Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Borsası Hack'lendi: Milyonlarca Dolarlık Kayıp...

Popüler Kripto Borsası Hack'lendi: Milyonlarca Dolarlık Kayıp...

Sektörel

Popüler bir kripto para borsası hack'lendi. En az 43 milyon dolarlık kayıp olduğu bildiriliyor.

Popüler Kripto Borsası Hack'lendi: Milyonlarca Dolarlık Kayıp...

Hong Kong merkezli kripto para borsası CoinEx Global, Salı günü bir güvenlik ihlâli yaşadı ve bu da tahmini olarak 43 milyon ABD doları tutarında kripto para kaybına yol açtı.

Borsa, hack sırasında kaybedilen kripto varlıklarının tam kapsamını hala değerlendiriyor ancak Çarşamba sabahı yaptığı açıklamada, Ethereum, XRP, Solana, Kadena ve Dagger gibi tokenleri hortumlayan ihlâlle bağlantılı ikinci bir şüpheli cüzdan adresi seti belirlediğini aktardı.

CoinEx'in son duyurusundan önce blockchain güvenlik firması PeckShield, Çarşamba günü X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir açıklamada, borsanın kaybının 43 milyon ABD doları civarında olduğunu tahmin ettiğini dile getirdi. CoinEx tarafından tanımlanan hack ile bağlantılı ilk adres seti, platformdan Ethereum, Bitcoin ve TRON çaldı.

Popüler Kripto Borsası Hack'lendi: Milyonlarca Dolarlık Kayıp...

Para Yatırma ve Para Çekme Hizmetleri Askıya Alındı

CoinEx, saldırının ardından Salı günü X hesabında paylaştığı bir bildiride tüm kullanıcı varlıklarının güvende ve emniyette olduğunu söyledi. Borsa, para yatırma ve para çekme hizmetlerini askıya aldı ve etkilenen kullanıcıların saldırıdan kaynaklanan kayıpları için tam tazminat alacaklarını garanti etti.

Blockchain firması Chainalysis'e göre, bilgisayar korsanları geçen yıl 3,8 milyar ABD doların üstünde değere sahip kripto para çaldı. Bu miktarın 1,7 milyar doları, Kuzey Kore destekli siber aktörler tarafından hack'lendi.

Kaynak: Forkast

Popüler Kripto Borsası Hack'lendi: Milyonlarca Dolarlık Kayıp... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar