Anasayfa NFT Popüler NFT Pazar Yeri, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

Popüler NFT Pazar Yeri, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

NFT

Popüler NFT pazar yeri OpenSea, yeniden yapılandırma kapsamında çalışanlarının yarısını işten çıkardığını duyurdu.

Popüler NFT Pazar Yeri, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

En önde gelen NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, çalışanlarının yaklaşık yarısının işten çıkarılmasını içeren önemli bir yeniden yapılandırma çabasını duyurdu. Şirket, etkilenen çalışan sayısını tam olarak açıklamasa da bu karar, platformun yeni nesil versiyonunun geliştirilmesine odaklanmaya yönelik daha geniş bir planın parçası. OpenSea'nin kurucu ortağı ve CEO'su Devin Finzer, haberi ve şirketin gerekçesini bir X mesajında paylaştı.

OpenSea'nin yolculuğu, 2017 yılında beta sürümünü piyasaya sürmesiyle başladı ve Web3 teknolojisinin emekleme aşamasında olduğu bir dönemde NFT alanındaki öncülerden biri haline geldi. Yıllar içinde OpenSea, "merkeziyetsiz pazar yeri akıllı sözleşmeleri", "dolandırıcılıklara ve kötü aktörlere karşı güvenlik önlemleri", "P2P NFT takasları için OpenSea Deals" ve "yaratıcıların kodlama yapmadan yayınlamalarına imkân tanıyan OpenSea Studio"yu tanıtarak Web3'ün ilerlemesinde önemli bir rol oynadı.

OpenSea, NFT ekosistemine yaptığı önemli katkılara rağmen, kendisini çoğu zaman bir liderden ziyade takipçi gibi hissettiğini kabul ederek değişim ihtiyacını ortaya koydu. Şirket; çalışma kültürünü, ürününü ve teknolojisini baştan aşağı yeniden değerlendirmeye karar verdi. Bu da "OpenSea 2.0"a doğru stratejik bir geçişle sonuçlandı. Bu yeni sürüm teknoloji; güvenilirlik, hız, kalite ve genel kullanıcı deneyiminde iyileştirmeler vadediyor. 

OpenSea, Kullanıcı Tabanı İle Daha Yakın Olmak İstiyor

Popüler NFT Pazar Yeri, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

OpenSea'nin daha hızlı yenilik yapma ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha etkin bir şekilde yanıt verme planı, ekibin küçültülmesini ve kullanıcı tabanıyla daha yakın bir bağlantı kurulmasını gerektiriyor. Bu geçişin bir parçası olarak OpenSea, Devin Finzer'in yeniden yapılandırmanın en zorlayıcı yönü olarak tanımladığı bir kararla bazı ekip üyeleriyle vedalaştı. Finzer, ayrılan ekip üyelerinin yaptığı katkılar için minnettarlığını dile getirdi ve ayrılışlarının yeteneklerinin bir yansıması olmadığını vurguladı.

OpenSea, bu değişiklikleri topluluğunu düşünerek yapıyor ve OpenSea 2.0'ı halka açık olarak yinelemeli bir şekilde test ederken mevcut ürünleri destekleme taahhüdünü yeniden teyit ediyor. Şirket; bu dönüşüm boyunca çevik, dikkatli ve odaklı kalmayı hedefliyor.

OpenSea'nin son eylemleri, 2021 ve 2022'deki NFT piyasası patlaması sırasındaki meteorik yükselişini takip ediyor. OpenSea, burada çeşitli tokenize koleksiyonlar için aylık işlem hacminde sürekli olarak milyarlarca dolar kaydetti. Bu başarı, OpenSea'nin Ocak 2022'de C Serisi turunda 300 milyon dolar elde ederek şirkete 13,3 milyar dolar değer biçmesiyle önemli bir finansman sağladı. Paradigm ve Coatue, finansman turuna ortak liderlik etti.

Bununla birlikte NFT piyasası, 2022'nin ortalarında kripto para birimi fiyatlarındaki daha geniş bir düşüşle aynı zamana denk gelen rüzgârlarla karşılaştı. OpenSea, ikincil piyasa satışlarından yaratıcılara geri ödenen ücretler olan yaratıcı telif ücretlerine yaklaşımında bir değişiklik yapmayı düşündüğü için eleştirilere maruz kaldı. Bu gelişmeler, OpenSea'yi stratejisini yeniden değerlendirmeye ve NFT sektöründeki konumunu yeniden tanımlama yolculuğuna çıkmaya sevk etti.

OpenSea'nin inovasyona ve kullanıcıları için NFT deneyimini geliştirmeye olan bağlılığı, son dönemdeki yeniden yapılandırma çabalarında açıkça görülüyor. OpenSea 2.0 üzerinde çalışırken şirket, hızla değişen bir ortamda uyum sağlamaya ve gelişmeye kararlı olmaya devam ederken, topluluğunun desteği ve ayrılan ekip üyelerinin katkıları için müteşekkir olmaya devam ediyor.

Popüler NFT Pazar Yeri, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu