Anasayfa Altcoin Popüler Coin'in Arkasındaki Şirket, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Popüler Coin'in Arkasındaki Şirket, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Altcoin

Avalanche'ın arkasındaki şirket olan Ava Labs, çalışanlarının bir kısmını işten çıkardığını duyurdu.

Popüler Coin'in Arkasındaki Şirket, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Ava Labs kurucusu ve CEO'su Emin Gün Sirer, X hesabından yaptığı açıklamada şirketin çalışanlarının yüzde 12'sini işten çıkarmaya karar verdiğini duyurdu. Bu stratejik hamle, şirketin hem kendisinin hem de Avalanche ekosisteminin büyümesini güçlendirmeye odaklanarak kaynakları yeniden tahsis etmesini sağlayacak.

Sirer, "Ayı piyasalarının üstesinden gelmek zordur. Ava Labs olarak elimizde önemli bir pist ve kaynak olduğu için şanslıyız ve bu kaynakları önümüzdeki yıllarda Avalanche ekosistemini geliştirmeye odaklayacağız." dedi.

Ava Labs Büyüme ve Strateji Başkan Yardımcısı Garrison Yang; işten çıkarmaların, şirketin pazarlama bölümündeki çok sayıda kişiyi etkilediğini açıkladı. İşten çıkarılan bir başka çalışan da bu sürecin "diğer birçok kişiyi" etkilediğini ifade etti.

Pazartesi günü yapılan bu işten çıkarmaların, şirket içindeki teknik ekipleri etkileyip etkilemediği henüz belli değil. Bununla birlikte mevcut zorlu kripto piyasası koşulları dikkate alındığında bile bu işten çıkarmaların yaygın doğası birçok çalışan için sürpriz oldu.

Kripto Para Piyasasında İşten Çıkarmalar

Popüler Coin'in Arkasındaki Şirket, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Kripto piyasaları bu yıl önemli ölçüde toparlanırken, sıkı likidite koşullarından muzdarip olmaya devam eden kripto firmaları için bu pek de iyi bir şey değil.

Önceki haftanın sonuna doğru NFT pazar yeri OpenSea de benzer bir "yeniden yapılandırma" sürecinden geçti ve toplam iş gücünün yaklaşık yüzde 50'sini işten çıkardı. 

İki yıldan kısa bir süre önce OpenSea'nin, C Serisi fonlama turunun ardından 13,3 milyar dolar gibi kayda değer bir değerlemeye ulaşarak son derece güçlü bir konuma sahip olması dikkat çekicidir.

Benzer şekilde çok popüler BAYC NFT'lerin arkasındaki şirket olan Yuga Labs, temel güçlü yönlerine odaklanırken geçen ay işten çıkarmaları duyurdu. Şirket, şimdi çabalarını Yuga'nın oyunlaştırılmış metaverse'i Otherside üzerinde yoğunlaştırıyor. Bu dijital platform, Eric Reid ve ekibinin stratejik vizyonu rehberliğinde oyun, eğlence ve interaktif sosyal bağlantıların bir karışımını sunuyor.

Ava Labs, ayrıca tokenize girişimleri üzerinde de çalışıyor. Şirket, bu yılın başlarında 50 milyon dolarlık bir girişimi duyurdu.

Kaynak: CoinGape

Popüler Coin'in Arkasındaki Şirket, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik