Analizler

Polkadot’da Müzayedelerin Başlamasına Az Kaldı, DOT Artar mı?

Polkadot ve Kusama yaratıcısı Gavin Wood, merakla beklenen Kusama parachain slot müzayedeleri için geçici bir program yayınladı. Salı günü yayınlanan bir blog gönderisine göre, ilk parachain müzayede slotları 15 Haziran’da Orta Avrupa Yaz Saati ile 12:00’de açılacak.

Kusama Belediyesi ve diğer KSM paydaşlarının onayına tabi olan geçici program, 17 Haziran’a kadar ilk parachain müzayedesini görecek ve teklif süresi 22 Haziran’a kadar devam edecek.

Gavin Wood’un önerisine göre; Kusama Komitesi bu programı onaylarsa, ilk parachain slot müzayede galibi 22 Haziran saat 11:00’e kadar ortaya çıkabilir. Ardından ikinci parachain slot müzayedesi bundan bir saat sonra başlayacak ve müteakip slot müzayedeleri bir hafta aralıklarla yapılacak. Yani, ilk Kusama parachain müzayedesi, kripto para biriminin konseyi yakın zamanda yayınlanan geçici bir program lehine oy verirse Haziran ortasına kadar gerçekleşebilir.

Ne Anlama Geliyor?

İlk beş haftalık müzayededen sonra Gavin Wood, yukarıda belirtilen programa göre beş adet parachain slot müzayedesinden oluşan başka bir partiye başlamadan önce ağın performansını değerlendirmek için bir duraklama önerdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ünlü analist Bitcoin’in büyük satış alacağı seviyeleri açıkladı!

Mayıs ayında, Kusama’nın sonunda parachainlere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu bildirmiştik. Gavin Wood’a göre de Kusama geliştiricileri, slot müzayede düzenlemelerinin veya parachain’leri dağıtmanın teknik bir engeli olmadığından eminler.

Bu müzayedeler, Polkadot için bir kanarya ağı olan Kusama röle zincirine hangi parachainlerin ekleneceği anlamına geliyor. Kusama’da parachainlerini çalışır duruma getirme ihtiyacını ayrıntılandıran Gavin Wood; “Kusama, Polkadot kanarya ağı olarak var ve bu nedenle, işlevselliğin vahşi doğada mümkün olduğunca uzun süre var olmasına izin vererek Polkadot’u ciddi bir sorunlardan korumaya yardımcı olacak.” dedi.

polkadot

Buna ek olarak Gavin Wood; “Kusmanın sağladığı koruma miktarı bir şekilde Polkadot’tan önce aktif olduğu süre ile orantılı olduğundan, Polkadot’un iyiliği için bu mantığı mümkün olan en kısa sürede devreye sokmanın açık bir nedeni vardır.” diye açıklamasını bitirdi.

Müzayedi sürecinin başlaması için verilen bir haftalık bu uyarının, topluluğa açık artırma tekliflerini finanse etmek için Kusama (KSM) kripto para birimlerinin alınması, satılması ya da geri çekilmesi için yeterli bir zaman aralığı olduğu düşünülüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kâhin analist açıkladı: Cardano (ADA) 1 dolara yükselebilir

Polkadot (DOT) Artar mı?

Polkadot (DOT) fiyatı şu anda düşüşü geçti ama DOT fiyatında yaşanan bu düşüş daha çok Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin düşüşünden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Gavin Wood’un önerisi kabul edilirse hem kısa hem de orta vadede DOT fiyatı yükselebilir. Bunu takiben parachain müzayedeleri Polkadot’un ağı Kusama’da (KSM) yapılacağı için KSM’nin de fiyatı yükselebilir.

Bitcoin ve geri kalan kripto para birimleri 8 haziran 2021 günü düşüşe geçse de şu anda Polkadot (DOT) belki de bu olumlu haber sayesinde hala çok önemli bir desteğin üzerine kalmayı başarıyor. Polkadot (DOT) güncel olarak 20 dolarlık ana desteğinin üzerinde 21 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

İlgili İçerik: Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu