Anasayfa Altcoin Popüler Kriptonun Milyoner Sayısı Düşüyor: İşte Nedeni

Popüler Kriptonun Milyoner Sayısı Düşüyor: İşte Nedeni

Altcoin

Kripto piyasası bu yıl oldukça yıprandı ve popüler kriptolardan birinin milyoner sayısının birden %34 oranında düşmesi dikkat çekti. İşte tüm detaylar..

Popüler Kriptonun Milyoner Sayısı Düşüyor: İşte Nedeni

Orijinal memecoin olan Dogecoin (DOGE), birçok milyoner yaratırken diğerlerinin hayallerini doldurmaktan sorumluydu ancak verilere göre Dogecoin (DOGE) milyonerlerinin toplam sayısı önemli ölçüde düştü.

Dogecoin (DOGE) milyoneri sayısı 1 Kasım itibarıyla 1.046 idi. 12 Aralık itibarıyla 685 Dogecoin (DOGE) milyoneri bulunuyor. Bu, altı haftadan kısa bir süre içinde 361 adreslik veya %34'lük bir düşüşü temsil ediyor. Milyonerlerin dökümüne göre, 80 adres en az 10 milyon dolarlık Dogecoin'e (DOGE) sahip ve 605 adres en az 1 milyon dolarlık Dogecoin'e (DOGE) sahip.

Dogecoin (DOGE) Milyonerleri Neden Düşüyor?

Dogecoin (DOGE) Milyonerleri Neden Düşüyor?

Dogecoin (DOGE) yıl boyunca önemli bir değer kaybetti. 2022 genel olarak finans sektörü için iyi bir yıl olmadı. Yaz çöküşünden sonra, son olayların birçok kripto projesi için kötü olduğu kanıtlandı. İlk olarak, kripto endüstrisini tek başına dize getiren FTX çöküşü yaşandı. Ardından, ABD savcılığının Binance ve yönetimini yaptırımları ihlal etmek ve kara para aklamakla suçlamayı düşündüğünü iddia eden bir Reuters raporu vardı. Haber çok fazla FUD yarattı ve birçok kişinin borsadan çekilmesine yol açtı.

Ayrıca, Amerikan Merkez Bankası'ndan (FED) gelecek olan TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) verileri, yatırımcıların Dogecoin'den (DOGE) çekilmesinde etkili olmuş olabilir. Birçoğu Kasım ayı enflasyon verilerinin öncekinden daha düşük olmasını beklese de, enflasyon hala Amerikan Merkez Bankası'ndan (FED) %2'lik hedefinin üzerinde. Ayrıca, faiz oranlarının bir kez daha yarım baz puan artırılması bekleniyor.

Ancak, orijinal memecoin için her şey olumsuz değil. Twitter'ın şu anki sahibi ve ünlü Dogecoin (DOGE) savunucusu Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter 2.0'ı tanıttı. Yükseltilen sosyal medya platformunda ödeme özelliği de bulunacak. Musk daha önce böyle bir özellikle dalga geçtiği için birçok kişi Dogecoin'in (DOGE) yeni ödeme özelliğinin bir parçası olmasını bekliyor.

Dogecoin (DOGE), son 24 saat içinde %1,2 artışla 0,090146 $'dan işlem görüyordu.

Popüler Kriptonun Milyoner Sayısı Düşüyor: İşte Nedeni içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik