Poloniex: 9 altcoin ticareti durduruldu!

2 Dakikada Okunabilir


ABD’de kripto para düzenlemelerinin yasal olarak tam olmaması bazı sorunlara neden oldu. Poloniex kripto para borsası birçok kripto para belirtecini kendi sisteminden alım ve satım işlemlerini sonlandırmak zorunda kaldıklarını bugün resmi olarak doğruladı.

Platform, dokuz kripto varlığı için ticari hizmetleri devre dışı bıraktığını açıkladı; Ardor [ARDR], Bytecoin [BCN], Karar Verilmiş [DCR], GameCredits [OYUN], Gaz [GAZ], Lisk [LSK], Nxt [NXT], Omni Katman [OMNI] ve Augur [REP] 29 Mayıs’tan itibaren ABD’li kripto para yatırımcıları için alınabilir ve satılabilir olmayacak. Asla izin verilmeyecek olan ticari 9 dokuz kripto para işleminin yasal problemler nedeniyle alındığı açıklandı.

Ancak borsa, varlıkların ülke dışındaki müşteriler için açık kalacak olduğunu ve herhangi bir şekilde farklı ülkeler için olası bir engel koymak istemedikleri ve henüz böyle bir yasal sorunun diğer ülkelerde de olmadığı uyarısında bulundu.

Platform, ülkenin kripto para birimi düzenlemelerinde şeffaflık olmadığını ve yasal sorunların artık ABD merkezli kripto para borsaları ve diğer ülkeler merkezli kripto para borsalarına sorun çıkardığını göstermekte.

Poloniex, Twitter hesabından kendilerine sorulan sorulara ise tam kesin bir bilgi vermedi.

Poloniex, Şubat 2018’de önde gelen bir ödeme sağlayıcı platformu olan Circle tarafından satın alındı.

ABD’deki düzenleyicilerden kripto varlıklarının hangi menkul kıymetler olarak değerlendirileceği konusundaki rehberlik etmemesi sonucu bu eylemlere yol açtı. Onların menkul kıymetler olarak kabul edilmesi gerektiği ancak ABD yasalarına uygun olduğumuzu göstermek gerektiği konusunda hemfikiriz.

Poloniex CEO’su ayrıca güvenlik, emtia veya para birimi gibi basit sınıflandırmaların, yeni bir “finansal araçlar” sınıfı olan dijital varlıklar için geçerli olmadığını belirtti.

Dünyanın her yerinde, her devlet ve hükümetinin kripto para birimleri için ve dijital varlıklar için yeni kararlar almasını ve bunu yaparken hızlı davranmaları gerektiğini hatırlatacağız ve devlet bakanlıklarının bu konunun farkında olmalarını sağlayacak temasları Poloniex olarak kurmayı sürdüreceğiz.

ABD dünyanın geri kalanına göre güvenlik konusuna çok daha fazla önem veren bir ülke. Geri dönüşü olmayacak olan varlıklar özellikle ABD yönetiminin ve yasalarının hedefinde bulunuyor. Ülke bu sayede güvenliği en üst düzeyde sağlayabildiğine inanmakta.


error: Kopyalama Engellendi!