Coin Rehberi

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Polkadot (DOT) Nedir?

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? rehberimize hoş geldiniz. Konumuza giriş yapmadan önce ilk olarak Polkadot’un (DOT) ne olduğuna bakalım: Polkadot (DOT) 26 Mayıs 2020’de Web3 Foundation tarafından resmi olarak kripto para piyasasına katıldı. Polkadot (DOT) şu anda en yüksek piyasa değerli 6. en büyük kripto para birimidir. Bu sıralama ilerleyen günlerde değişebilir. Yine de Polkadot kısa bir resmiyet ömrü ile ne kadar başarılı bir proje olduğunu kanıtlamıştır.

Polkadot (DOT) açık kaynaklı birden fazla zincir sharding protokolüdür. Bu açıdan Polkadot ağı diğer blok zincirler ile iletişime geçebilir. Polkadot blok zincirinden sadece kripto para birimleri değil, herhangi bir veri ya da varlık transfer edilebilir. Bu yüzden Polkadot ağının ve DOT tokeninin kullanım alanı çok geniştir.

Polkadot (DOT) hem kamuya açık hem de özel zincirleri birbirine bağlar. Buna ek olarak ağ izinsiz ağları, Oracle’ları ve gelecekte yapılacak bağımsız ağları da birbirine bağlayabilir.

Polkadot (DOT) Ne İşe Yarar?

Polkadot (DOT) kripto para biriminin 3 kullanım alanı vardır. DOT tokeni; Polkadot ağının yönetimi, işlemleri ve paralel zincirlerin oluşturulmasında kullanılır. İsviçreli bir şirket olan Web3 Foundation tamamen fonksiyonel, kullanıcı yanlısı ve açık kaynaklı bir merkez olmayan ağa inanıyor.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Polkadot (DOT) Nereden Alınır?

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? konumuza bakmadan önce DOT tokeninin nereden alınacağına değinelim: Polkadot (DOT) satın alabileceğiniz en iyi borsalar Binance, Huobi Global, Kraken, Bithumb, KuCoin, Coinone, Bitfinex, Poloniex, Bittrex’dir. Ülkemizde ise Polkadot (DOT) Paribu ve BtcTurk Pro’dan satın alınabilir.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır?

Polkadot (DOT) satın almak için yukarıda bahsettiğimiz kripto borsa para platformlarından ya da tercih ettiğiniz başka bir kripto para borsasından hesabınız olmalıdır. Aşağıda Binance ve Paribu borsaları üzerinden Polkadot (DOT) tokeninin nasıl alınacağına bakacağız. Bu adımları gerçekleştirmek için Binance ya da Paribu hesabınız olmalıdır. Binance hesabının nasıl açılacağı ve Binance’ın nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız rehberimizi (https://www.koinbox.net/binance-hesap-acma-islemi-nasil-yapilir-detayli-anlatim-rehberi/) okumanızı tavsiye ediyoruz. Aynı şey Paribu (https://www.koinbox.net/paribu-hesap-acma-islemi-nasil-yapilir-detayli-anlatim-rehberi/) için de geçerlidir.

Binance Borsası Üzerinden Polkadot (DOT) Nasıl Alınır?

Binance ya da TRBinance üzerinden Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? Borsa hesabınıza girdikten sonra ana menüden Piyasalar sekmesine tıklayın. Daha sonra DOT/TRY çiftini seçin.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Karşınıza çıkacak ticaret ekranında Polkadot (DOT) grafiğini, o anda gerçekleşmekte olan DOT/TRY işlemlerini görebilirsiniz. Kırmızı daire içindeki alanda Polkadot (DOT) alım satım yapabilirsiniz. Bu alanda DOT almak için Limit, Piyasa, Stop-Limit ve OCO emirlerini kullanabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Paribu Borsası Üzerinden Polkadot (DOT) Nasıl Alınır?

Paribu borsası üzerinden Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? İlk olarak Paribu hesabınıza giriş yapın. Daha sonra piyasalar sekmesine tıklayın ve sol menüden DOT-TL çiftini seçin. Karşınıza çıkacak ekrandan aşağıdaki resimdeki görüldüğü gibi sol kısımdan DOT satın alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Paribu’dan DOT alırken Limit, Piyasa ve Koşul emirlerini kullanabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Polkadot (DOT) Nasıl Saklanır?

Polkadot (DOT) koinlerinizi bir sıcak cüzdanda ya da soğuk cüzdanda saklayabilirsiniz. Polkadot (DOT) ticareti yapmak istiyorsanız koinlerinizi borsa hesabınızda saklayabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Nasıl Çalışır?

Polkadot (DOT) fonların bir dijital cüzdandan diğerine gönderilmesine yarar. DOT kripto grafi teknolojisini kullanarak kamu ve özel blok zincirler arasında işlem yapabilir. Polkadot (DOT) sadece varlık gönderimi yapmaz, DOT ağı birden fazla zincirden oluşan bir ağdır. Polkadot (DOT) Relay zinciri verilerin ve işlemlerin diğer zincirlerde (parachainlerde) işlenmesine olanak tanır.

Polkadot (DOT)’un sharding teknolojisi ağın farklı alanlara ayrılmasına yarar. Böylece Polkadot (DOT) ağında ticari işlemler çok hızlı bir şekilde yapılır. Polkadot (DOT) tüm bu sistemlerini yönetmek için Nominated Proof of Stake yani Seçilmiş Hisse Kanıtları sistemi kullanır. Bu ortak fikir mekanizmasında madencilik yerine staking yapılır.

Polkadot (DOT) ağında Validator düğümü işleyen kişiler ağın bütünlüğünü korur. Fishermen düğümleri ise ağında polisliğini yapar. DOT token sahipleri istedikleri zaman güvendikleri bir Valitador düğümünde staking yapabilir.

Polkadot (DOT) Kaç TL?

Polkadot (DOT) fiyatı kripto para birimlerini doğası gereği sürekli olarak değişmektedir. Polkadot şu anda Türk lirasından işlem görmektedir. Güncel DOT fiyatını istediğiniz zaman aşağıdaki grafikten kontrol edebilirsiniz.

Polkadot (DOT) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Polkadot (DOT) çıktığından beri kripto para birimi tüccarları arasında en çok tercih edilen bir koin olduğundan dolayı DOT tokenlerinizi istediğiniz zaman satıp paraya çevirebilirsiniz.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Polkadot (DOT) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

En iyi Polkadot (DOT) cüzdanları aşağıdaki gibidir:

  1. Atomic Wallet
  2. Parity Signer
  3. PolkaWallet
  4. Cobo Wallet
  5. Guarda Wallet
  6. TokenPocket
  7. Swipe Wallet
  8. Lunie Wallet (Telefon ve İnternet)
  9. Trust Wallet

Kredi Kartı ile Polkadot (DOT) Alabilir miyim?

Kullanmakta olduğunuz kripto para borsasına bağlı olarak kredi kartınız ile Polkadot (DOT) satın alabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Polkadot (DOT) cüzdanı açmak için yukarıdaki listede yer alan ya da tercih ettiğiniz başka bir kripto para birimi cüzdanının internet sitesine giderek yeni bir hesap açabilirsiniz. Daha sonra borsa hesabınızdan dijital para cüzdan hesabınıza DOT tokenlerini aktarabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Geleceği

Polkadot’un (DOT) 26 Mayıs 2020’de çıktığından bahsetmiştik. Bu kısa zamanda genel kripto para trendleri ve Polkadot geliştiricilerinin başarısı sayesinde şu anda Polkadot (DOT) geleceği parlaktır. Polkadot (DOT) özellikle Ethereum katili olarak tanınmaktadır. Ethereum rehberimizi okuduysanız Polkadot (DOT)’un günümüzde Ethereum 2.0’ın yapmak istediği çoğu şeyi çoktan yaptığını fark edeceksiniz. Bu açından Polkadot (DOT) Ethereum katili olarak görülmektedir.

Polkadot (DOT) geliştirici takımı Web3 Foundation 2021’de daha fazla parachain çıkartacağını duyurdu. Bu güncelleme başarılı bir şekilde yapılırsa Polkadot (DOT) ağı daha fazla büyüyecek ve DOT tokeninin kullanım alanı daha fazla genişleyecektir.

Polkadot (DOT) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Polkadot (DOT) satın al işlemi son derece güvenlidir. Güvenilir kripto para birimi borsalarından Polkadot (DOT) satın alabilir ve satabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, Polkadot (DOT) hakkında merak ettiğiniz daha fazla detay varsa bize Telegram kanalımızdan ya da yorumlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 3 Puan: 4.7]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün