Anasayfa Altcoin Popüler DEX, Bu Coin'ler için İşlem Ücreti Almaya Başlayacak!

Popüler DEX, Bu Coin'ler için İşlem Ücreti Almaya Başlayacak!

Altcoin

Merkeziyetsiz borsa Uniswap, bugünden itibaren belirli coin'ler için yüzde 0,15'lik bir swap ücreti alacak.

Popüler DEX, Bu Coin'ler için İşlem Ücreti Almaya Başlayacak!

Kripto alanında faaliyet gösteren temel bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olan Uniswap, bugünden itibaren web uygulamasında ve cüzdanında belirli coin'ler için yüzde 0,15'lik bir swap ücreti uygulayacak. Bu da platformun önceki ücretsiz yapısından bir değişime işaret edecek.

Uniswap'e göre; bu ücret ayarlamasından etkilenen coin'ler arasında Ethereum (ETH), USD Coin (USDC), Wrapped Ether (WETH), Tether (USDT), DAI, Wrapped Bitcoin (WBTC), Angle Protocol (agEUR), Gemini Dollar (GUSD), Liquidity USD (LUSD), Euro Coin (EUROC) ve StraitsX (XSGD) yer alıyor.

Bununla birlikte söz konusu gelişmeden sadece iki gün önce DEX'in likidite havuzlarına katılmadan önce Müşterinizi Tanıyın (KYC) doğrulaması gerektirebilecek bir hook getiren Uniswap V4 ile ilgili tartışmalar ortaya çıktı. 

Sektördeki En Düşük Ücretler Arasında Yer Alıyor

Uniswap'in kurucusu Hayden Adams, swap için arayüz ücretinin (yüzde 0,15) sektördeki en düşük ücretler arasında olduğunu iddia ederek, güncelleme hakkındaki düşüncelerini paylaştı. 

Adams; toplanan ücretin, çıktı tokeni miktarından düşüleceğini söylüyor. Özellikle, Ether ve Wrapped Ether işlem çiftleri arasındaki swap'ların yanı sıra stablecoin'ler arası swap'lar için herhangi bir ücret uygulanmayacak.

Adams; ücretin, Uniswap'in kripto para ve merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında devam eden araştırma, geliştirme ve genişleme çabalarını sürdürmek için kritik öneme sahip olduğunu söylüyor. Kurucu, ayrıca Uniswap ekosisteminde yaklaşmakta olan iOS cüzdanı, Android cüzdanı, UniswapX, web uygulamalarında önemli iyileştirmeler, Permit2, Uniswap v4 taslak kod tabanı ve platformun boru hattındaki diğer girişimler de dâhil olmak üzere birkaç önemli girişimden bahsetti.

Popüler DEX, Bu Coin'ler için İşlem Ücreti Almaya Başlayacak!

Önde gelen DEX'lerden biri olan Uniswap, sektörde önemli bir varlığı temsil etmektedir. Halka açık blockchain verileri, platformun şu anda toplam 3 milyar dolarlık bir değere sahip olduğunu ve yıllık protokol ücreti gelirinin 271 milyon doları aştığını ortaya koyuyor. Bunun da ötesinde Uniswap, 12 milyon dolarlık bir hazineye sahip olmakla birlikte 2018'deki kuruluşundan bu yana 176 milyon dolarlık yatırım sağladı.

Son raporlar, Uniswap Vakfı'nın kaynak yaratma çabalarına da ışık tutuyor. Vakıf, altyapı gelişimini desteklemek ve ekosistem hibelerini desteklemek için 62 milyon dolarlık ek fon sağlamayı planlıyor.

Popüler DEX, Bu Coin'ler için İşlem Ücreti Almaya Başlayacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar