Anasayfa Altcoin Popüler DeFi Coin'inin Başı Dertte: 1,4 Milyon Dolar Kaybetti!

Popüler DeFi Coin'inin Başı Dertte: 1,4 Milyon Dolar Kaybetti!

Altcoin

Yearn Finance, çoklu imza komut dosyası hatası nedeniyle 1,4 milyon dolar kaybetti.

Popüler DeFi Coin'inin Başı Dertte: 1,4 Milyon Dolar Kaybetti!
Hızlı İçerik

Merkeziyetsiz protokol Yearn Finance, çoklu imza komut dosyası hatası nedeniyle 1,4 milyon dolar kaybetti. Bununla ilgili bilgiler, projenin GitHub sayfasında ortaya çıktı ve bu da önemli fiyat düşüşlerine ve arbitrajcıların hatadan para kazanmalarına yol açtı. Yearn Finance ekibi, bir hata nedeniyle varlık alan proje kullanıcılarına fonların iade edilmesi talebiyle başvurdu.

Hata, Yearn Finance'in farming ücretleriyle elde ettiği yVault LP-yCurve'ü (lp-yCRVv2) merkeziyetsiz borsa CowSwap'te stablecoin'lere dönüştürmesi sırasında gerçekleşti. 

Ekipten Açıklama Geldi

Yearn Finance ekibi, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Hatalı bir çoklu imza senaryosu, Yearn'in 3.794.894 lp-yCRVv2 tokeninden oluşan hazine bakiyesinin tamamının takas edilmesine neden oldu.

Popüler DeFi Coin'inin Başı Dertte: 1,4 Milyon Dolar Kaybetti!

Yearn Finance, işlemden 779.958 yVault DAI tokeni (yvDAI) aldığında önemli bir gerileme yaşadı ve hazinedeki likidite havuzunun değerinin o zamanki lp-yCRVv2 spot fiyatından yüzde 63 düşmesine neden oldu.

Etherscan'e göre; bir arbitrajcı, halihazırda 4.500 dolar değerindeki 2 Ether'i (ETH) Yearn'in hazine adresine geri aktardı.

Yearn, protokolün sahip olduğu likiditeyi belirli yönetim sözleşmelerine ayıracağını, insanların okuyabileceği çıktı mesajları uygulayacağını ve gelecekte benzer hataları önlemek için daha katı fiyat etki eşikleri uygulayacağını bildirdi. 

Nisan ayında Yearn Finance, tokenize edilmiş stablecoin'lerden birinin yanlış yapılandırılması nedeniyle çeşitli stablecoin'lerde 10 milyon dolardan fazla kaybetti. Saldırganın, yUSDT akıllı sözleşmesindeki bir güvenlik açığından yararlanarak, bir katrilyondan fazla tokenize yUSDT stablecoin'i ihraç etmek için 10.000 dolarlık USDT'yi kullandığı iddia ediliyor.​

Popüler DeFi Coin'inin Başı Dertte: 1,4 Milyon Dolar Kaybetti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik