Anasayfa Altcoin Popüler Dijital Varlık Protokolü Duyurdu: Stablecoin Kullanımda!

Popüler Dijital Varlık Protokolü Duyurdu: Stablecoin Kullanımda!

Altcoin

Mountain Protocol, getiri sağlayan bir stablecoin piyasaya sürdü. İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

Popüler Dijital Varlık Protokolü Duyurdu: Stablecoin Kullanımda!

X'te 11 Eylül'de yayınlanan bir gönderide Mountain Protocol, ERC-20 tabanlı, getiri sağlayan bir stablecoin olan USDM'nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bermuda Para Otoritesi tarafından dijital varlık işletme lisansı verilen Mountain Protocol; artık USDM ihraç edebilir, satabilir ve kullanabilir.

X'te yayınlanan gönderi, tokenin kısa vadeli ABD hazineleri tarafından tamamen desteklendiğini ve kullanıcılara yüzde 5 APY oranında geri ödeme yoluyla günlük ödüller sunduğunu iddia ediyor. Protokol, yeniden ödeme mekanizmasının Lido Finance'in stETH'ine benzediğini ve kripto topluluğunun çoğuna tanıdık geleceğini belirtiyor.

Stablecoin, diğer DeFi protokollerine ek olarak ABD dışındaki kullanıcıların ABD Hazine getirilerine erişmesine olanak sağlamasıyla da pazarlanıyor. Bununla birlikte stablecoin'in hüküm ve koşulları, USDM'nin 1933 ABD Menkul Kıymetler Yasası kapsamında tescil edilmediğini belirtmektedir.

Popüler Dijital Varlık Protokolü Duyurdu: Stablecoin Kullanımda!

Mountain Protocol; aynı zamanda Castle Island Ventures liderliğinde Coinbase Ventures, New Form Capital, Daedalus Angels, Ameen Soleimani, Nansen'in kurucu ortağı ve CEO'su Alex Svanevik, Buzhi, OpenZeppelin ve Decentraland'ın kurucusu Maraoz ve Demi Brener'in de katılımıyla bir finansman turu gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bermuda, Dijital Varlık Alanına İlk Adım Atanlardan Oldu

Bermuda, genellikle dijital varlıklar konusunda erken harekete geçen bir ülke olarak kabul edilir. Bermuda, 2018 yılında kripto para birimlerini düzenlemek için yasal bir temel olarak Dijital Varlık İşletme Yasasını yayınladı ve sektördeki birçok önde gelen oyuncu tarafından övülen bir düzenleyici ortam haline geldi.

Sonuç olarak dünyanın en büyük ikinci borsası olan Coinbase de Bermuda'yı uluslararası merkezlerinden biri olarak seçti ve kendi F Sınıfı Lisansına sahip oldu. Bu, dünyanın ilk düzenlenmiş kurumsal getiri ürününü piyasaya sürmek için Bermuda'dan yararlanan stablecoin USDC'nin arkasındaki platform olan Circle'a ek olarak gerçekleşti.

 

Popüler Dijital Varlık Protokolü Duyurdu: Stablecoin Kullanımda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik