Anasayfa Analiz Polygon Fiyatı Darbe Aldı: MATIC İçin Bir Sonraki Durak Neresi?

Polygon Fiyatı Darbe Aldı: MATIC İçin Bir Sonraki Durak Neresi?

Analiz

Polygon (MATIC) fiyatı 9 Temmuz 2023'te 140 günlük direnç çizgisinden çıktı, ancak...

Polygon Fiyatı Darbe Aldı: MATIC İçin Bir Sonraki Durak Neresi?

Polygon'un (MATIC) günlük zaman çerçevesinin analizi, fiyatın 140 gün boyunca yürürlükte olan alçalan bir direnç çizgisini kırması nedeniyle olumlu bir görünüme işaret ediyor. Uzun vadeli bir seviyeden bu kırılım, önceki hareketin sona erdiğini ve diğer yönde bir eğilimin önünü açtığını gösteriyor.

Kırılım gerçekleşmiş olsa da, Polygon (MATIC) henüz önemli bir yukarı hareket yaşamadı. Bunun yerine, 0,85 dolarlık yatay alan (kırmızı simge) tarafından reddedildi ve şu anda kırılma öncesi seviyesinin yakınında işlem görüyor.

Ayrıca, haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) de yükseliş hissini destekleyerek kırılım geçerliliğini teyit ediyor. RSI, tüccarların bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemesine yardımcı olan ve bir varlığı biriktirmeye veya satmaya karar vermelerini sağlayan bir ivme göstergesidir.

Polygon Fiyatı Darbe Aldı: MATIC İçin Bir Sonraki Durak Neresi?

Boğalar, RSI okuması 50'nin üzerinde olduğunda ve trend yukarı yönlü olduğunda avantaja sahip olur. Tersine, okuma 50'nin altındaysa, bunun tersi geçerlidir. RSI bu durumda 50'nin üzerinde ve yükseliş eğilimini destekliyor. Ayrıca, fiyat direnç çizgisinden çıktığında RSI'nın 50'nin üzerine çıktığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, Polygon (MATIC) fiyatının yeni bir yükseliş trendi başlatması olasılığını desteklemektedir.

Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: Formasyon Trendin Yönünü Belirliyor

Günlük zaman çerçevesi okumalarının aksine, altı saatlik olanlar, kırılım meşruiyeti konusunda bazı şüpheler uyandırdı. Bunun ana nedeni fiyat hareketi ile ilgilidir. Polygon (MATIC) fiyatı, 10 Haziran'daki sıçramasından bu yana yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor. Bir kanalın içindeki hareketler genellikle düzeltici olarak kabul edilir.

Dolayısıyla, Polygon (MATIC) fiyatı 13 Temmuz'da kanaldan ayrıldığında, fiyat yeni bir yükseliş eğilimini tersine çevirmiş gibi görünüyordu. Ancak, fiyat o zamandan beri kanalın içine geri döndü. Dolayısıyla, hareketin düzeltici mi yoksa dürtüsel mi olduğu net değil.

Polygon Fiyatı Darbe Aldı: MATIC İçin Bir Sonraki Durak Neresi?

Ayrıca, altı saatlik RSI 50 çizgisinde ve trendin yönünü teyit etmekte başarısız oluyor. Bu nedenle, Polygon (MATIC) fiyatının kanaldan çıkıp çıkmaması, muhtemelen gelecekteki trendin yönünü teyit edecektir. Bir kırılım durumunda, fiyat muhtemelen daha önce özetlenen 0,85$ direncini aşacaktır.

Bununla birlikte, Polygon (MATIC) fiyatının kanaldan kırılması halinde, Haziran ayının en düşük seviyesi olan 0,50$'a düşmesi bekleniyor.

Kaynak: BeInCrypto

Polygon Fiyatı Darbe Aldı: MATIC İçin Bir Sonraki Durak Neresi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Gas Ücretleri Hakkında Her Şey: Kullanım Kılavuzu
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan