Kripto Para Haberleri

Polis, kaçak elektrik kullanarak madencilik yapan 3 farklı adrese operasyon düzenledi

Polis dün öğleden sonra kaçak elektrik kullanarak kripto para madenciliği (Bitcoin) yaptığı şüphelenilen 3 tesise baskın düzenledi.

Malezya Perak Tengah bölge polis amiri Supt Barudin Wariso, kamuoyunun bilgisine göre hareket ederek, ekibinin ve Tenaga Nasional Berhad’dan gelen başka bir operasyon ekibinin dün 16:00 ile 19:00 saatleri arasında şüpheli yerlere baskın düzenlediğini söyledi. Malezya Perak Tengah bölge polis amiri Supt Barudin Wariso bu operasyonda kaçak elektrik ile kripto para madenciliği yapan 20’li yaşlarında 7 kişiyi sorgulamak için gözaltına aldıklarını söyledi.

Polis amiri açıklama yaptı

Supt Barudin Wariso:

İlk araştırmalar, binalardaki elektrik tüketim miktarının çok yüksek olduğunu ve bu nedenle bir iş yerinin normal kullanım oranına uymadığı için şüphe uyandırdı. Bunun yanı sıra, özellikle binadaki tüccarlardan, mağazanın faaliyetlerini ve diğer kullanıcıların huzurunu bozan yüksek ses şikayerleri de geliyordu.

Bitcoin madencilik teçhizatlarına el konuldu

Bitcoin-madencilik

Malezya Perak Tengah bölge polis amiri kaçak elektrik kullanarak Bitcoin madenciliği yapıldığını tespit ettiklerini ve güç kaynağı ile birlikte 154 adet Bitcoin sunucu makinesi, 23 adet Bitcoin gösterge paneli, birkaç rulo bakır tel, 2 bilgisayar ve 5 ana elektrik güç dağıtım anahtar kutusu ele geçirdiklerini açıkladı. Ayrıca Malezyalo polis amiri Tüm şüphelilerin daha fazla soruşturma için bugünden itibaren iki gün süreyle tutuklandığını söyledi.

Supt Barudin Wariso:

Bu tarz sorumsuz faaliyetlerle mücadele etmek amacıyla kaçak elektrik ile kripto para madenciliği yapan bu sendikanın ağını tespit etmek ve belirlemek için daha fazla araştırma yapılacaktır.

Yukarıdaki açıklamasına ek olarak polis amiri davanın Malezya yasaları ve ülkenin menkul değer düzenleyicisi altında soruşturulacağını söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu