Anasayfa Altcoin Polkadot Topluluğu Faaliyetlerini Durdurdu: İşte Nedeni...

Polkadot Topluluğu Faaliyetlerini Durdurdu: İşte Nedeni...

Altcoin

Polkadot topluluğu PolkaWorld, başarısız fon teklifinin ardından faaliyetlerini durdurdu.

Polkadot Topluluğu Faaliyetlerini Durdurdu: İşte Nedeni...

Polkadot topluluğu PolkaWorld, topluluğun Polkadot'un hazinesinden fon alma teklifinin reddedilmesinin ardından faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Topluluk, yakın zamanda yaptığı bir duyuruda projenin hazine yönetimiyle ilgili çeşitli endişelerini dile getirmiş ve çeşitli iddialarda bulunmuştu.

PolkaWorld'ün resmi X (eski adıyla Twitter) hesabında yayınlanan bir gönderide; topluluk, Polkadot'un yeni açık yönetişim platformu OpenGov kapsamındaki hazine yönetiminin Polkadot ekosistemine uzun vadeli katkıda bulunanları etkilediğini iddia etti. PolkaWorld'e göre; birçok kuruluş, hazine tarafından reddediliyor ve Polkadot ekosisteminden ayrılıyor.

Topluluk, önceki yönetişim sisteminde Polkadot sahipleri tarafından seçilen bir konsey olduğuna dikkat çekti. PolkaWorld'e göre; konsey üyeleri, belirli alanlarda uzmandı ve teklifleri değerlendirme konusunda bilgiliydi. PolkaWorld; bunun, yönetişimin doğrudan token sahipleri tarafından kararlaştırıldığı mevcut OpenGov sistemine entegre edilmesi gerektiğine inanıyor.

Polkadot Topluluğu Faaliyetlerini Durdurdu: İşte Nedeni...

Polkadot'un Yönetişim Sistemiyle İlgili Hayal Kırıklığına Uğradılar

Bu arada, işletmeleri Polkadot'a bağlayan Brushfam platformunun kurucusu Markian Ivanichok, projenin Polkadot'tan ayrıldığını bir X gönderisiyle duyurdu. Kurucu, Polkadot'un yönetişim sistemiyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirerek "finansman bulmanın giderek zorlaştığını" söyledi.

Ivanichok, "kullanıcıları, iş uygulamalarını ve ürününü pazarlamayı önemsemeyen" bir ekosistemde çalışmalarının takdir edilmesinin imkânsız olduğunu iddia etti.

Polkadot'un OpenGov sistemi, her token sahibine platformun şekillendirilmesinde söz hakkı vermek için bu yılın başlarında başlatılmıştır. Bu sayede ağdaki yönetişim, doğrudan DOT token sahipleri tarafından yürütülmektedir. Token sahipleri, ekosistemlerinde değişiklik yapmayı amaçlayan teklifleri oylamak için bir oylama sürecine aktif olarak katılabilmektedir. 

Polkadot Topluluğu Faaliyetlerini Durdurdu: İşte Nedeni... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Rehber Dilara Avcıoğlu
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar