Anasayfa Analiz Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir!

Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir!

Analiz

Polkadot (DOT) bir kırılmaya neden oldu ve 7 dolarlık psikolojik seviyeye sabitlendi. Eğer bu gerçekleşirse DOT, psikolojik seviyeyi aşabilir...

Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir!
  • 12 saatlik DOT/USDT ticaret çifti grafiği yükselişe geçti.
  • Açık faiz oranı biraz düştü, ancak fonlama faizi pozitif kaldı.

Polkadot (DOT), Bitcoin'in (BTC) fiyat hareketini takip etti ve bir kırılım açtıktan sonra dar bir konsolidasyona girdi. 14 Nisan'dan bu yana Polkadot (DOT), 6.656$ - 6.834$ aralığında salınırken, Bitcoin (BTC) 29.600$ - 31.000$ aralığında dalgalandı. Bir Bitcoin (BTC) yükselişi, Polkadot'un (DOT) toparlanmaya devam etmesi için ipucu verebilir.

Polkadot (DOT) Yükselişi Sürdürülebilir mi?

Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir!

Daha önce Polkadot (DOT), kırılmadan önce 5,77$ – 6,66$ arasında yatay işlem görüyordu. Ancak kırılım yeni bir üst aralığa sınırlandı. Basın zamanında, fiyat hareketi 50 EMA ve 200 MA'nın üzerindeydi ve hem kısa hem de uzun vadede genel yükseliş hissini güçlendirdi.

Boğalar, 6,66 dolarlık direnç ve destek seviyesini savunursa, Polkadot (DOT), özellikle Bitcoin (BTC) 31 bin doları geri alırsa, 7 dolarlık psikolojik seviyeye geçebilir. Bir sonraki kilit direnç seviyeleri 7.286$, aşağı yönlü emir bloğu 7.655$ ve genel direnç 7.895$.

5,77 doların altında bir kırılma, bir zayıflık işareti olacaktır. Bununla birlikte, satıcılar, kaldıraç elde etmek için dinamik destekleri ve engelleri 50 EMA (6.369$) ve 200 MA (6.240$) seviyesinden geçmelidir.

Bu seviyeler, böyle bir düşüş senaryosunda açığa satış hedefleri olarak hareket edebilir. Önceki kanalın 5,77$'lık alt sınırı, daha fazla düşüşü yavaşlatabilir.

Bu arada, stokastik RSI aşırı alım bölgesine girdi - bir yükseliş anı ve fiyatların tersine dönmesi için olgun bir koşul. Ancak, Para Akışı Endeksi (MFI) aşırı alım bölgesinin yakınında dalgalandı - bu, DOT'un vadeli işlem piyasasına artan bir para akışına işaret ediyor.

Ayrıca, Ortalama Yönsel Endeks (ADX), DOT'un yükseliş trendinin devam etmesinin oldukça muhtemel olduğunu ima etti.

Polkadot'un (DOT) Fonlama Oranları Nispeten Pozitif 

Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir!

Coinglass'a göre, Polkadot'un (DOT) fonlama oranları Nisan ayının ilk yarısı boyunca nispeten pozitif kaldı - Polkadot'un (DOT) istikrarlı bir talep gördüğü anlamına gelen bir yükseliş hissi. Bu, yalnızca Bitcoin (BTC) 30,4 bin doları aşarsa ve 31 bin doları geri alırsa, boğaların 6,834 doların üzerine çıkması için ipucu verebilir.

Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir!

Ancak, açık faiz (OI) oranları, yazının yazıldığı sırada biraz düştü. Düşüş hafta sonuyla ilişkilendirilebilse de, OI'de 17 Nisan Pazartesi gününden itibaren daha fazla düşüş olması durumu satıcıların lehine çevirebilir.

Kaynak: AMBCrypto

Polkadot'un Kaderi Bitcoin'e Bağlı: Bu Olursa 7 Doları Aşabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik