Anasayfa Altcoin Popüler Layer-2 Ağında Kesinti Yaşandı! Ekipten Duyuru Geldi

Popüler Layer-2 Ağında Kesinti Yaşandı! Ekipten Duyuru Geldi

Altcoin

Ethereum Layer-2 ağı Arbitrum'da geçici bir kesinti yaşandı. Söz konusu kesintinin ardından ağın normale döndüğü bildirildi.

Popüler Layer-2 Ağında Kesinti Yaşandı! Ekipten Duyuru Geldi

Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum, ağ trafiğinin ardından 60 dakikadan fazla süren "geçici bir kesinti" ile karşı karşıya kaldı. Platform tarafından bildirildiği üzere, sorun çözüldü ve operasyonlar "normal"e döndürüldü. 

Arbitrum'un durum güncellemesine göre; 15 Aralık saat 10.29'da (ET) Arbitrum One Sequencer ve Feed, "ağ trafiğindeki önemli bir artışın" ardından durdu.

Ekip Hızlı Bir Şekilde Araştırma Başlattı

Popüler Layer-2 Ağında Kesinti Yaşandı! Ekipten Duyuru Geldi

Arbitrum ekibi, konuyu tespit ettikten sonra daha ayrıntılı bilgi toplamak için bir araştırma başlattı. Arbitrum, "Mümkün olan en kısa sürede son durum incelemesi yapacağız." dedi.

Araştırma ilerledikçe ekip; sürekli yazıt artışının, sıralayıcının işlemleri düzgün bir şekilde aktarmayı durdurmasına neden olduğunu doğruladı.

Sorun kısa süre içinde çözülse de biriken iş nedeniyle gas fiyatları hâlâ çok yüksekti. Fakat ekip, bunun yakında "normalleşeceğini" garanti etti.​

Arbitrum'un arkasındaki şirket olan Offchain Labs'ın kurucu ortağı Harry Kalodner, X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, "Bugün zor bir gündü. Arbitrum'un insanların haklı olarak beklediği mükemmelliği sunabilmesini sağlamak için öğrenilen birçok ders ve yapılması gerekenler var. Web3'te mühendislik zordur ancak daha iyi bir gelecek inşa etmek için hepimiz bu işin içindeyiz." ifadelerini kullandı. 

Popüler Layer-2 Ağında Kesinti Yaşandı! Ekipten Duyuru Geldi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar