Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Borsası, Üç Büyük Banka ile Ortaklık Kuracak!

Popüler Kripto Borsası, Üç Büyük Banka ile Ortaklık Kuracak!

Sektörel

Kripto para borsası Bitstamp, üç büyük Avrupa bankası ile ortaklık kuracak.

Popüler Kripto Borsası, Üç Büyük Banka ile Ortaklık Kuracak!

Üst düzey bir Bitstamp yöneticisi; kripto para borsasının, üç büyük Avrupa bankasıyla çalışacağını belirtti. Bitstamp'ın Amerika CEO'su ve Küresel Ticari Baş Sorumlusu Robert Zagotta, bu ortaklıkların şirketin Bitstamp-as-a-service özelliği ile ilgili olduğunu söyledi.

Bu özellik, bankaların ve diğer şirketlerin Bitstamp'ın yerleşik ticaret platformu aracılığıyla kripto alımı ve hizmetleri sunmasına imkân tanıyan beyaz etiketli bir hizmettir.

Zagotta, şöyle açıkladı:

Son altı ila dokuz ay içinde büyük Avrupa bankalarından bu hizmetle ilgili gelen taleplerde büyük bir artış yaşadık. Avrupa'da isim yapmış üç banka ile ileri düzeyde görüşmeler yapıyoruz.

Zagotta, Bitstamp ile ortaklık kuracak bankaların isimlerini açıklamadı ancak firmanın 2024 yılının ilk çeyreğinde bir duyuru yapacağını öne sürdü.

Yönetici, ayrıca Bitstamp'ın Avrupa'da tamamen düzenlenmiş bir sürekli swap ürününe yönelik artan bir talep gördüğünü öne sürdü.

Popüler Kripto Borsası, Üç Büyük Banka ile Ortaklık Kuracak!

Bitstamp Borsası Uyumluluğa Odaklanıyor

Zagotta, ayrıca Bitstamp'ın küresel çapta düzenlemeler dâhilinde çalışma becerisini de vurguladı. Röportajda, ABD'nin kripto düzenlemeleri birçok şirketin denizaşırı pazarlara yönelmesine neden olsa bile Bitstamp'ın New York BitLicense'ine sahip olduğu belirtildi.

Zagotta, FTX'in çöküşünün, Bitstamp'ın bir zamanlar rakip borsa tarafından hizmet verilen kurumsal yatırımcıları çekmesine yardımcı olduğunu belirtti. Zagotta'ya göre; Bitstamp, 2023'ün 1. çeyreğinde 2022'nin 4. çeyreğine kıyasla yüzde 36 daha fazla kurumsal müşteri ekledi.

Zagotta, Bitstamp'ın uyum çabalarını olumlu bir şekilde tasvir ederken, şirketi hizmetlerini azaltmaya zorlayan bazı düzenleyici değişikliklerden bahsetmedi. Bitstamp, Ethereum staking işlemlerini durdurdu ve ABD'de yedi tokeni delist etti. Her iki politika da kısmen Coinbase ve Binance borsalarına yönelik eylemlere yanıt olarak uygulanmış gibi görünüyor.

Bitstamp, orta derecede büyük bir kripto para borsasıdır: CoinGecko, platformun 9 Ekim'de normalleştirilmiş 24 saatlik işlem hacminin 79 milyon dolar olduğunu belirtmiştir. 

Popüler Kripto Borsası, Üç Büyük Banka ile Ortaklık Kuracak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar