Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Borsası Tarih Verdi: Faaliyetlerini Durduruyor!

Popüler Kripto Borsası Tarih Verdi: Faaliyetlerini Durduruyor!

Sektörel

Kripto para borsası Bittrex Global, yakın zamanda faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Popüler Kripto Borsası Tarih Verdi: Faaliyetlerini Durduruyor!

Bittrex Global, önümüzdeki haftalarda çoğu borsa operasyonunu ve alım satım faaliyetini sonlandıracağını duyurdu.

4 Aralık saat 18:00 UTC'den itibaren geçerli olmak üzere Bittrex Global, borsasındaki tüm alım satım faaliyetlerini devre dışı bırakacak ve müşteri ilişkilerini sonlandıracaktır.

Bu tarihten sonra kullanıcılar, yalnızca varlıklarını çekebilecekler. Özellikle şirket, ABD doları varlıklarının geri çekilemeyeceğini belirterek kullanıcıları kesintiden önce bakiyelerini euro'ya veya kripto para birimlerine dönüştürmeye çağırdı.

Bittrex, Kullanıcılardan Fonlarını Çekmelerini İstiyor

Bittrex, para çekme işlemleri için belirli bir son tarih koymazken tasfiyecilerin böyle bir kısıtlama getirmesi durumunda kullanıcılara derhal para çekmelerini tavsiye etti.

Ticaretin durdurulmasının yanı sıra şirket, Küresel Yönlendirme Programı ve promosyon programları da dâhil olmak üzere diğer operasyonların ve özelliklerin durdurulduğunu duyurdu.

Kullanıcılar, bu tür mevduatların kaybedilebileceği uyarısıyla, daha fazla para yatırmamaları konusunda açıkça uyarıldı.

Küresel operasyonları sonlandırma kararı, Bittrex'in Nisan ayında düzenleyici zorlukları gerekçe göstererek Amerika'daki operasyonlarını durdurma hamlesini takip ediyor.

Mayıs ayında şirket, ABD'de iflas başvurusunda bulunmuş ve küresel borsa faaliyetlerine devam etme sözü vermişti. Fakat son aylarda şirket, operasyonları durdurma kararına yol açan açıklanmayan zorluklarla karşılaştı.

Geçtiğimiz ay bir ABD mahkemesi, Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex'in faaliyetlerini durdurmak için Bölüm 11 planını onayladı.

Popüler Kripto Borsası Tarih Verdi: Faaliyetlerini Durduruyor!

Günlük İşlem Hacmi 5,1 Milyon Dolara Geriledi

Bu kararı etkilemiş olabilecek bir faktör, Bittrex Global'in işlem hacimlerindeki önemli düşüştür.

CoinGecko'dan alınan güncel veriler, günlük işlem hacminin 5,1 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Bu rakam, yaklaşık iki yıl önce 30 Kasım 2021'de gözlemlenen 141 milyon dolardan oldukça düşük.

Ek olarak şirketin ABD'deki tasfiye kararı, Ekim ayının sonunda iflas mahkemelerinde onay aldı ve potansiyel olarak Bittrex'in küresel operasyonlarını ele almasına yol açtı.

Şirket, Ağustos ayında menkul kıymet düzenleyicileri ile hem Bittrex Global'i hem de ABD'deki muadilini kapsayan 24 milyon dolarlık bir uzlaşmaya varmıştı.

Kaynak: Cryptonews

Popüler Kripto Borsası Tarih Verdi: Faaliyetlerini Durduruyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik