Anasayfa Altcoin Popüler Altcoin Projesi, 50 Milyon Token Dağıtacağını Duyurdu!

Popüler Altcoin Projesi, 50 Milyon Token Dağıtacağını Duyurdu!

Altcoin

Starknet Vakfı, projenin gelişimine katkıda bulunan erken topluluk üyelerine 50 milyon STRK token dağıtacak.

Popüler Altcoin Projesi, 50 Milyon Token Dağıtacağını Duyurdu!

Starknet Vakfı, 50 milyon STRK token tahsis ederek ağına ilk katkıda bulunanları takdir etmek için bir adım attı. Bu jest, söz konusu tokenlerin kilitli olmasına ve Nisan 2024'e kadar alınıp satılamayacak olmasına rağmen geldi.

Ethereum üzerine inşa edilmiş bir Layer-2 blockchain ağı olan Starknet, güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilirliği artırmayı ve maliyetleri düşürmeyi amaçlıyor. Starknet Vakfı, ilk geliştirici StarkWare'in 10 milyar STRK token basmasının ardından Kasım 2022'de kurulmuştur. Vakıf, Starknet ekosisteminin sürekli büyümesini ve gelişmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Starknet Vakfı, ekosistemi önemli ölçüde şekillendiren ilk katılımcıları ödüllendirmek için "Erken Topluluk Üyesi Programı"nı (ECMP) başlattı. Girişim; tartışmaları alevlendiren, etkinlikler düzenleyen veya Starknet merkezli içerik oluşturan kişileri takdir etmeyi ve tazminat ödemeyi amaçlayarak, topluluk üyelerinin ağın gelişimini yönlendirdiği çeşitli yöntemlere ışık tutuyor.

Starknet'in bir blog yazısında uygun katkıda bulunanlar aşağıdaki gibi belirtilmiştir:

Topluluktaki teknik söyleme önemli ölçüde katkıda bulunanlar,

Ekosistemin kilit projelerinde yer alanlar,

Dünya çapında etkinlikler düzenleyenler (buluşmalar, konferanslar, workshop'lar),

Düzenli olarak Starknet temalı içerik yayınlayanlar. 

Popüler Altcoin Projesi, 50 Milyon Token Dağıtacağını Duyurdu!

Basılan 10 milyar STRK tokeninin yüzde 50,1'i Starknet Vakfı'na tahsis edilirken, yüzde 32,9'u katkıda bulunanlara ve yüzde 17'si yatırımcılara tahsis edildi. ECMP aracılığıyla Vakıf, ağın topluluğunu korumak ve büyütmek için tokenleri dağıtmayı amaçlamaktadır.

Starknet, şu anda 137 milyon dolar olan kilitli toplam değer ile Ethereum'daki Layer-2 blockchain ağları arasında altıncı sırada yer almaktadır.

STRK tokeninin başlangıçta 29 Kasım 2023'te piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak geliştiricisi StarkWare, tokenin piyasaya sürülmesini erteledi ve yeni tarihi 15 Nisan 2024 olarak belirledi.

Kaynak: Cryptonews

Popüler Altcoin Projesi, 50 Milyon Token Dağıtacağını Duyurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar