Coin Fiyatı

Polkadot (DOT) Fiyatı ve Grafiği – 1 Polkadot Kaç TL Kaç Dolar?

1 Polkadot Kaç TL? Polkadot Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para dünyasında gelişim devam ettikçe, farklı amaçlara hizmet eden yeni altcoinlerin üretimi de sürüyor. Bu altcoinlerin en yenilerinden bir tanesi de Polkadot olarak bizleri karşılıyor. Bu yazımız içerisinde Polkadot hakkında, güncel fiyat ve grafik analizleri dahil olmak üzere bütün bilgilere yer vermeye çalıştık…

1 Polkadot (DOT) Kaç TL
1 Polkadot (DOT) Kaç Dolar
1 Polkadot (DOT) Kaç Euro
Polkadot 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Polkadot 24 Saatlik En Düşük TL
Polkadot 24 Saatlik En Yüksek TL
Polkadot 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Polkadot Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Polkadot Miktarı

 

 

 

Polkadot Nedir?

Polkadot (DOT) ya da kısa adıyla DOT, Web3 Vakfı’nın geliştirmiş olduğu açık kaynaklı bir proje olarak tanımlanabilir. Parçalanmış bir protokol olarak belirtilen Polkadot, Blockchain ağlarının beraber çalışabilmesini sağlar. DOT olarak kısaltılan kripto paranın hizmet ettiği amaçların ise yönetim, staking ve bonding olduğunu görüyoruz.

Polkadot (DOT) Nedir? Nasıl Alınır? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Polkadot Ne İşe Yarar?

DOT, yönetim, staking ve bonding olmak üzere üç ayrı amaca hizmet eden bir dijital varlık olarak karşımıza çıkıyor. Yönetim amacındaki hizmetlerinin başında, coin sahiplerinin protokolde tam bir kontrol elde etmesi geliyor. Bunun yanı sıra coin sahipleri çeşitli düzenlemelerin yönetiminde de söz sahibi olabiliyorlar. Staking hizmetinde ise oyun teorisi ön planda tutuluyor. Bu teoriye göre coin sahiplerinin dürüst davranışlarda bulunması hedefleniyor.

Dürüstlük ilkesine göre çalışan sistemde iyiler ödüllendirilirken, kötüler ise ağ üzerinde sahip oldukları paylarını kaybediyor. Böylelikle ağ içerisinde bir güven ortamı sağlanmış oluyor. Bonding hizmeti ise bağlama tokenleri sayesinde yeni parachain eklemeleri yapılıyor. Bu da modası geçmiş ve kullanışsız parachainlerin, bond token olarak kaldırılmalarını sağlıyor.

Polkadot Nasıl Alınır?

Polkadot (DOT), işlem gördüğü kripto para borsalarından alınabilir. Henüz çok yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen birçok borsa içerisinde yer alan Polkadot, en büyük kripto para borsası olarak belirtilen Binance üzerinden alınabiliyor. Binance üyeliği ile sisteme giriş yaptıktan sonra, ‘Deposit’ seçeneği içerisindeki fonlar kısmından alım işlemi yapılabilir. Bu fonlar kısmında Polkadot ya da görünen adıyla DOT olarak coin seçimi yaptıktan sonra, ilgili deposit adresi yazılarak kolaylıkla alınabilir.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

1 Polkadot Coin Kaç TL Yapar?

1 Polkadot (DOT) şu sıralarda Türk Lirasına eşit olarak işlem görüyor.

1 Polkadot Coin Kaç Dolar Yapar?

Polkadot (DOT), Amerikan Doları cinsinden ise USD olarak karşımıza çıkıyor.

1 Polkadot Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Polkadot’un lider kripto para Bitcoin karşısındaki değerini ise BTC olarak görüyoruz.

Polkadot Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Polkadot (DOT), henüz çok yeni bir kripto para sektörü üyesi olup, madenciliği yapılabilen bir dijital varlık değildir.

Polkadot Coin Neye Göre Düşer?

Polkadot (DOT), piyasalarda yeni olmasından dolayı, çevresinde gelişen olaylardan kolaylıkla etkilenebilir. DOT hakkında çıkan olumsuz haberler veya yorumların ardından, fiyatının kolaylıkla düşebileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra ilerleyen zamanlarda gerekli talebi görmemesi halinde de fiyatı düşüş trendine geçebilir.

Polkadot (DOT) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Polkadot Coin Fiyatı

Polkadot (DOT) fiyatının, Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Bu değer aynı zamanda Amerikan Dolarına denk geliyor.

Polkadot Coin Grafiği

Polkadot’un piyasada yer almaya başladığı 20 Ağustos 2020’den günümüze kadar olan grafiğinde, fiyatının ve piyasa değerinin doğru orantılı ilerlemesi dikkatleri çekiyor. Piyasaya giriş yapmasıyla beraber fiyatını arttırmayı başaran Polkadot piyasa değeri ise Eylül ayı başı itibarı ile artış göstermiş durumda. Özellikle 5 Eylül tarihinden bugüne kadarki süreçte hem piyasa değerinin hem de fiyatının benzer eğilimlerde olduğunu görüyoruz. Henüz piyasaya tutunma aşamasında olan Polkadot işlem hacmi grafiği ise yine ufak iniş çıkışlara sahip olsa da dengeli olarak tanımlanabilir.

Polkadot Coin Piyasa Değeri

Polkadot (DOT) piyasa değerini, TL ya da USD olarak belirtebiliriz.

Polkadot Coin Analizleri

Polkadot’un oldukça yeni bir kripto para sektörü elemanı olmasından dolayı, hakkında yapılan analizler de henüz çok azdır ve dayanak noktaları belirsizdir. Ancak, çok kısa bir süre içerisinde büyük borsalarda yer almayı başarması ve önemli projeleri ağının içerisine bağlaması nedeniyle, geleceği hakkında olumlu yorumlar olması pek de şaşırtıcı değil.

Polkadot Coin Yükselir mi?

Polkadot (DOT), ağ içerisine bağlanan projelerin sayısı arttıkça, satın alınma ihtiyacı artacak bir varlık olarak karşımıza çıkıyor. Henüz çok yeni bir kripto para olmasından ve gelecekte daha fazla projenin ağa bağlanması mümkün olduğundan dolayı, yükselmesi ve değerini arttırması büyük bir olasılık olarak görülüyor.

Polkadot Coin Nasıl Çalışır?

Polkadot’un diğer ağlardan ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği birlikte çalışabilirlik özelliğinin bulunması olarak öne çıkıyor. Birçok ağın bağımsız ortamlar üzerinde çalışıyor olması nedeniyle Polkadot, tamamen birlikte çalışabilirlik sağlaması ve zincirler arasında komünikasyon kurabilmesiyle dikkat çekiyor. Özellikle yenilikçi hizmetlerin ortaya çıkmasına olanak sağlayan bu özelliği, aynı zamanda kullanıcıların farklı zincirler arasında veri aktarımı yapabilmelerine imkan veriyor.

Polkadot Nereden Alınır?

Polkadot (DOT), başta en büyük kripto para borsası olan Binance olmak üzere, Huobi Global, OKEx, Coineal ve işlem gördüğü daha birçok kripto para borsası üzerinden alınabilir.

Polkadot Coin Güvenilir mi?

Polkadot, birlikte çalışabilirlik, özelleştirilebilir olma, öz yönetim gibi özelliklerini yanı sıra dürüstlük ilkesi ile de ağ içerisinde güvenli bir ortam sağlamayı başaran bir platform olarak görülüyor. Ancak, henüz çok yeni bir proje olması nedeniyle ilerleyen zamanlarda güvenilirliği ile ilgili daha net bilgiler elde edilebilir.

Polkadot Coin Neye Göre Artar?

Polkadot (DOT) değeri, ağın içerisine dahil olan projelerin sayısının fazlalaşması ile artış yaşayabilir. Bunun yanı sıra Polkadot hakkında güven verici ve olumlu haberler ile yorumlar da fiyat artışı yaşamasını sağlayabilir.

Polkadot Coin Haberleri

Polkadot hakkında çıkan haberlerin bazılarını sizler için şöyle sıraladık:

Polkadot ve Binance Coin’den Top 10’da Deprem Etkisi

Kripto para birimlerinin piyasa değerleri bakımından sıralamasında, bugün içerisinde büyük bir değişim yaşandığı gözlemlendi. Binance’a ait olan Binance Coin ve Polkadot’a ait olan DOT, büyük kripto paralar Chainlink ve Bitcoin Cash’i geride bıraktı. Kripto para piyasası içerisindeki keskin düşüşün ardından devam etmekte olan durgun sürece rağmen Polkadot (DOT), son 24 saat içerisinde yüzde 15’e yakın bir artış göstermeyi başardı.

Özellikle günün erken saatlerinde Binance Coin’in bile önünde yer almayı başaran DOT, sonradan ise altıncılığa geriledi. Binance Coin’in sahip olduğu 4,4 milyar dolarlık piyasa değerini, 4,39 milyar dolar ile çok yakından takip eden DOT, ilk 10 içerisine girmeyi başardı.

Yüzde 200 Değer Artışı Yaşayan Polkadot’un Yükselişi Sürüyor mu?

Polkadot, piyasalara giriş yapması ile beraber aradan geçen 8 günlük süre sonunda, iki katın üzerinde bir değer artışı yaşadı. Asya kıtasında yer alan en önemli kripto para fonları arasında gösterilen Spartan Black ise henüz bunun bir başlangıç olduğunu belirtti. Bir haftadan daha az bir süre içerisinde 2,5 dolarlık değerini 6,75 dolara çıkarmayı başaran Polkadot, birçok analist tarafından 6,5 dolarlık direnci kırarsa, yükselişine devam edecek.

Spartan Black de DOT hakkında yaptığı yorumda, gelecekte en değerli 3 kripto para arasında yer alabileceğini ve şu anki sürecin tamamen başlangıç olduğunu belirti. Henüz Ethereum ile bir yarış içinde olmadığı belirten Spartan Black yetkilileri, DOT artışının Ethereum düşüşü yaratmaması gerektiğini belittiler ancak, Polkadot’un bu yükselişine devam etmesi durumunda, piyasalarda önemli bir yere sahip olabileceğini de eklediler.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 4.8]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu