Anasayfa Altcoin Ponzi İddiaları Ortalığı Karıştırdı! BLUR Kurucusu Yanıt Verdi...

Ponzi İddiaları Ortalığı Karıştırdı! BLUR Kurucusu Yanıt Verdi...

Altcoin

BLUR ve Blast kurucusu Packman, ponzi şeması iddialarına hızlı bir şekilde yanıt verdi.

Ponzi İddiaları Ortalığı Karıştırdı! BLUR Kurucusu Yanıt Verdi...

BLUR token, kripto para borsası Binance'in son listelemesinin ortasında geçen hafta yüzde 100'lük şaşırtıcı bir kazançla altcoin piyasasını ateşe verdi. Kripto topluluğu meme festivalinin tadını çıkarırken, BLUR'un bir ponzi şeması olduğuna dair söylentiler yayıldı.

BLUR kurucusu Packman, Blast hakkında dolaşan meme'ler ve yanlış anlamalara yanıt olarak bazı önemli noktalarda kayıtları düzeltmek için sosyal medyaya gitti. Yaygın bir meme, Blast'ın sunduğu görünüşte cazip getiri nedeniyle bir ponzi şeması olarak çalıştığını öne sürüyor. Packman, Blast'ın getirisinin başlangıçta Lido ve MakerDAO'dan kaynaklandığını açıklıyor.

Packman'a göre; Lido'nun getirisi, Ethereum'un Proof-of-Stake mutabakat mekanizmasının ayrılmaz bir parçası olan Ethereum staking getirisinden kaynaklanıyor. MakerDAO getirisi, ABD hükûmetinin borç yükümlülükleri olan zincir üstü T-Bono'lardan geliyor.

Packman, bu getirilerin sürdürülemez olmadığını ve hem zincir üstü hem de zincir dışı ekonomilerin temel bileşenleri olduğunu vurguluyor. Packman'a göre; Blast'ın getirisinin gerçek olamayacak kadar iyi görünmesinin nedeni, Blast'ın bu getiriyi tüm kullanıcılar için varsayılan hale getirerek daha yüksek getiriyi etkili bir şekilde demokratikleştirmesidir.

Packman, Paradigm'in Blast'ın lansmanında rol oynadığı fikrini reddediyor ve Paradigm'in Blast'ın pazara açılma (GTM) stratejisinde hiçbir dahli olmadığını kesin bir dille ifade ediyor. Packman, Paradigm'ın araştırma ve teknik L2 tasarımı (Şubat ayında yayına girecek) konusundaki uzmanlığını kabul etmekle birlikte GTM konusunda Paradigm'a danışmadıklarını ve bu konuları içselleştirdiklerini vurguluyor.

Packman, Paradigm'ın lansman sonrası önerilerde bulunduğunu ve bunların aktif olarak değerlendirilmekte olduğunu kabul ediyor. Paradigm'ı bir araştırma merkezi olarak öven Packman, güvenilir girişimcilerin nihai kararları verdiği iş birliğine dayalı ilişkiyi takdir ediyor ve Paradigm ekibiyle çalışmaktan hoşlanmasının nedenlerinden birini vurguluyor.

Ponzi İddiaları Ortalığı Karıştırdı! BLUR Kurucusu Yanıt Verdi...

Davet Mekanizmasının Arkasındaki Mantığı Açıkladı

Blast'ın davetiye ödülleriyle ilgili dolaşan FUD'a (Korku, Belirsizlik, Şüphe) yanıt olarak BLUR kurucusu Packman, davetiye sisteminin yeni bir mekanizma değil, uzun süredir kullanılan köklü bir kavram olduğunu açıkladı.

Blast'ın davet mekanizmasının arkasındaki mantığı açıklayan Packman, topluluğun projenin başarısındaki çok önemli rolünü vurguladı. Blast'ın vizyonunun büyük ölçüde topluluk katkısına dayandığını kabul eden Packman, amacın mümkün olan en yüksek getirili Layer 2 ile zincir üstü ekonomiyi teşvik etmek olduğunu ve bu iddialı vizyona ulaşmanın kolektif çaba gerektirdiğini vurguladı.

Packman'a göre bir Layer 2'ye katkıda bulunmak; temel protokolün geliştiricisi olmak, L2'nin üzerinde uygulamalar oluşturmak veya L2'nin kullanıcısı olmak gibi çeşitli şekillerde olabilir. Bir benzetme yaparak topluluğu bir şehirdeki insanlara benzeten Packman, arkadaşlarını getirerek Blast'ın gelişen bir L2 olmasına yardımcı olan kullanıcıların ekosisteme gerçek bir değer sağladığını ve bu nedenle ödüllendirilmeyi hak ettiğini vurguladı. Packman, Blast platformunda davetiye ödüllerinin var olmasının temel nedeninin bu olduğunu belirtti.

Yazım sırasında BLUR, 691 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0,63 dolardan işlem görüyor. Son zamanlarda balinalar tarafından yoğun bir BLUR birikimi oldu. Bu durum BLUR fiyatını 1 dolara kadar çıkarabilir.

Kaynak: CoinGape

Ponzi İddiaları Ortalığı Karıştırdı! BLUR Kurucusu Yanıt Verdi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar