Anasayfa Altcoin Popüler Altcoin Projesinde Kritik Gelişme: Kurucu Ortak İstifa Etti!

Popüler Altcoin Projesinde Kritik Gelişme: Kurucu Ortak İstifa Etti!

Altcoin

Polygon kurucu ortağı Jaynti Kanani'nin istifa ettiği öğrenildi.

Popüler Altcoin Projesinde Kritik Gelişme: Kurucu Ortak İstifa Etti!

Polygon platformunun vizyoner kurucu ortağı Jaynti Kanani, blockchain endüstrisinde dalgalanmalara yol açan bir hareketle, projedeki çok önemli rolünden istifa etme kararı aldı. Bu duyuru; Kanani'nin sarsılmaz adanmışlığı, tutkusu ve bağlılığının Polygon'un gidişatını ve başarısını şekillendirmede etkili olduğu altı yıllık şanlı bir görev süresinin hemen ardından geldi.

Jaynti Kanani için Yeni Bir Sayfa

Jaynti Kanani'nin Polygon ile olan yolculuğu dikkate değerdi. Başlangıcından bu yana projenin ön saflarında yer alan Kanani'nin "günlük işlerden" geri adım atma kararı, platform için bir dönemin sonunu işaret ediyor. Yakın zamanda X'te (eski adıyla Twitter) paylaştığı bir mesajda Kanani, "kenardan" da olsa Polygon'a katkıda bulunmaya devam ederken "yeni maceralara" atılma niyetini dile getirdi.

Bu karar, ani bir karar değildi. Kanani, yaklaşık altı ay önce zaten geri planda kaldığını açıklayarak kademeli bir geçişe işaret etti. Aktif katılımdan ayrılması, platformun gelecekteki yönü ve onun yokluğunda geçirebileceği potansiyel değişiklikler hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Başlangıçta Matic ağı olarak bilinen Polygon, 2017 yılında kuruldu. Kanani; Sandeep Nailwal, Anurag Arjun ve Mihailo Bjelic gibi yetenekli yazılım mühendislerinden oluşan bir ekiple birlikte platformun kuruluşunda ve ardından büyümesinde önemli bir rol oynadı. 

Platform, Matic'ten Polygon'a geçerek evriminin ve büyümesinin sembolü olan bir yeniden markalaşma sürecinden geçti.

Popüler Altcoin Projesinde Kritik Gelişme: Kurucu Ortak İstifa Etti!

Tepkiler ve Gelecek Beklentileri

Duyuru, blockchain topluluğu ve Polygon ekip üyeleri tarafından farklı duygular ile karşılandı. Kurucu ortaklardan Sandeep Nailwal, Kanani'nin duyurusuna içten bir mesajla yanıt verdi. Nailwal, birlikte çıktıkları inanılmaz yolculuğu anımsayarak, "Bu beni çok duygulandırdı. Birlikte ne yolculuklar yaptık kardeşim. Bu, Polygon için sadece bir başlangıç. Keşke bu çılgın yolculukta birlikte daha uzun süre daha fazlasını yapabilseydik. Fakat ne yapman gerekiyorsa onu yapmalısın." ifadelerini kullandı. 

Polygon'un resmî web sitesinde, platformun gidişatının şekillenmesinde etkili olan toplam 10 kurucu ortaktan bahsediliyor. Bazıları aktif olarak yer almaya devam ederken, diğerleri farklı yollar keşfetmek için yollarına devam etti. Örneğin; Anurag Arjun, Mart ayında Polygon'dan ayrılarak blockchain veri kullanılabilirliği protokolü Avail'e adım attı.

Liderliğindeki değişikliklere rağmen Polygon, yenilik yapmaya ve gelişmeye devam ediyor. Platformun araştırma kolu olan Polygon Labs, aktif olarak iyileştirme önerileri talep ediyor. Bu öneriler, ağın Haziran ayında açıklanan bir planı olan Polygon 2.0'a geçişine yöneliktir.

Bu yeni ekosistem, sıfır bilgi kanıtlarından yararlanmayı vadederken dört farklı protokol katmanından oluşacak. Bu katmanlar; staking, interop, execution ve proving gibi çeşitli konulara odaklanacak. Şu an itibariyle geliştirici topluluğu, "Polygon 2.0'ı hayata geçirme" vizyonunu gerçekleştirmek için hararetle çalışıyor.

Popüler Altcoin Projesinde Kritik Gelişme: Kurucu Ortak İstifa Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik