Anasayfa Altcoin Popüler Altcoinin Arkasındaki Dernek Kendini Feshedecek!

Popüler Altcoinin Arkasındaki Dernek Kendini Feshedecek!

Altcoin

Kendini feshetmeye yönelik karar alan Aragon Derneği, token sahiplerine 155 milyon dolarlık ETH dağıtacak.

Popüler Altcoinin Arkasındaki Dernek Kendini Feshedecek!

Merkeziyetsiz yönetişimi desteklemek için araçlar geliştiren en büyük kripto para projelerinden biri olan Aragon Derneği, kendini feshetmeye ve bu süreçte varlıklarının çoğunu token sahiplerine dağıtmaya yönelik karar aldı. 

Aragon Derneği, 2 Kasım'da yayınladığı bir blog yazısıyla feshedileceğini ve bu süreçte varlıklarının çoğunu token sahiplerine dağıtacağını duyurdu. Bu süreç, yaklaşık 155 milyon dolar değerindeki 86.343 ETH'nin Hazine'den token sahiplerine dağıtılmasını içeriyor.

Bu karar, Aragon Derneğinin "bürokratik karmaşıklıklar, yanlış ayarlanmış paydaşlar ve yönetişimin değiştirilmesine yönelik başarısız girişimler" gibi gerginlik yaratan iç zorluklarla boğuştuğu bir dönemde alındı. Sonuç olarak Aragon Derneği, yeni bir liderlik altında projenin misyonunu korumayı ve ilerletmeyi amaçlayarak tamamen sıfırlanmayı tercih etti.

Aragon Derneği, ayrıca Hazine'nin büyümesini ve tokenin piyasa değerini dengeleme zorluğunun yanı sıra farklı yönetişim girişimleriyle yıllarca süren denemelerden de etkilenmiştir.

Dernek, yaklaşık 155 milyon dolar değerindeki 86.343 ETH'yi Ethereum ağındaki bir itfa sözleşmesine gönderecek. Bu dağıtım, tüm ANT token sahiplerinin ANT başına 0,0025376 ETH'lik sabit bir oranla tokenlerini ETH karşılığında itfa etmelerine imkân tanıyor.

Derneğin amacı, tedavülde olan tüm kaynakları kullanmaktır. Token sahiplerinin itfaya katılmak için 2 Kasım 2024 tarihine kadar süreleri vardır ve bu tarihten sonra bu seçenek artık mevcut olmayacaktır. İtfa süresinin sonunda ise itfa edilen ANT yakılacak ve kalan ETH'ler yeni bir ürün odaklı yapıya yönlendirilecektir.

Aragon Projesi, Yeni Bir Liderliği ve Ürün Odaklı Yapıyı Benimseyecek

Popüler Altcoinin Arkasındaki Dernek Kendini Feshedecek!

Bununla birlikte Aragon projesinin DAO'lar için esnek ve güvenli araçlar yaratmaya odaklanan misyonu, yeni bir liderlik ve daha yalın, ürün odaklı bir yapı altında devam edecek.

Yeni yapı, Aragon'un DAO çerçevesinin geliştirilmesine ve yönetişimine rehberlik edecek endüstri uzmanlarından oluşan bir Ürün Konseyi'nin oluşturulmasını içeriyor. Bu konsey, ASF ve Aragon OSx ekibinin temsilcilerinden oluşacak. Buna ek olarak mevcut Aragon OSx ekibinden oluşan bir şirket, ürün geliştirmeye devam edecektir.

Bu yeniden yapılanma; projenin misyonuyla en uyumlu olanları yani kullanıcıları ve ortakları, liderliği üstlenmeleri için güçlendirmek üzere tasarlanmıştır. Ürün Konseyi, ürün geliştirme öncelikleri konusunda tavsiyelerde bulunacak, fon tahsis edecek ve Aragon OSx'in yönetişimini denetleyecektir.

2017 yılında Aragon, başarılı bir ANT satışı gerçekleştirerek 275.000 ETH (yaklaşık 25 milyon dolar) topladı ve yeni bir dijital yetki alanı olan Aragon Ağı içinde bir uyuşmazlık çözüm sistemi oluşturma yönündeki iddialı vizyonunu finanse etti. Projenin hibe programı Aragon Nest, 2018 yılında başlatıldı ve Ethereum ekosistemindeki çeşitli projeleri destekledi.

Bu yılın başlarında Risk-Free Value Raiders, ANT tokenlerini satın alarak ve Aragon Derneği'ni geçersiz kılmak için oy güçlerini kullanarak Aragon hazinesinin kontrolünü ele geçirmek üzere ortak bir çaba sarf etti. Dernek, bu cüretkâr manevrayı "yüzde 51 saldırısı" olarak nitelendirdi. Bu durum karşısında dernek, yönetim gücünü token sahiplerine devretme planlarını yürürlüğe koymaya karar verdi.

Kaynak: Cryptonews

Popüler Altcoinin Arkasındaki Dernek Kendini Feshedecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar