Anasayfa Bitcoin Popüler Bitcoin Madencisi, BTC Satışlarını Durdurdu!

Popüler Bitcoin Madencisi, BTC Satışlarını Durdurdu!

Bitcoin

Bitcoin madencisi Hut 8, BTC satışlarını durdurdu. Söz konusu madenci, Eylül ayında 111 BTC üretti.

Popüler Bitcoin Madencisi, BTC Satışlarını Durdurdu!

Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8, bir sonraki halving'e hazırlanırken operasyonlarını finanse etmek için herhangi bir satış yapmadan Eylül ayında 111 BTC üretti.

Firma, Eylül ayı için madencilik ve üretim güncellemesini "kapasitesi, büyümesi, ek yatırımları ve ortaklıkları" ile birlikte yayınladı.

Açıklamaya göre; madenci, 9,366 Bitcoin'e sahip. Hut 8, düşen fiyatlara rağmen büyük varlık rezervlerine sahip halka açık birkaç şirketten biri haline geldi.

Firma, geçtiğimiz ay üretilen 111 BTC ile Alberta'daki tesisinde 2,6EH/s'lik bir kapasiteye ulaşarak günlük üretimi günde 3,7 BTC'ye ve Eylül ayında 42,7 BTC/EH'ye çıkardı.

Normalde dijital varlık madencileri, elde ettikleri gelirin bir parçası olarak faaliyetlerini finanse etmek için toplam üretimlerinin bir kısmını satarlar. Düşen varlık fiyatları, darboğaz düzenlemeleri, artan üretim maliyetleri ve firmaların ayakta kalmak için kalıpların dışında düşünmelerine neden olan diğer faktörlerle birlikte ayı piyasasında satışlar artar.

Hut 8, Üretimi Finanse Etmek için Varlık Satışı Yapmıyor

Son zamanlarda birçok madenci, madencilik rezervlerini ve donanımlarını sattı ancak Hut 8, sürekli artan üretimini finanse etmek için hiçbir varlık satışı yapmadan piyasada yükselişini sürdürüyor.

İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Erin Dermer, piyasadaki son gelişmelerle birlikte şirketin Bitcoin satmadığı için oldukça şanslı olduğunu açıkladı.

Şirketin geliri, önceki aylarda ağ zorluğundaki artışa atıfta bulunmaya devam ettiği için geçen yılın rakamlarından daha düşük.

Hut 8, 2023'ün 2. çeyreğinde geçen yılki 43 milyon dolarlık gelirinin yüzde 50'sinden daha azını elde ederek toplam 19,8 milyon gelir elde etti. 2022'nin 2. çeyreğindeki gelirlerin, FTX'in fiyatları düşüren çöküşünden etkilenmediğini belirtmek gerekir.

Pek çok madenci, artık artan sayıda yapay zekâ firması tarafından popüler hale getirilen yüksek performanslı bilişime yöneliyor. Şirket de azalan gelirlerini artırmaya yardımcı olmak için sektöre açılmak istiyor.

Popüler Bitcoin Madencisi, BTC Satışlarını Durdurdu!

Hut 8 Firmasının Geleceğe Yönelik Planları

Şirket gözünü, madencilerin kazandığı miktarı azaltacak olan ancak tarihsel olarak yüksek boğa piyasalarından önce gelen gelecek yılki Bitcoin halving'ine dikti.

Hut 8, gelecek yıl öncesinde üretimini artıran tek madenci değil. Madenci, faaliyetlerini yenilemek için potansiyel olarak artan fiyat fırsatından yararlanmak istiyor.

Halving sonrasında bazı madencilerin verimliliğin en üst düzeye çıkması, zorluğun artması ve blok ödüllerinin yarı yarıya azalması nedeniyle ters rüzgarlarla karşılaşacağına inanıyoruz. Hut 8, uzun süredir Bitcoin'in HODLer'ıydı çünkü zaman içinde değerinin artacağına inanıyoruz.

Şirket, adli bir düzenleme yoluyla U.S. Data Mining Group, Inc. ile bir ortaklık kurmanın eşiğinde. CEO Jamie Leverton; anlaşmanın, şirketin operasyonları için itibari gelir akışlarını iyileştireceğini belirtti.

Oylama, Britanya Kolumbiyası Yüksek Mahkemesi'nin düzenleme planımızı onaylamasıyla birlikte bizi yüksek performanslı bilgi işlem, barındırma ve yönetilen altyapı operasyonlarında son derece çeşitli itibari gelir akışlarına sahip olacak yeni bir Hut 8'e doğru ilerletmeye devam ediyor.

Kaynak: Cryptonews

Popüler Bitcoin Madencisi, BTC Satışlarını Durdurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar