Anasayfa Altcoin Popüler Altcoin Projesi, Ağı Kapatabilene 400.000 Dolar Verecek!

Popüler Altcoin Projesi, Ağı Kapatabilene 400.000 Dolar Verecek!

Altcoin

Solana Vakfı'nın bug bounty programı, Solana blockchain'indeki güvenlik açıklarını bulanları ödüllendiriyor.

Popüler Altcoin Projesi, Ağı Kapatabilene 400.000 Dolar Verecek!

Solana Vakfı, potansiyel olarak "Solana'yı kapatabilecek" kodu keşfedebilen herkes için 400.000 dolar ödül sunuyor.

Bu gelişme, Sam-Bankman Friend'ın duruşmasında birkaç kez bahsedilmesinin ardından SOL fiyatının geçtiğimiz hafta yüzde 8,4 oranında düştüğü sırada gerçekleşti.

Jacob Creech, 400.000 Dolarlık Ödülü Açıkladı

Vakfın Geliştirici İlişkileri Başkanı Jacob Creech, kısa bir süre önce X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Solana'yı kapatabilecek kodu keşfedebilenler için 400.000 dolar ödül verileceğini duyurdu.

Bu teklif; Solana Vakfı'nın beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarını, blockchain'in güvenlik açıklarını incelemeye aktif olarak teşvik eden ve çeşitli ödüller sunan daha geniş bir güvenlik bug bounty programının bir parçasıdır.

Bu ödüller arasında kullanıcı imzaları olmadan fonların çalınması, yetkisiz fon transferleri veya devredilen hisseleri tüketen oylama programı istismarları gibi güvenlik açıklarını ortaya çıkarabilecek olanları bekleyen, 12 aylık bir kilitleme süresi için ayrılmış 2 milyon dolarlık kilitli SOL tokenleri bulunmaktadır.

Solana ağının mutabakat ihlâllerini veya güvenlik sorunlarını ortaya çıkarabilenler için 1 milyon dolar değerinde bir ödül ayrılmıştır. Bu ödül; bilgisayar korsanlarını, Solana ağını bölebilecek uzaktan saldırılara yol açabilecek güvenlik açıklarını tespit etmeye teşvik eden ve kısa bir süre önce kamuoyuna duyurulan 400.000 dolarlık ödülü de içeriyor.

"Ethereum katili" olarak anılan Solana blockchain, hiçbir ağın güvenlik açıklarına karşı bağışık olmadığını kabul ediyor. Solana, bu sorunları proaktif olarak ele almaya kararlı görünüyor.

Popüler Altcoin Projesi, Ağı Kapatabilene 400.000 Dolar Verecek!

SOL Düşüşü, Bankman-Fried Davası ile Bağlantılı

Bu arada Bankman-Fried'ın ceza davası, sekizinci en büyük kripto para birimi olan SOL üzerinde olumsuz bir etkiye neden oldu. CoinGecko verilerine göre; SOL'un performansı, son zamanlarda kötü seyretti ve mevcut fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 8,4 düşüşle 21,36 dolara geriledi.

Bu düşüş, Bankman-Fried'ın avukatı Mark S. Cohen'in duruşma sırasında bu kripto para birimine olan ilgisini tartıştığı davasında sık sık bahsedilmesiyle bağlantılı olabilir.

SOL, geliştiricilerin DeFi borç verme platformları gibi merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak için kullandıkları Solana blockchain'indeki işlemler için para birimi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca, eski CEO'su Bankman-Fried'ın Solana'yı desteklemesi, bir Solana NFT pazar yeri başlatması ve çeşitli yerel projelere yatırım yapması ile FTX tarafından tercih edildi.

Popüler Altcoin Projesi, Ağı Kapatabilene 400.000 Dolar Verecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar