Anasayfa Altcoin Polkadot, Yeni Bir Dip Yaptı: Yatırımcılar Bunları Bilmeli!

Polkadot, Yeni Bir Dip Yaptı: Yatırımcılar Bunları Bilmeli!

Altcoin

Polkadot (DOT) fiyatı, yeni bir yerel dip kaydetti. İşte yatırımcıların dipten alım yapmadan önce bilmeleri gerekenler...

Polkadot, Yeni Bir Dip Yaptı: Yatırımcılar Bunları Bilmeli!

Polkadot'un yerel kripto para birimi DOT, son performansının ardından yatırımcılarının çoğunun kararlarını yeniden düşünmelerini sağlayabilir. Düşüşünü genişletmeye devam eden DOT fiyatı, yeni bir yerel dip kaydetti. 

Özetlemek gerekirse DOT fiyatı, Şubat ayından bu yana genel bir düşüş performansı sergiledi. Şu anki fiyatı, 2023'teki zirve fiyatından yüzde 53'lük bir düşüşü temsil ediyor. DOT fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 3,67 dolardan işlem görüyor. Bu hafta yaşanan uzun süreli çöküş, altcoinin üç yılın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu. 

Polkadot, Yeni Bir Dip Yaptı: Yatırımcılar Bunları Bilmeli!

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, DOT'un aşırı satılmış olmasıdır. Bu nedenle, talebin yeniden canlanma olasılığı vardır. Fakat yatırımcıların yeni bir dipten alma işlemine girişmeden önce bir şeyler bilmesi gerekiyor.

Mevcut Koşullara Rağmen Likidite Çok Fazla Olmayabilir

DOT'un toparlanmakta zorlanabileceğine dair önemli bir ihtimal var. Bunun nedeni düşük likiditenin, piyasaları aç bırakmasıdır. Altcoin segmentinde güçlü likiditenin geri dönüş yapması da biraz zaman alabilir.

Şu anda DOT'un güçlü bir şekilde toparlanma kabiliyetine ilişkin bazı belirsizlikler var. Son büyüklükteki bir düşüşe, genellikle güçlü bir toparlanma eşlik eder. Fakat kripto para biriminin mevcut duyarlılığı, yatırımcıların toparlanma konusunda o kadar da emin olmadığını gösteriyor. "Ağırlıklı Duyarlılık" metriğinin son verileri, DOT'a olan ilginin düşük olduğunu gösteriyor.

DOT'un "Zincir Üstü Hacmi" de hacmin hala normal iki haftalık aralıkta olması nedeniyle heyecan eksikliğine işaret ediyor. Türev piyasasına ilişkin bir değerlendirme, "Fonlama Oranları"nın hala negatifte olduğunu ortaya koyuyor. Bu da boğaların keskin bir toparlanmayı kolaylaştırmak için mücadele edebileceğinin bir işareti.

DOT için Hangi Senaryolar Var?

Bu bulgular, DOT'un önümüzdeki birkaç hafta boyunca aşağı yönlü fiyat hareketini sürdürebileceğini gösterebilir. Alternatif olarak satış baskısı azalabilir ve bunu yatay fiyat hareketi izleyebilir. Bunlar teorik senaryolar olsa da traderlar, Polkadot'un son parachain müzayedelerine yeni başladığını unutmamalıdır.

Bunun yeterli yükseliş talebini tetikleyebileceğini umuyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Parachain'ler, müzayedeleri desteklemek isteyenlerin DOT satın almalarını teşvik edebilir. Fakat talep seviyesi, genellikle DOT'un fiyatı üzerinde kayda değer bir etkiye sahip olamayacak kadar düşüktür.

Parachain'ler, fiyatı etkilemeyebilir ancak bunlar, Polkadot'un faaliyetlerinin önemli bir parçasıdır. Parachain'ler, yeni projelerin yakında devreye alınacağı gerçeğini vurgulayarak ağın genişlemesine potansiyel olarak katkıda bulunurlar.

Kaynak: AMBCrypto

Polkadot, Yeni Bir Dip Yaptı: Yatırımcılar Bunları Bilmeli! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitMEX Nedir? BitMEX Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ankr Coin Nedir? Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri
Rehber Banu Fırıncılar
DeFi Staking Nedir?
Rehber Burak Atik