Analizler

Polkadot Fiyat Analizi: Yükseliş Devam Edecek mi?

Polkadot fiyatı, kripto para birimlerindeki genel yükselişin bir parçası olarak büyük bir toparlanma sergiledi. DOT, geçen haftaki en düşük seviyesinin %72 üzerinde olan 24,25 dolara sıçradı. Polkadot 21 milyar dolardan fazla toplam piyasa değerine sahip ve böylece DOT şu anda dünyadaki en büyük sekizinci kripto para birimidir. Polkadot, Ripple ve USD Coin arasında yer alıyor.

Yeni başlayanlar için Polkadot, Ethereum’a çok benzer bir blockchain projesidir. Bir Ethereum geliştiricisi tarafından geliştirilen Polkadot ağı, geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılıyor. Bugün, Polkadot ağı kullanılarak inşa edilen en iyi bilinen projelerden bazıları Polkadot ve Kusama’dır. Geliştiriciler Polkadot’da uygulama geliştirme çok kolay olduğundan dolayı çok seviyorlar. Ayrıca ağda yeni kripto paralar üretmekte nispeten kolay ve güç açısından da Polkadot verimli bir madencilik yöntemi olan hisse kanıtları teknolojisini kullanıyor.

Tüm kripto para birimleri gibi, Polkadot fiyatı geçen hafta yatırımcıların yatırımlarından çıkmasıyla birlikte düştü. Bu, Çin düzenlemesine ilişkin korkuların, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yüksek faiz oranlarına ilişkin genel korku ile aynı zamana denk gelmesiyle gerçekleşti. En kötü noktada, Polkadot’un fiyatı %70’den fazla düştü. Peki, DOT fiyatları için sırada ne var?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  8 Aralık BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, LINK, DOT, ADA, BNB, XLM Fiyat Analizi

Polkadot Fiyat Analizi:

Polkadot Fiyat Analizi: Yükseliş Devam Edecek mi? –

Günlük grafik, DOT fiyatının geçen hafta keskin bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Polkadot fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinin %70 gerisinde olan 13 dolara kadar geriledi. Pazar gününden bu yana Polkadot fiyatı büyük bir geri dönüş başlattı ve %70’in üzerinde değer kazandı. Bununla birlikte, grafiğe daha yakından bakıldığında, Polkadot’un gidecek uzun bir yolu var gibi görünüyor.

Yine de son günlerde Polkadot fiyatı dikdörtgen deseninin destek seviyesi olan 28.22 dolarlık önemli direnç seviyesinin üzerine çıkamadı. Ayrıca, fiyat hala 25 günlük ve 50 günlük üstel hareketli ortalamaların (EMA) altında, bu da piyasaya hala ayıların hâkim olduğu anlamına geliyor.

Bu nedenle, dün bazı alıcıların kâr elde etmek için çıkması ile hafta boyunca daha fazla zayıflık görebiliriz. Böyle bir durumda aşağı yönde Polkadot büyük olasılıkla 18 dolarlık desteğin altına düşebilir. Ancak, 28 dolarlık direncin üzerine bir kırılma olursa bu tahmin geçersiz olacaktır.

İlgili İçerik: Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu