Anasayfa Altcoin Popüler DeFi Protokolü Yeniden Markalaştı! İşte Yeni İsmi...

Popüler DeFi Protokolü Yeniden Markalaştı! İşte Yeni İsmi...

Altcoin

DeFi borç verme protokolü Aave, yeniden markalaşma kapsamında Avara adını aldı.

Popüler DeFi Projesi Yeniden Markalaştı! İşte Yeni İsmi...

Önde gelen merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü Aave, kullanıcı tabanını Web3 ekosisteminde genişletmek için yoğun bir çaba sarf ederken resmen Avara olarak yeniden markalaştı.

Avara; "geniş", "açık", "ferah" ve "kapsayıcı" gibi birkaç anlamı olan Fince bir kelimedir. Ayrıca, "gördüğünden daha fazlasını görmek" anlamına gelen halk dilinde bir kullanımı da var. Avara kurucusu ve CEO'su Stani Kulechov, bu tanımların blockchain teknoloji şirketi için isim ve kimlik seçimine ilham verdiğini iddia etti.

Kulechov, likidite protokolü Aave, GHO Stablecoin, Lens Protocol ve Sonar dâhil olmak üzere Aave'nin büyüyen hizmetlerinin, geniş bir Web3 çekiciliği için daha uygun olan bir isim değişikliğini gerektirdiğini belirtti. Likidite protokolü, Aave Labs aracılığıyla marka adına bağlı kalacak olsa da odak noktası yine de DeFi alanındaki teknolojik gelişmelere katkıda bulunmak olacak.

Popüler DeFi Protokolü Yeniden Markalaştı! İşte Yeni İsmi...

Kulechov; sektörün, daha geniş bir kullanıcı tabanına daha fazla hitap eden ürünlerin geliştirilmesini kolaylaştıran bir altyapı geliştirmeye odaklandığını belirtti. Projenin kurucusu, "DeFi'de yenilik yapmaya ve geliştiriciler için araçlar oluşturmaya devam ederken ana akım insanların ilgisini çeken yeni, sezgisel ve ilgi çekici ürünler yaratacağız." diye ekledi.

Kulechov; yeniden markalaşmayı, blockchain teknolojisinin herkes tarafından erişilebilir, eğlenceli ve kullanılabilir olacağı yeni bir çağın doğuşu olarak kabul ediyor. Bu hareket, Polygon Labs'ın MATIC tokenini POL olarak yeniden markalaştırma teklifiyle ilgili çabalarını yansıtıyor.

Avara İlk Satın Almasını Gerçekleştirdi

Yeniden markalaşma haberlerinin yanı sıra Avara, Los Angeles merkezli Web3 startup'ı Los Feliz Engineering'i satın alarak ilk satın almasını gerçekleştirdi. Satın alınan firma, Ethereum kripto cüzdanı Family'nin ve geliştirici kütüphanesi ConnectKit'in arkasındaki Web3 yazılım geliştirme girişimidir.

Anlaşma şartlarının bir parçası olarak Los Feliz Engineering ekibinin tamamı Avara'ya katılacak ve Family'nin kurucusu Benji Taylor, Avara'nın Ürün ve Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olacak. Avara, uzun vadede Los Feliz Engineering'in mesajlaşma uygulaması Honk'u geliştirme konusundaki uzun yıllara dayanan deneyiminden yararlanarak Lens Protocol'ü güçlendirmeyi umuyor.

Avara'nın kurucusu Kulechov, yaptığı açıklamada, "Avara'ya dönüşümümüz ve Family'nin bünyemize katılması sadece isim ya da yapı değişikliğinden ibaret değil. Bunlar nihai misyonumuza doğru atılan önemli adımlardır: eşitlikçi, katılıma ilham veren ve yeniliği teşvik eden açık, merkeziyetsiz bir internet." ifadelerini kullandı.

Ekosistemin yerel tokeni AAVE, haber üzerine yüzde 3,92 düşüşle 91,69 dolara geriledi. Bu da piyasanın en azından kısa vadede bu isim değişikliğine olumlu yaklaşmayabileceğinin bir göstergesi oldu.

Kaynak: CoinGape

Popüler DeFi Protokolü Yeniden Markalaştı! İşte Yeni İsmi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan