Anasayfa Sektörel Popüler Borsanın Adını Kullanarak 3 Milyon Dolar Kripto Çaldılar!

Popüler Borsanın Adını Kullanarak 3 Milyon Dolar Kripto Çaldılar!

Sektörel

Önde gelen kripto para borsası Kraken'in adı kullanılarak 3.2 milyon dolarlık kripto para çalındı. Söz konusu paranın daha sonra kurtarıldığı öğrenildi.

Popüler Borsanın Adını Kullanarak 3 Milyon Dolar Kripto Çaldılar!

Westport Polisi ve Eyalet Görev Gücü, Kraken taklitçiliği dolandırıcılığını ortaya çıkardı ve çalınan 3,2 milyon dolarlık kripto para birimini kurtardı. Westport polisi, Connecticut Eyalet Polisi Organize Suç Görev Gücü'nün yardımıyla, çalınan 3 milyon dolardan fazla kripto para fonunun izini başarıyla sürdü ve geri aldı. Kraken'in ayrıntılı bir taklidini içeren şaşırtıcı dolandırıcılık; kurbanı, sonuçları felaket olabilecek bir finansal çıkmaza sürükledi.

Westport Polis Departmanına göre; Ocak ayında Westport'ta yaşayan bir kişi, emeklilik birikimlerinin önemli bir kısmını Kraken'e bağlı bir kripto para hesabına aktarmak üzere kandırıldı. Sonuç olarak takip eden aylarda, 3 milyon dolardan fazla değerde Bitcoin, erişilemeyen kripto cüzdanlarına hortumlandı.

Fakat eyalet polisinin ve Westport dedektiflerinin ortak çabaları sayesinde olumlu bir sonuç alındı. Yürüttükleri kapsamlı soruşturma sonunda suçluların Pakistan'da olduğu tespit edildi. Bu davada herhangi bir tutuklama ihtimali zayıf olsa da 3,2 milyon dolar kurtarıldı ve mağdura iade edildi.

Kraken'in İtibarını Zedeliyorlar

Popüler Borsanın Adını Kullanarak 3 Milyon Dolar Kripto Çaldılar!

Bu dolandırıcılık, Kraken'e darbe vuruyor çünkü borsa, ABD ve İngiltere'deki etkisini genişletmeyi hedefliyor. Doğrudan dâhil olmasa da Kraken'in itibarını zedeleyen sahtekârlar, özellikle borsa önemli genişleme kilometre taşlarının eşiğindeyken uygunsuz bir zamanda geliyor.

Çalınan fonların başarılı bir şekilde kurtarılması, dijital para dünyasının karanlık tarafıyla mücadelede yerel kolluk kuvvetleri arasında artan uzmanlığın bir kanıtı niteliğindedir.

Bu, aynı zamanda kripto para birimlerine yönelik gelişen ilgiyi istismar etmeyi amaçlayan çevrim içi kötü niyetli kişilerin faaliyetlerini engelleyerek, bireyler arasında dikkatli olmanın ve bilinçli karar vermenin önemini yinelemektedir.

Kaynak: CoinGape

Popüler Borsanın Adını Kullanarak 3 Milyon Dolar Kripto Çaldılar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar