Anasayfa Sektörel Popüler DeFi Projesi Faaliyetlerini Sonlandırıyor: İşte Nedeni...

Popüler DeFi Projesi Faaliyetlerini Sonlandırıyor: İşte Nedeni...

Sektörel

DeFi protokolü Yield Protocol, düşük talep ve mevzuat zorluklarını gerekçe göstererek kapanıyor.

Popüler DeFi Projesi Faaliyetlerini Sonlandırıyor: İşte Nedeni...

Merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi Yield Protocol, tüm borç alma ve borç verme işlemlerinin 31 Aralık 2023'e kadar sona ereceğini söyledi.

Paradigm, Framework Ventures ve diğer risk sermayedarları tarafından verilen destekle 10 milyon dolar toplayan Yield Protocol, kapanan son DeFi projesi olarak kayıtlara geçti.

Yield Protocol, 3 Ekim Salı günü yayınladığı X mesajında, kararın "sabit faizli borçlanmaya yönelik sürdürülebilir talep" eksikliğinin yanı sıra "ABD, Avrupa ve İngiltere'de giderek zorlaşan düzenleyici ortam" nedeniyle alındığını belirtti.

Popüler DeFi Projesi Faaliyetlerini Sonlandırıyor: İşte Nedeni...

Para Çekme İşlemleri için Sınırlı Destek Olacak

Proje, 31 Aralık 2023 tarihine kadar kullanıcıları desteklemeyi planladığını vurguladı. Son tarihten sonra proje, para çekme işlemleri için yalnızca sınırlı destek sunacak.

2020 yılında kurulan Yield Protocol, merkeziyetsiz finans piyasasında sabit vadeli ve sabit oranlı borç verme hizmetleri sunuyordu.

Ağustos 2020'de Yield Protocol'ün kurucusu Allan Niemerg, bir blog yazısında projenin bakış açısını övdü ve DeFi'nin "sabit oranlı, sabit vadeli borç alma ve borç verme ile büyük ölçüde geliştirileceğini" söyledi.

Haziran 2021'de Yield Protocol, Paradigm liderliğindeki A Serisi finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Girişim, ayrıca Framework Ventures, Symbolic Capital Partners, CMS Holdings, Variant ve DeFi Alliance tarafından da desteklendi.

O dönemde Niemerg, ekibin "sabit oranlı borçlanmanın DeFi'nin ilk milyar kullanıcısını bünyesine katması için gerekli olacağına" inandığını söyledi.

Yield Protocol, gözetim dışı borç verme protokolü Euler Finance'in Mart 2023'te saldırıya uğramasının ardından 1,5 milyon dolar zarara uğrayan DeFi protokolleri arasındaydı. Fakat protokol, Haziran 2023'te bu olaydan tamamen kurtuldu.

Popüler DeFi Projesi Faaliyetlerini Sonlandırıyor: İşte Nedeni... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan