Anasayfa Altcoin Popüler Borsadan ETH Staking Hamlesi: Son Veriyor!

Popüler Borsadan ETH Staking Hamlesi: Son Veriyor!

Altcoin

Popüler kripto para borsalarından biri, ABD'de ETH staking hizmetine son vereceğini duyurdu.

Popüler Borsadan ETH Staking Hamlesi: Son Veriyor!

En eski kripto para borsalarından biri olan Bitstamp, önümüzdeki aydan itibaren ABD müşterilerine yönelik ETH staking hizmetlerini durduracağını duyurdu. Gelişme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) uyguladığı baskının ortasında geldi.

Kripto staking, bir blockchain'in işleyişini desteklemek için tokenleri taahhüt ederek ödül kazanma uygulamasını ifade eder. Ethereum, blockchain'in Proof-of-Stake (PoS) ağına geçişinden çok önce, Aralık 2020'de ETH staking sunmaya başladı. Ancak SEC, staking ile ilgili bazı ürünleri kayıt dışı menkul kıymetler olarak değerlendirmektedir.

Bitstamp US CEO'su Bobby Zagotta, müşterilerin 25 Eylül 2023'e kadar staking ödülleri almaya devam edeceğini belirtti. Bu tarihten sonra, stake edilen tüm varlıklar kaldırılacak ve hem ödüller hem de ana para, kullanıcıların birincil Bitstamp hesap bakiyelerine eklenecek. Bu prosedürün normal süresi birkaç gündür ancak ağ koşullarına bağlı olarak uzatılabilir.

Popüler Borsadan ETH Staking Hamlesi: Son Veriyor!

Şirket, ABD'deki düzenlemeler nedeniyle stake etme özelliklerini kapatıyor. Zagotta, Bitstamp'ın son derece düzenli ve güvenilir bir borsa olduğunu söyledi. Sundukları hizmetleri düzenli olarak kontrol edecekleri ve çalıştıkları her yerde değişen kuralları dikkate alacakları bir sisteme sahiptirler.

Zagotta, "ABD'deki mevcut düzenleme dinamikleri göz önüne alındığında, ABD'de ikamet eden müşteriler için staking'i durdurma kararı aldık." dedi.

SEC'in Bitstamp ve Staking Üzerindeki Baskıları

Popüler Borsadan ETH Staking Hamlesi: Son Veriyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, staking hizmet sağlayıcılarına karşı birçok durumda yasal işlem başlattı. Hem Coinbase hem de Binance aleyhine açılan davalarda, Howey testine göre staking programlarının yatırım sözleşmesi sayılabileceği ileri sürüldü.

Haziran ayında kurum, şirketin staking hizmetleri sağlayarak düzenlemelerini ihlâl ettiği iddiasıyla Coinbase Global Inc.'e karşı dava açtı. 

Kripto para borsası Kraken, benzer iddiaları çözmek için SEC ile 30 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını açıkladıktan sonra ABD'deki stake hizmetlerini daha önce durdurmuştu.

Bu ayın başlarında Bitstamp, küresel piyasalarda türev alım satım hizmetlerini genişletmek amacıyla yeni bir fon toplamayı duyurdu.

Kaynak: CoinGape

Popüler Borsadan ETH Staking Hamlesi: Son Veriyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar