Anasayfa NFT Popüler NFT Pazar Yeri, Sıkıştırılmış NFT'leri Entegre Ediyor!

Popüler NFT Pazar Yeri, Sıkıştırılmış NFT'leri Entegre Ediyor!

NFT

Popüler NFT pazar yeri Magic Eden, Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini entegre ediyor.

Popüler NFT Pazar Yeri, Sıkıştırılmış NFT'leri Entegre Ediyor!

NFT pazar yeri Magic Eden, dijital koleksiyonlara sahip olmaya uygun maliyetli ve ölçeklenebilir bir alternatif sağlamak için Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyurdu.

cNFT'ler, verilerinin sıkıştırılması ve zincir dışında saklanması dolayısıyla normal Solana NFT'lerinden farklıdır. Bu nedenle, daha az ücret gerektirdiğinden daha büyük miktarlarda üretim daha uygundur.

Magic Eden'e göre; bu tür NFT; oyun, müzik, etkinlikler ve metaverse gibi çeşitli sektörlerde seri üretilen koleksiyonların oluşturulması için idealdir. NFT pazar yeri; bunun, yaratıcıların daha fazla harcamadan daha geniş kitlelere ulaşmasına olanak sağladığına inanıyor.

Popüler NFT Pazar Yeri, Sıkıştırılmış NFT'leri Entegre Ediyor!

Magic Eden, Benimsenmeyi Teşvik Etmeyi Hedefliyor

NFT pazar yeri, ayrıca NFT üretimiyle ilgili maliyetleri düşürerek, potansiyel olarak benimsenmeyi teşvik edebileceğine ve yeni insanların NFT toplamayı deneyebileceği bir "kolay erişim noktası" haline gelebileceğine inanıyor. Daha düşük maliyetlerle kullanıcılar, tahsilat elde etmek için büyük miktarda fon riskine girmeden NFT toplayabilirler. Bu da NFT'ler nedeniyle para kaybetme riskini azaltır.

cNFT'ler, yaklaşık 110 dolar karşılığında 1 milyon kadar NFT'nin basılmasına imkân tanıyan "State Compression" özelliği tarafından desteklenmektedir. NFT başına 2,9 dolardan 30 dolara kadar maliyete sahip olan Ethereum üzerindeki NFT basımıyla karşılaştırıldığında, cNFT'lerle basım maliyeti büyük ölçüde düşüyor.

NFT'leri zincir dışında barındırmanın faydaları olsa da bu, bazen kendine has zorlukları da beraberinde getiriyor. 2022 yılında kripto para borsası FTX'te basılan NFT'ler, borsanın iflas etmesiyle bozuldu ve boş görüntüler ortaya çıktı. Bir mühendis, NFT'lerin blockchain yerine Web2 API kullanılarak barındırıldığına dikkat çekti ve NFT'lerin Web2 teknolojisini kullanarak barındırılmasında öğrenilecek bir ders olduğu konusunda uyardı.

Popüler NFT Pazar Yeri, Sıkıştırılmış NFT'leri Entegre Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan