanmak. Aslında yaptıkları savunma da bunu net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Sarawak Energy ve Polis İşbirliği

Bölgenin enerji dağıtım firması da bu araştırmada polis’e yardımcı oldu ve aslında işlerini büyük ölçüde kolaylaştırdı diyebiliriz. 5 kişilik çete yakalandıktan sonra savunmaları alındı. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kripto para dünyası gerçekten ilginç olaylara gebe. Daha öncesinde dolandırıcılık ve büyük hekırlık olaylarından söz etmiştik ancak hem kazıp hem de kaçak elektrik kullanmak gerçekten büyük cesaret istiyor.

Bu arada bölgede 5 farklı yerde buna benzer bir eylem gerçekleştirildiği ve madencilik faaliyetlerinin devam ettiği tespit edildi. Mining yaparak para kazanmak mümkün değil ya da madencilik bitti diyenler için güzel bir cevap olacağını düşünüyoruz. Bu tür olayların önünü kesmek için firma ve polis iş birliğinin devam edeceği açıklandı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu