Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Borsası Müjdeyi Duyurdu: Dubai Lisansını Aldı!

Popüler Kripto Borsası Müjdeyi Duyurdu: Dubai Lisansını Aldı!

Sektörel

Kripto para borsası Crypto.com, Dubai'de belirli hizmetleri yürütmek için lisans aldı.

Popüler Kripto Borsası Müjdeyi Duyurdu: Dubai Lisansını Aldı!

Kripto para borsası Crypto.com'un Dubai kuruluşuna, şehrin düzenleyicisi tarafından operasyonel onay bekleyen bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı verildi.

14 Kasım'da yapılan basın açıklamasında Crypto.com, Dubai'nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından tamamen onaylandıktan sonra yerel işletmesi CRO DAX Middle East FZE'nin, perakende ve kurumsal yatırımcılara borsa, broker-dealer ve borç verme ve borç alma hizmetleri sunabileceğini söyledi.

Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Dubai'nin kripto para endüstrisine katkıda bulunmak için düzenleyicilerle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini ve şehrin "etkili düzenleme tasarlarken lider bir pazar" olduğunu söyledi.

Mart 2022'de borsa, Dubai'yi Orta Doğu ve Kuzey Afrika merkezi olarak belirledi. Haziran 2022'de VARA'dan geçici bir lisans alan Crypto.com, ardından bu yıl Mart ayında minimum uygulanabilir ürün (MVP) hazırlık lisansı aldı.

Popüler Kripto Borsası Müjdeyi Duyurdu: Dubai Lisansını Aldı!

Dubai, Kripto Firmalarının Gözdesi Haline Geldi

Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin kripto firmalarına karşı harekete geçmesiyle birlikte Dubai, yasal netlik arayan kripto işletmeleri için aranan bir yer haline geldi. Birçok firma, kripto dostu yetki alanını Orta Doğu'da gelişmekte olan bir dijital varlık merkezi olarak görüyor.

Binance Dubai Genel Müdürü Alex Chehad, ABD'nin aksine Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin kripto firmalarına takip etmeleri için net bir düzenleyici çerçeve sağladığını ve bunun da Binance gibi büyük şirketlerin bölgede kalıcı merkezler kurmasını kolaylaştırdığını söyledi.

Popüler Kripto Borsası Müjdeyi Duyurdu: Dubai Lisansını Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan
WOO Network (WOO) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Holo Coin (HOT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
MXC Coin Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan
Hedera Hashgraph (HBAR) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Celer Network (CELR) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar