Altcoin Haberleri

Polygon (MATIC) Fiyatı Neden Yükseliyor? İşte Sebebi…

Şu anda manşetlere çıkan en son altcoin, Polygon (MATIC) oldu. Daha pek fark edilmeyen belirsiz bir proje olan Polygon (MATIC) son günlerde dillerden düşmüyor. Matic Network olarak da bilinen Polygon, Ethereum blok zincirindeki tıkanıklık nedeniyle son günlerde platformunda talep artışı yaşıyor. Şu anda tüm gözler Polygon’a dönmüş durumda, peki fiyat ne kadar yükselecek?

Polygon, piyasada son zamanlarda ortaya çıkan birçok Ethereum ölçeklendirme uygulamasından biridir. Blockchain projelerinin, özellikle Ethereum ağındakiler olmak üzere, daha fazla sayıda işlemi ölçeklendirmesine ve işlemesine yardımcı olmayı vaat eden Polygon’a duyulan talebinin artması şaşırtıcı değildir. İşte bu yeni altcoin hakkında bilmeniz gerekenler:

Polygon nedir?

Polygon

Polygon (MATIC) ilk olarak Ekim 2017’de Matic Network altında piyasaya sürüldü. Kurucuları arasında iki blockchain geliştiricisi ve bir iş danışmanı vardı. Polygon’un arkasındaki fikir, Ethereum ağında çalışan blockchain projelerinin altyapılarını hızla büyütmesine izin vermesidir. Pratik anlamda, bu, daha düşük maliyetler ile daha fazla işlemi gerçekleştirebilmek anlamına gelir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple (XRP) Fiyat Analizi 3 Ağustos 2020

Polygon’a benzer bir şey yapmaya çalışan birkaç farklı blockchain projesi vardır. Bu, Polkadot, Cosmos, Avalanche ve diğerleri benzer kripto para projeleridir. Polygon, katman 2 ölçekleme çözümü olarak bilinir. Bu, 2. katmak olarak kabul edilen Polygon blok zincirinin 1 katman olarak kabul edilen Ethereum blok zincirinin üstünde ayrı ama paralel bir zincir olarak çalıştığı anlamına gelir. Katman 2 ölçeklendirme çözümleri, blok zincirlerinin geleceği olarak kabul edilir ve çok daha hızlı işlem süreçlerini destekler.

Polygon, tek bir yan blok zincirde saniyede yaklaşık olarak 65.000 işlemi gerçekleştirebilir, ayrıca blok zincirine eklenen yeni blokları iki saniyeden daha kısa sürede onaylayabilir.

2021 Polygon Fiyat Tahmini

Polygon (MATIC) şu anda piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 38. kripto para birimi projesidir. Yine de Polygon (MATIC) ana akım bir altcoin olarak görülmekten çok uzaktır. Buna karşılık, Polygon’un rakibi Polkadot, dünya genelinde piyasa değeri ile en büyük 8. kripto para birimidir.

Polygon’un MATIC token fiyatları, yılın başından bu yana yaklaşık %4,000’den fazla yükseldi. Bu, MATIC fiyatını en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri konumuna getirdi. Fiyatlar şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.59 doların çok az altındadır. Birkaç gün öncesine göre MATIC fiyatı şimdiden iki kat değer kazanmıştır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  XRP'nin fiyatı Ethereum'a göre daha hızlı yükselebilir

MATIC yakın gelecekte muhtemelen 1 dolara çıkabilir. Bununla birlikte Polygon’un, Polkadot gibi daha büyük rakiplerini yenmek için gerekenlere sahip olup olmadığı sorgulanabilir. Blockchain dünyasındaki yan zincir ölçekleme pazarının birkaç büyük rakibi vardır, ancak MATIC’in ileride büyük bir kazanan taraf olarak ortaya çıkması hala mümkündür.

İlgili İçerik: Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

Polygon (MATIC) nasıl alınır?

Polygon

Bir altcoin olmasına rağmen, MATIC tokenlerini çeşitli borsalarda alıp satabilirsiniz. Bunlarda en popüleri Binance’tır, ancak yatırımcılar MATIC’e Coinbase Pro üzerinden de erişebilirler. Bunun yanı sıra Huobi Global’den ve UniSwap’ta da MATIC alabilirsiniz.

Çoğu altcoin gibi, Polygon’u da uyumlu bir dijital cüzdanda saklamanız gerekir. Bu, Binance veya Coinbase’in hesap cüzdanını kullanabilir ya da çoğu kripto para yatırımcısı gibi Polygon (MATIC) tokenlerinizi sizin kontrol ettiğiniz üçüncü taraf bir dijital cüzdana aktarabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu