Anasayfa Sektörel Popüler Kripto Para Borsasından SEC Davasında Yeni Hamle!

Popüler Kripto Para Borsasından SEC Davasında Yeni Hamle!

Sektörel

Popüler kripto para borsası Gemini, SEC davasında yeni bir talepte bulundu.

Popüler Kripto Para Borsasından SEC Davasında Yeni Hamle!

Gemini geçtiğimiz Cuma günü ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi'ne (SDNY) hitaben bir özet sundu. Bu, belirsiz suçlamalara atıfta bulunan Gemini hukuk ekibinin  "SEC tarafından borsa aleyhine açılan davanın reddedilmesine" yönelik bir talebini içeriyordu.

Binance, Coinbase ve Bittrex, uygunsuz yargı yetkisi, aşırı erişim vb. gerekçelerle taleplerini sunarken, Gemini suçlamaların ne olduğunun bile net olmadığını iddia etti.

Popüler Kripto Para Borsasından SEC Davasında Yeni Hamle!

Güvenlik Dosyalama Gereksinimlerinin Karşılanmadığı İddiası

Mahkeme belgesine göre Gemini, kayıt dışı menkul kıymet satışına ilişkin bir şikayette bulunulabilmesi için SEC'in söz konusu menkul kıymeti tanımlaması ve bir satışın gerçekleştiğini tespit etmesi gerektiğini savunuyor. Fakat Gemini'nin avukatları, bu iki koşulun yerine getirilmediğini ve dolayısıyla şikâyetin geçersiz olduğunu iddia etti.

Kurum bu yükü yerine getirmemiştir ve itirazı da mahkeme önündeki soruyu geçiştirmektedir. Garip bir şekilde SEC'in itirazı, iki farklı menkul kıymet olduğunu iddia ettiğini gösteriyor: Ana Dijital Varlık Kredi Sözleşmesi ("MDALA") ve Gemini Earn programının kendisi.

Şikâyetin gerçekte iddia ettiği bu değildir ve SEC'in söz konusu menkul kıymetin ne olduğuna karar verememesi sadece pozisyonunun zayıflığının altını çizmektedir. Ayrıca temel adaleti ve adil bildirim gerekliliğini de ihlâl etmektedir.

Bununla birlikte Gemini Earn programı söz konusu olduğunda, Gemini'nin avukatları hiçbir zaman bir menkul kıymet satışı gerçekleşmediğini ileri sürmektedir. Bunun yerine programda gerçekleşen tek işlem, krediler ve söz konusu kredilerin geri dönüşüdür.

SEC tarafından atıfta bulunulan bir dava (Chris-Craft Indus. v. Bangor Punta Corp.) gelecekte menkul kıymetlerin satılabileceğini ima etse de Gemini, söz konusu maddenin sadece bir varsayım olması nedeniyle bunun konu dışı olduğunu savunmaktadır.

Popüler Kripto Para Borsasından SEC Davasında Yeni Hamle!

Menkul Kıymet Satışı Kesinleşmedi

Belgede ayrıca, mahkeme tarafından her iki arzın da gerçekten menkul kıymet olduğuna karar verilse bile SEC'in, ilk etapta bir satışın gerçekleştiğini "makul bir şekilde iddia edemediği" belirtiliyor. 

Sonuç olarak Gemini'nin avukatları, SEC'in şikâyetlerinin geçerli bir dava için gerekli kriterlere uyup uymadığına mahkemenin kendisinin karar vermesini talep ediyor. Mahkemenin Gemini ile aynı sonuca vardığını varsayarsak, kripto para platformu davanın reddedilmesini talep ediyor.

Talep SDNY tarafından gözden geçirilecek ve daha sonraki bir tarihte yorumlanacak.

Popüler Kripto Para Borsasından SEC Davasında Yeni Hamle! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik