Anasayfa NFT Popüler NFT Pazar Yeri Sarsıldı: Yüzde 90 Düşüş Yaşandı!

Popüler NFT Pazar Yeri Sarsıldı: Yüzde 90 Düşüş Yaşandı!

NFT

NFT pazar yeri OpenSea'nin değerlemesi yüzde 90 oranında düştü. İşte nedeni...

Popüler NFT Pazar Yeri Sarsıldı: Yüzde 90 Düşüş Yaşandı!

Son rapora göre; dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea, en büyük destekçilerinden birinin büyük bir yatırımı geri çekmesiyle birlikte değerlemesinin yüzde 90 gibi şaşırtıcı bir oranda düştüğünü gördü.

Coatue Management, OpenSea'deki Hisselerini Sattı

Teknoloji odaklı bir yatırım yöneticisi olan Coatue Management, The Information tarafından incelenen belgelerde ortaya çıktığı üzere, OpenSea'deki hisselerini yüzde 90 oranında azalttı.

2023'ün ikinci çeyreğinde Coatue, NFT platformuna bir zamanlar yaptığı 120 milyon dolarlık yatırımı 13 milyon dolara düşürdü. Bu önemli düşüş, OpenSea'nin mevcut değerinin 1,4 milyar dolar veya altında olduğu anlamına geliyor. Buna ek olarak Coatue, Web3 altyapı şirketi MoonPay'deki hisselerini de yüzde 90 oranında azalttı.

Bu açıklanmayan değer kaybı; girişim yatırımcılarının, piyasadaki önemli düşüş nedeniyle kripto para artışının zirvesi sırasında yaptıkları yatırımların değerini nasıl yeniden değerlendirdiklerini vurgulamaktadır. Bir önceki yılın başlarında OpenSea; Coatue ve Paradigm tarafından ortaklaşa yönetilen bir finansman turunun ardından 13,3 milyar dolarlık bir değerlemeye sahipti.

Popüler NFT Pazar Yeri Sarsıldı: Yüzde 90 Düşüş Yaşandı!

NFT Pazar Yeri için Zor Zamanlar

OpenSea, geçen yıl Coatue Management'ın da liderliğinde 300 milyon dolarlık C Serisi finansman sağladığında 13,3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmıştı. Bununla birlikte kripto ayı piyasasının başlamasıyla birlikte hissedarlar, OpenSea hisselerini satmaya başladı. Ayrıca, NFT piyasası 2023'teki kripto piyasası rallisini tam olarak yakalayamadı.

3 Kasım'da CEO Devin Finzer, şirket içinde önemli bir gelişme olduğunu açıkladı. Teknolojiyi, güvenilirliği, hızı, kaliteyi ve genel kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklanan stratejik bir yeniden yönlendirmeye yanıt olarak OpenSea, tüm departmanlarda iş gücünü yüzde 50 oranında azaltma adımını attı. Ayrıca Finzer, yeniden yapılandırılan OpenSea ekibinin daha az sayıda orta düzey yönetici ile daha düz bir hiyerarşiye sahip olacağını belirtti.

Tüm zorluklara rağmen NFT pazar yeri, platformda yeni değişiklikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay NFT pazar yeri, yaratıcıların NFT projelerini kolayca başlatmalarına ve yönetmelerine olanak sağlamak için OpenSea Studio'yu başlattı.

OpenSea Studio'nun içinde kullanıcılar, zahmetsizce doğrudan kendi cüzdanlarına NFT üreterek yaratıcı ufuklarını genişletebiliyorlar. Bu çok yönlü platform, aynı zamanda OpenSea destekli çeşitli blockchain'lerle uyumluluk sunarak yaratıcılar için kapsayıcı ve esnek bir alan yaratıyor.

Kaynak: CoinGape

Popüler NFT Pazar Yeri Sarsıldı: Yüzde 90 Düşüş Yaşandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik