Anasayfa Bitcoin Haberleri Popüler Analist: Bitcoin Birikim Aşamasının Eşiğinde!

Popüler Analist: Bitcoin Birikim Aşamasının Eşiğinde!

Bitcoin Haberleri

Popüler analist Benjamin Cowen tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Bitcoin (BTC) birikim aşamasının eşiğinde gibi görünüyor.

Popüler Analist: Bitcoin Birikim Aşamasının Eşiğinde!

Kripto para analisti Benjamin Cowen, zincir üstü bir göstergeye göre Bitcoin’in birikim aşamasının eşiğinde olabileceğini dile getirdi. Cowen, YouTube üzerinden yaptığı bir açıklamada, piyasadaki Bitcoin fiyatının söz konusu kripto para biriminin gerçek değerine uygun bir fiyat olup olmadığını belirleyen MVRV-Z skorunun Bitcoin için birikim bölgelerini belirleme konusunda “oldukça iyi bir geçmişe” sahip olduğunu kaydetti.

MVRV-Z skoru, herhangi bir varlığın piyasa değerini gerçekleşen değeri ile kıyaslıyor. Söz konusu indiktör, aşırı alım ya da aşırı satım koşullarını tespit etmek amacıyla kullanılıyor. 

Cowen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mesele şu ki MVRV-Z skoru bir kez sıfırın altına düştüğünde aslında sıfırlandığını iddia edebilirsiniz. Sıfırın altına düştüğünde bir tür piyasa döngüsü dibi buluruz, birikim aşamasına gireriz ve bir sonraki boğa koşusu için hazırlanırız.” ifadelerini kullandı.

Popüler Analist: Bitcoin Birikim Aşamasının Eşiğinde!

Cowen: İndikatör Sıfırın Altına Düştü!

“Yakın zamanda görebilirsiniz. MVRV-Z skoru aslında sıfırın altına düştü. Buraya yakınlaştırırsanız da görebilirsiniz. Henüz dipte değil.” diyen Cowen, “Dipte olup olmadığını bilmenin henüz basit bir yolu yok. Önceki ayı piyasalarına dayanarak, MVRV-Z skoruna bakıldığında Bitcoin’in sahip olduğu diğer tüm ayı piyasalarının şu an olduğundan daha düşük olduğunu fark edebilirsiniz.” diye konuştu. 

Bitcoin fiyatı yazının hazırlandığı sırada 20,331,33 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından birinci sırada olan Bitcoin fiyatı, son 24 saat içerisinde yüzde 1’den fazla değer kaybetti. 

Popüler Analist: Bitcoin Birikim Aşamasının Eşiğinde! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)