Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Borsasında Alarm: İşlem Hacmi Sert Düştü!

Popüler Kripto Borsasında Alarm: İşlem Hacmi Sert Düştü!

Sektörel

Düzenleyici sorunlarla mücadele eden Binance.US borsasının işlem hacminde sert bir düşüş yaşandı.

Popüler Kripto Borsasında Alarm: İşlem Hacmi Sert Düştü!

Binance.US düşüşte ve bunu fark etmemek zor. Bir zamanlar gelişen bu kripto faaliyet merkezi, herhangi bir yatırımcıyı endişelendirecek derinliklere düştü.

Rakamlara bakıldığında, Binance.US'in Eylül ayı istatistikleri iç karartıcı görünüyor. 16 Eylül'de platformda yalnızca 5,09 milyon dolarlık işlem gerçekleşti. Bu rakam, bir yıl önce aynı gün gerçekleşen 230 milyon dolarlık işlemden çok farklı.

Düzenleyici Sorunlar Borsaya Zarar Veriyor

Geçtiğimiz Haziran ayında SEC, Binance ve Binance.US'e karşı ağır bir dava açtı. Binance.US, kayıt dışı menkul kıymet satışlarını ve wash trading'i içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan suçlamalarla karşı karşıya geldi. 

Binance.US'in broker-dealer olarak kayıt yaptırmadığı ve hizmet olarak staking programını kaydettirme formalitelerini göz ardı ettiği öne sürüldü. 

O zamandan beri aşağı doğru bir yolculuk yaşandı. Binance.US, 100 token çifti için alım satım kapısını kapatarak borsa faaliyetlerinde ciddi bir kesintiyi tetikledi.

Peş Peşe İstifalar Yaşandı

Binance.US'in iç yapısı da hiç iyi durumda değil. Bir zamanlar şirketin CEO'su olarak kendinden emin bir şekilde dümende oturan Brian Shorder istifa etti. 

Shorder'in bavullarını toplamasından kısa bir süre sonra hukuk müdürü Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya da kendi istifalarını duyurdular.

Popüler Kripto Borsasında Alarm: İşlem Hacmi Sert Düştü!

SEC, Tutumunu Sıkılaştırıyor

Binance.US'in sıkıntıları giderek artıyor. SEC, kısa süre önce borsaya gölge düşürdü ve onu devam eden soruşturmada iş birliği yapmamakla suçladı. Binance.US'in keşif sürecinde 220 yetersiz belge teslim ettiği ileri sürüldü. 

15 Eylül'de bir yargıç, Binance.US'in avukatlarına muhtemelen uykusuz geceler geçirtecek bir hamle yaptı. SEC'e, davayla bağlantılı belgeleri açıklama yetkisi veren bir karar alındı. Daha önce SEC'in emriyle mühürlenen ya da redakte edilen bu dosyalar yakında kamu malı olacak.

Binance.US, hem düzenleyici makamlardan hem de kendi iç kargaşasından kaynaklanan zorluklarla mücadele ediyor. İşlem hacimlerinin daralması ve üst düzey yöneticilerin aceleyle çıkış yapması nedeniyle borsanın geleceği belirsizliğini koruyor.

Ortaya çıkan tablo, kripto endüstrisinin değişken doğası ve karşılaştığı katı düzenleyici zorlukların keskin bir hatırlatıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Binance.US'in bu zorlukları nasıl aşacağını ancak zaman gösterecek, ancak şimdilik belirsizlik bulutları dolaşmaya devam ediyor.

Popüler Kripto Borsasında Alarm: İşlem Hacmi Sert Düştü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar