Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Borsası Hack'le Sarsıldı! Önemli Bir Kayıp Var...

Popüler Kripto Borsası Hack'le Sarsıldı! Önemli Bir Kayıp Var...

Sektörel

OKX DEX, 424.000 dolarlık bir hack'e maruz kaldı. İşte söz konusu hack ile ilgili ayrıntılar...

Popüler Kripto Borsası Hack'le Sarsıldı! Önemli Bir Kayıp Var...

Yakın zamanda meydana gelen bir güvenlik olayında OKX DEX, merkeziyetsiz borsa (DEX) sözleşmelerindeki bir hack'in kurbanı oldu. Hack, kullanıcı fonlarında 424.000 doların üzerinde kayıpla sonuçlandı. Borsa, etkilenen sözleşmeleri devre dışı bıraktı ve etkilenen kullanıcıları tazmin etmeye hazırlanıyor.

Çinli gazeteci Colin Wu, hack sırasında OKX DEX üzerinde yetkilendirilmiş birkaç cüzdan adresinin boşaltıldığını ve çalınan fonların 424.000 doları aşan fonları tutan bir adrese kadar izlendiğini bildirdi.

OKX Hacker'ı 18 Adresi Hedef Aldı

Popüler Kripto Borsası Hack'le Sarsıldı! Önemli Bir Kayıp Var...

OKX'in olay raporu, saldırının DEX ticaretini kolaylaştıran bir piyasa yapıcı sözleşmesini hedef aldığını ve saldırganın token ticareti için sözleşmeyi onaylayan 18 adresten çalmasına olanak sağladığını ortaya çıkardı. İhlale rağmen OKX, kullanıcılara varlıkların çoğunun güvende kaldığına dair güvence verdi.

Olayı ele alan blockchain güvenlik firması SlowMist; ihlali, OKX'in proxy yönetici hesabı için sızdırılan özel bir anahtara bağladı. Ele geçirilen bu yönetici hesabı; saldırganın, DEX'in proxy sözleşmesini kötü niyetli bir sürüme yükseltmesini ve kullanıcı fonlarını doğrudan boşaltmasını sağladı. Proxy yöneticisi, ilk hırsızlıktan sonra sözleşmeyi yükseltmeye devam ederek ek tokenları çalmaya devam etti.

OKX, bozuk proxy sözleşmesini DEX'in güvenilir izin listesinden kaldırarak derhal harekete geçti. Borsa; ayrıca etkilenen tüm kullanıcılara tazminat ödemeyi, güvenlik denetimi gerçekleştirmeyi ve gelecekteki güvenlik açıklarını önlemek için terk edilmiş sözleşmeleri yeniden düzenlemeyi taahhüt etti.

Popüler Kripto Borsası Hack'le Sarsıldı! Önemli Bir Kayıp Var... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik