Coin Fiyatı

Polygon (MATIC) Fiyatı ve Grafiği – 1 Polygon (MATIC) Kaç TL Kaç Dolar?

Polygon (MATIC) Nedir?

Polygon (MATIC), Ethereum uyumlu blok zinciri ağlarını inşa etmek ve söz konusu ağları birbirlerine bağlamak için oluşturulan bir protokol ve yapıdır. Açık kaynak kodlu teknoloji, isteğe bağlı olarak akıllı sözleşmeler vasıtasıyla Ethereum ağının güvenliğini artırabilen emniyetli bir yan zincir ve bağımsız bir ağ dağıtmak için gerekli olan araçları geliştiricilere sunar. Polygon (MATIC) doğrulayıcıları, Ethereum ana zincirine karşı belirli aralıklarla kontrol görevini yerine getirir. Söz konusu süreç, yan zincirde işlem bakımından oluşan bir anlaşmazlığı kriptografik bir ispatla çözüme kavuşturmak için gerekli olan mekanizmayı sağlar. Böylece kullanıcılar, piyasa likidite kısıtlamalarına ve üçüncü şahıs risklerine herhangi bir şekilde maruz kalmadan tokenlerini MATIC genelinde aktarabilme imkânına sahip olur.

Ethereum ağından ayrılan tokenler kilitlenir ve söz konusu tokenler MATIC ağında yeni basılmış ve sabitlenmiş tokenler olarak ortaya çıkar. Kullanıcılar Ethereum ağına geri döndüğü zaman söz konusu tokenler yakılır. Ethereum ağının sağladığı güvenlik, Polygon işleyişi bakımından önemlidir. Polygon, ölçeklenebilirliğe müsaade ederken güvenliği korumayı başarır. Bu da Polygon’u ilgi çekici hale getiren bir durumdur. Bilgi işlem kaynakları bakımından oldukça maliyetli olan ve Ethereum’un şu anda kullandığı iş kanıtı (proof-of-work) modelinin aksine Polygon hisse kanıtı (proof-of-stake) modelini kullanıyor.

Polygon, ayrıca Cosmos’un popüler hale getirdiği bir teknoloji ürünü olan Heimdall’ı kullanıyor. Heimdall, herhangi bir kullanıcının blok üretebildiği ve işlemlerini doğrulayabildiği iş kanıtı blok zincirlerinin aksine, ağda bulunan hisse kanıtı doğrulayıcılarından blok üreticilerini rastgele bir şekilde seçer. Söz konusu sistem, yüksek bir işlem hacmiyle birlikte merkezsizleşme sağlar. Tek bir yan zincirde dahili test ağlarının saniyede 7 bine kadar işlem (TPS) gördüğü biliniyor. Bu da Ethernet ağının 14 TPS’lik veri hacmini geride bırakıyor.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC) Hangi Borsalarda Bulunur?

Polygon (MATIC), Coinbase ve Binance dâhil olmak üzere popüler borsalarda rahatlıkla bulunabilir. Kripto para birimi kullanıcıları, Wrapped Ethereum kullanan Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalar vasıtasıyla Polygon (MATIC) satın alabilir. MATIC, Ethereum ekosisteminin gelişmesine ciddi oranda fayda getiren projelerden biri olarak biliniyor. MATIC, DeFi’ye yoğunlaşan çevrimiçi borsalar arasında oldukça popüler bir konuma geldi. MATIC alım-satımı yapabileceğiniz en iyi borsalar; Binance, ZebPay, Huobi Global, WhiteBIT, BiONE, Coinbase Pro, UniSwap ve Hotbit.

Son Dakika Polygon (MATIC) Fiyatı 2021

Polygon (MATIC) şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. Türk Lirası karşılığına baktığımızda Polygon (MATIC) şu anda TL seviyesinde. Polygon (MATIC), 18 Mayıs 2021 tarihinde 2,68 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Polygon (MATIC), 9 Mayıs 2019 tarihinde 0,0030 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Polygon (MATIC) Piyasa Değeri

Polygon (MATIC) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. 2021 senesinin başlarında Polygon (MATIC) piyasa değeri 85,710,293 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Piyasada 15’inci sırada yer alan Polygon (MATIC) toplam arzı 10,000,000,000 MATIC olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 6,293,422,325 MATIC bulunuyor.

Polygon (MATIC) Hacmi

24 saatlik Polygon (MATIC) işlem hacmi dolar olarak ifade ediliyor. 2021 senesinin başlarında Polygon (MATIC) işlem hacmi 9,798,566 olarak kaydedilmişti.

Polygon (MATIC) Grafiği

Polygon (MATIC), tüm zamanların en düşük seviyesini 9 Mayıs 2019 tarihinde 0,0030 dolar ile gördü. Aynı tarihte Polygon (MATIC) piyasa değeri 6,785,407 dolar olurken, işlem hacmi ise 4,588,498 olarak açıklandı. Polygon (MATIC), 1 Ocak 2020 tarihinde 0,02 seviyesine ulaşırken, 2021 senesinin aynı günü 1,98 dolar seviyesine yükseldi. 18 Mayıs 2021 tarihinde 2,68 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Polygon (MATIC) piyasa değeri aynı gün içerisinde 11,404,290,496 dolar, işlem hacmi de 2,319,361,513 dolar olarak kayıtlara geçti. Polygon (MATIC), şimdi dolar seviyesinde. Polygon (MATIC) piyasa değeri an itibarıyla dolar iken, 24 saatlik Polygon (MATIC) işlem hacmi ise dolar olarak ifade ediliyor.

Polygon (MATIC) grafiği şu şekilde:

Polygon (MATIC) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Polygon (MATIC), iyi bir uzun vadeli yatırım olarak görülüyor. Polygon (MATIC), yüksek getiri isteyenler için kârlı bir yatırım opsiyonu olarak değerlendiriliyor. Polygon (MATIC) fiyatının 1,166 dolara denk geldiği durumda 100 dolara Polygon satın alırsanız toplam 85,740 MATIC alırsınız. Polygon (MATIC) için uzun vadeli bir artış öngörülüyor. Polygon (MATIC) için 20 Haziran 2026’ya yönelik fiyat tahmini 30,595 dolar olarak belirtiliyor. Yani 5 senelik bir yatırım ile gelirinizin yüzde +2523,93 civarlarında olacağı tahmin ediliyor. Mevcut 100 dolarlık yatırımınız, 2026 senesinde 2623,93 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: Polygon (Matic) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Polygon (MATIC) Madenciliği

Polygon (MATIC) stake edilebilir (Stake etmek, bir blok zinciri ağının operasyonlarına destek vermek amacıyla kripto para cüzdanında fonların tutulmasına denir. Kısacası ödül kazanmak için kripto paralar kilitlenir). MATIC sahibiyseniz, ağda bulunan aktif doğrulayıcılardan herhangi biriyle MATIC tokenlerinizi stake ederek “staking” ödüllerine sahip olabilir ve bu şekilde MATIC varlıklarınızı da artırma imkânına sahip olabilirsiniz.

MATIC tokenlerini stake etmek için ilk olarak bazı MATIC tokenlerini satın almanız ve söz konusu tokenleri MetaMask cüzdanına yollamanız gerekiyor. Daha sonra stake işlemi için Staking Dashboard’a bağlabilirsiniz. Tokenlerinizi MetaMask cüzdanına aktardınız mı? Aktardıysanız staking ödülleri kazanmak amacıyla ağ üzerinde tokenlerinizi stake etmeyi sürdürebilirsiniz. MATIC özetle şu şekilde stake ediliyor:

1. MATIC tokenlerinizi MetaMask cüzdanınıza yollayın

MetaMask cüzdanınızda halihazırda MATIC tokenleriniz varsa söz konusu adımı geçebilirsiniz. MATIC Staking Dashboard’da oturum açacağınız için MetaMask cüzdanınızda mutlaka MATIC tokenlerinizin bulunması gerekiyor.

2. MATIC Stake Dashboard’da oturum açın

MATIC Stake Dashboard’da oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Login” butonuna tıklayın. Giriş portalına yönlendirildikten sonra MetaMask seçeneğine tıklayın. MetaMask aracılığıyla sizden bir imza talebini yerine getirmeniz istenecek. Cüzdanınız aracılığıyla oturum açtıktan sonra MATIC stake etmek için hazırsınız!

3. Doğrulayıcı seçin

Staking Dashboard ana sayfasında Matic Network’te yer alan doğrulayıcılara dair bir liste ve bazı istatistiklerle karşılaşacaksınız. Sayfanın üst kısmında yer alan arama çubuğunu kullanarak istediğiniz doğrulayıcıyı arayabilirsiniz. Stake için tokenlerinizi devretmek istediğiniz doğrulayıcıyı seçin ve “Delegate” butonuna tıklayın.

4. Tokenlerinizi doğrulayıcıya devredin

“Delegate” butonuna tıkladıktan sonra devretmek istediğiniz token miktarını girmenizi isteyen bir ekran çıkacak. “Stake” alanına devretmek istediğiniz token miktarını girin ve sonra “Delegate Now” bölümüne tıklayın. Bu aşamadan sonra iki tane doğrulama istenecek. Devretme işlemine onay vermenizin ardından işleminizi başarıyla tamamladığınıza dair bir mesaj alacaksınız. Tokenlerinizi stake ettiğinize göre artık ödülleri kazanmaya başlayabilirsiniz!

Polygon (MATIC) Yorumları

Polygon (MATIC) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

• Sana ayrı bir teşekkür etmem lazım Matic’im. Sen olmasan ben bir hayalimi bu kadar kolay gerçekleştiremezdim. Bana 1,5 ay gibi kısa süre de çarpı on yaptırtıp, tek başına 10 bin dolar gibi harikulade para kazandırdın. Yolun bahtın açık olsun. Nasılsa bir gün yine yolumuz kesişecek, o güne kadar elveda.
• Sene sonuna kadar güzel yükselişler beklediğim coindir. Umarım beni yanıltmaz.
• Fork etkisiyle zaman zaman ayılara karşı direnebilen coin ancak bu tip fork etkileri maksimum iki ay sürer. Matic’in direnişi de sonsuza kadar sürmez. Ayı piyasasındayız, tedbirli olmakta yarar var.

Polygon (MATIC) Fiyatı ve Grafiği – 1 Polygon (MATIC) Kaç TL Kaç Dolar?

Polygon (MATIC) Geleceği 2021

Digital Coin Price’a göre, Temmuz ayında Polygon (MATIC) fiyatının ortalama 1,66 dolar olması bekleniyor. Ağustos ayında Polygon (MATIC) fiyatının ortalama 1,78 dolara yükselmesi öngörülürken, Eylül ayında ortalama 1,54 dolara kadar düşeceği tahmin ediliyor. Polygon (MATIC) fiyatının Ekim ayında ortalama 1,52 dolar olması beklenirken, Kasım ayında ortalama 1,77 dolara yükseleceği ve Aralık ayında yeniden 1,54 dolara kadar düşeceği öngörülüyor.

Polygon (MATIC) Güvenilir midir?

Polygon (MATIC) için güvenli bir protokol denilebilir. Stake etme, Polygon ekosisteminin önemli bir parçası olarak görülüyor. Ağda bulunan doğrulayıcılar, hisse kanıtları (proof-of-stake) mekanizmasının bir parçası olmak amacıyla MATIC tokenlerini stake edip, bunun karşılığında ise MATIC tokenlerini alıyorlar.

Doğrulayıcı olmak istemeyenler, MATIC tokenlerini farklı bir doğrulayıcıya devredebiliyor. Söz konusu ağ üyeleri de aynı şekilde stake sürecinde yer alıp ödül kazanabiliyorlar. Polygon, bunun dışında yüksek seviyede bir merkeziyetsizlik sağlamak için blok üreticilerini kullanıyor. Söz konusu üreticiler de dolandırıcılık önleyici mekanizmalar ve kontrol noktaları aracılığıyla ana zincirlere kesinlik sağlıyor.

Polygon (MATIC) Nereden Satın Alabiliriz?

Polygon (MATIC), Hotbit, WhiteBIT, UniSwap, Huobi Global, Coinbase Pro, ZebPay, BiONE ve Binance gibi borsalardan satın alınabilir. Polygon (MATIC) satın almak için ilk olarak büyük Ethereum (ETH) ya da Bitcoin (BTC) gibi büyük kripto para birimlerinden birini satın alın. Bu noktada en popüler kripto borsalarından biri olan Coinbase’i kullanabilirsiniz.

100 dolar değerinde kripto satın alırsanız 10 dolar değerinde ücretsiz BTC alacaksınız.
KYC (Know Your Customer) işlemlerinin ardından bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekecek. Bu aşamada banka havalesi kullanabilir, kredi veya banka kartı kullanabilirsiniz. Şimdi sol üstte yer alan “Trade” butonuna tıklayın. Satın almak istediğiniz para birimini seçtikten sonra işleme onay verin. İlk kripto alımını gerçekleştirdiğinize göre MATIC tokenlerinizi borsaya aktarabilirsiniz. Burada Gate.io borsasını kullanabilirsiniz.

Cüzdanınıza tam erişim sağladıktan sonra sağdaki kutuda birçok sayı göreceksiniz. Bu sayılar, Gate.io borsasında bulunan Bitcoin cüzdanınızın bir adresi olacak. Coinbase’den satın aldığınız Bitcoin’leri söz konusu cüzdana aktarmak için Coinbase’e geri dönün. “Portfolio” sayfasına gidin ve varlık listenizde yer alan Bitcoin’e tıkladıktan sonra sağda yer alan “Submit” butonuna tıklayın. Yatırımlarınız geldiğinde Gate.io onay bildirimi alacaksınız. Şimdi MATIC satın almak için hazırsınız.

Gate.io’ya geri döndükten sonra “Trade” butonuna tıklayın. Sağ sütunda bir arama çubuğu olacak. Arama çubuğuna MATIC yazdıktan sonra MATIC/BTC çiftini seçin. Aşağıda “Buy MATIC” yazan yeşil bir kutu çıkacak. “Market” sekmesine tıkladıktan sonra istediğiniz miktarı girmek için yüzde butonlarına tıklayabilir ya da Bitcoin’lerinizin ne kadarını harcamak istediğinizi seçebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından “Buy” kısmına tıkladıktan sonra MATIC sahibi olacaksınız.

1 Polygon (MATIC) Kaç TL?

1 Polygon (MATIC), şu anda TL seviyesinde. Polygon (MATIC), şu ana kadar en yüksek 23,49 TL seviyesini gördü.

1 Polygon (MATIC) Kaç Dolar?

1 Polygon (MATIC), şu anda dolar seviyesinde. Polygon (MATIC), şu ana kadar en yüksek 2,68 dolar seviyesine ulaştı.

Polygon (MATIC) Yükselir mi?

Polygon (MATIC) fiyatının 2022 senesinin Ocak ayında ortalama 1,73 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Polygon (MATIC) için 2022 sonu ortalama fiyat tahmini 1,83 dolar iken, 2023 sonu ortalama fiyat tahmini 2,73 dolar olarak ifade ediliyor. 2024 senesinin sonunda ortalama 3,16 dolara yükseleceği öngörülen Polygon (MATIC), 2025 senesinin sonunda ortalama 3,22 dolara çıkabilir. Polygon (MATIC) için 2026 sonu fiyat tahmini ortalama 4,17 dolar iken, 2027 sonu fiyat tahmini ortalama 4,64 dolar olarak belirtiliyor. 2028 senesinin sonunda ise Polygon (MATIC) ortalama 5,01 dolara denk gelebilir.

Polygon (MATIC) Ne Zaman Çıktı?

Polygon (MATIC), Ethereum ekosistemine ilişkin çok sayıda projeye katkı sağlayan bir ekip tarafından 2017 senesinin Ekim ayında Matic ismi altında piyasaya sürüldü. Polygon ekibi, Plasma’nın ilk sürümünü hayata geçirdi. Matic Network, 2021 senesinin Şubat ayında isim değiştirdi ve Polygon ismini aldı. Söz konusu süreçte, ERC-20 tokeninin fiyatı ciddi derecede arttı. Söz konusu token, 12 Mart günü 0,0175 dolardan 0,446 dolara yükseldi. Tokenin değerinde yüzde 2,548 oranında bir artış gerçekleşti. Mart ayının ilerleyen günlerinde çok sayıda kripto para birimi projesi, Polygon ağına taşındıklarını ve bu şekilde uygulamalarının Ethereum ana ağ kısıtlamalarının ötesine geçebileceğini duyurdu. 24 Nisan 2021 tarihinde ise Polygon’da kripto para ödünç verme protokolü olan AAVE hayata geçirildi. Böylece Polygon fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Polygon (MATIC) Kurucusu Kim?

2017 senesinin Ekim ayında piyasaya sürülen Polygon (MATIC), Anurag Arjun, Sandeep Nailwal ve Jaynti Kanani tarafından kuruldu. Polygon ekibi, 2019 senesinde kendi ağına geçmeden önce Ethereum ekosistemine önemli bir fayda sağladı. Blok zinciri mühendisi olan Jaynti Kanani, şimdi Polygon CEO’su olarak iş başında. Söz konusu isim, Ethereum ekosisteminde WalletConnect protokolü, Plasma ve Web3’ün hayata geçirilmesinde ciddi bir role sahip oldu. Jaynti, ayrıca Housing.com’da veri bilimcisi olarak da görev yaptı. Sandeep Nailwal, Polygon’un kurucu ortağı. Blok zinciri programcısı ve girişimcisi olan Sandeep, daha önce Scopeweaver CEO’su ve Welspun Group’un baş teknoloji yöneticisi olarak çalıştı. Polygon’un kurucu ortaklarından Anurag Arjun ise Cognizant Technologies ve SNL Financial gibi yerlerde görev yaptı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 10 Puan: 4.9]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

9 Yorum

    1. Fazla reaksiyonu yok stabil olarak devam ediyor. Daha iyi coinler bulunuor geneldr git geli hizli coinler tercih sebebi

  1. Polygon oldukça başarılı bir coine benziyor. Şimdiden almak ilerde fayda sağlayabilir. Güzel bilgiler edindim.

  2. Polygon binance gibi borsalarda kolaylıkla bulunabilir ve üçüncü şahıs risklerine herhangi bir şekilde maruz kalmadan tokenlerini MATIC genelinde aktarabilme imkânına sahip olur. Bu bilgiler için teşekkürler çok yardımcı oldunuz

  3. Harika bu bilgiler için teşekkürler baya yardımcı oldu. Coinbase ve Binance dâhil olmak üzere popüler borsalarda rahatlıkla bulunabildiğini öğrenmiş oldum polygon un

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu