Anasayfa Sektörel Popüler DEX, Android Kullanıcıları için Mobil Cüzdan Tanıttı!

Popüler DEX, Android Kullanıcıları için Mobil Cüzdan Tanıttı!

Sektörel

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap, Android kullanıcıları için mobil cüzdan uygulamasını hayata geçirdi.

Popüler DEX, Android Kullanıcıları için Mobil Cüzdan Tanıttı!

Merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap, Nisan ayında iOS'ta başlattıktan sonra Perşembe günü Android kullanıcıları için bir mobil cüzdan uygulaması başlattı.

Borsadan yapılan resmî açıklamada, iOS lansmanının ardından Uniswap'in büyük bir indirme akınına uğradığı ve yeni indirmelerde ilk üç cüzdan arasına girdiği belirtildi.

Android uygulaması, kullanıcıların farklı blockchain'ler arasında geçiş yapmalarına imkân tanıyan bir beta sürümüdür. Platform, DeFi topluluğunun üyelerini, geniş ölçekte piyasaya sürmeden önce cüzdanın beta sürümünü test etmeye yardımcı olmaya davet etti. 

Uniswap Labs sözcüsü Bridgett Frey, daha geniş sürümün bu yılın sonundan önce piyasaya sürülmesinin beklendiğini söyledi.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Uniswap cüzdanını, milyonlarca kişinin Uniswap'te yaşadığı takas deneyimine uyacak şekilde titizlikle Android'e uyarladık.

Uniswap'in X gönderisine (Twitter) göre, sadece 5 saat içinde 35.000'den fazla kullanıcı bekleme listesine kaydoldu.

Android Uygulaması Hangi Özelliklere Sahip?

Android uygulaması, şirketin "harika bir swap yaptığını" söylediği bir dizi özellikle birlikte geliyor. Örneğin şirket; saniyeden çok daha kısa bir sürede swap yapma, en iyi tokenleri keşfetme ve Ethereum ile Layer-2 gibi ana ağlar arasında otomatik geçiş yapma sözü verdi.

Cüzdan, "Bir sonraki kullanıcı benimseme dalgası, daha ucuz ve daha hızlı işlemlere sahip zincirlerde gerçekleşecek. Bu yüzden Layer-2'lerde swap yapmayı son derece basit hale getirdik." açıklamasında bulundu. 

Şirket, kullanıcıların başlangıçta Polygon, Arbitrum, Optimism, Base ve BNB Chain arasında token swap'ı yapabileceklerini ve yakında daha fazla zincirin entegre edileceğini yazdı.

Uniswap'in arkasındaki ekip Uniswap Labs, sandwich ve frontrunning saldırıları gibi DeFi istismarlarından kaçınmak için cüzdandaki zincir üstü swap'ların "swap koruması" kullanılarak korunacağını söyledi.

Popüler DEX, Android Kullanıcıları için Mobil Cüzdan Tanıttı!

Sandwich saldırısında kötü niyetli bir trader, Ethereum gibi ağda bekleyen bir işlem arar ve kâr elde etmek için iki swap arasında sandwiching gerçekleşir. Frontrunning saldırısı, bir saldırgan bekleyen işlemi manipüle ettiğinde ve kâr elde etmek için ek işlemler enjekte ettiğinde meydana gelir.

Şirket, şeffaf ücretler de vadetti. Bu da gizli gas fiyatlarının önceden gösterilmesi anlamına geliyor. DefiLlama verilerine göre Uniswap, kümülatif hacme göre en büyük merkeziyetsiz borsa konumunda. Platform, şimdiye kadar 1,7 trilyon dolardan fazla işlem gerçekleştirdi.

Kaynak: Cryptonews

Popüler DEX, Android Kullanıcıları için Mobil Cüzdan Tanıttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar