Anasayfa Altcoin Polygon Açıkladı! Bu Entegrasyon DeFi'de Çığır Açacak...

Polygon Açıkladı! Bu Entegrasyon DeFi'de Çığır Açacak...

Altcoin

Polygon kurucusu; Chainlink entegrasyonunun, DeFi alanında çığır açacağını dile getirdi.

Polygon Açıkladı! Bu Entegrasyon DeFi'de Çığır Açacak...

Polygon kurucusu Sandeep Nailwal, Chainlink'in Polygon zkEVM'deki Veri Akışları entegrasyonunun ardından X üzerinden paylaşımda bulundu ve bunu 2024 yılı yaklaşırken blockhain'deki önemli adımlardan biri olarak vurguladı.  

Nailwal, attığı bir tweet'te, son gelişmenin 2021'den bu yana Chainlink ve Polygon arasında devam eden ortaklığın altını çizdiğini belirtti. Kurucuya göre; Chainlink'in artık Aave ve Gains gibi en büyük protokoller tarafından kullanılması ve mevcut likiditenin yüzde 85-90'ını güvence altına alması dolayısıyla söz konusu entegrasyon Polygon'u daha da geliştiriyor.

"Polygon Yeni Bir Döneme Girdi"

Polygon Açıkladı! Bu Entegrasyon DeFi'de Çığır Açacak...

Nailwal, entegrasyonun Polygon'u özellikle blockchain'deki DeFi uygulamaları için yeni bir döneme soktuğunu söyledi. Kurucu, "Chainlink'in sektör lideri veri çözümü ile Polygon zkEVM'nin ZK Rollup süper güçlerinin birleşimi, DeFi için oyunun kurallarını değiştirecek ve yepyeni bir gelişmiş DeFi uygulamaları sınıfını mümkün kılacak." dedi. 

Nailwal, aynı zamanda Chainlink'in CCIP'sini entegrasyonda önemli bir parça olarak görüyor ve bunun DeFi ekonomisi ile gelişmekte olan banka blockchain ekosistemi arasındaki bağlantı olacağını ekliyor. Bu, Nailwal'ın trilyonlarca doların zincir üzerinde hareket etmesini sağlayabileceğini söylediği tokenize edilmiş gerçek dünya varlıkları (RWAs) sektörünü de içeriyor.

Bu arada Nailwal'ın yorumları, Chainlink Veri Akışlarının artık Polygon zkEVM'de yayında olduğuna dair Perşembe günü yapılan duyurunun ardından geldi. Duyuruda, entegrasyonun geliştiricilere endüstri lideri veri çözümüyle gelişmiş DeFi uygulamaları oluşturma gücü vereceği belirtildi.

Polygon Labs CEO'su Marc Borion, yaptığı açıklamada, Veri Akışları entegrasyonunun Polygon'daki DeFi ekosistemini geliştirdiğini ve yeni fırsatlar sunduğunu söyledi. Borion, "Bu işlevsellik, önümüzdeki yılın başlarında Polygon zkEVM üzerinde birkaç önemli DeFi protokolünün dağıtımının kilidini açacak." dedi.

Polygon Açıkladı! Bu Entegrasyon DeFi'de Çığır Açacak... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan