Anasayfa Altcoin Popüler Oyun Platformu, XRP İddialarını Hızlıca Yalanladı!

Popüler Oyun Platformu, XRP İddialarını Hızlıca Yalanladı!

Altcoin

Popüler oyun platformu Roblox, XRP'yi kabul etme niyetine dair iddiaları reddetti.

Popüler Oyun Platformu, XRP İddialarını Hızlıca Yalanladı!

Kullanıcılar tarafından oluşturulan popüler bir oyun platformu olan Roblox, Ripple'a bağlı kripto para birimi XRP'yi kabul etme niyetine ilişkin iddiaları yalanladı.

Roblox'un açıklaması, dün birkaç kripto haber kuruluşunun "BitPay ile ortaklık yoluyla platformun ödemeler için XRP ile entegre olduğunu" bildirmesinin ardından geldi.

Anlaşmazlık; bir ödeme işlemcisi olan BitPay'in, XRP'nin Roblox'ta ve Xsolla aracılığıyla desteklenen diğer oyunlarda ödemeler için kullanılabileceğini öne süren bir tweet'inin ardından ortaya çıktı.

Fakat BitPay, ileride oyun platformları için ödeme entegrasyonlarına dair duyurular yapılacağını belirtmesine rağmen bir hatayı gerekçe göstererek tweet'i sildi. BitPay CMO'su Bill Zielke, şu ifadeleri kullandı:

Tweet'te bir hata vardı. Yakın gelecekte kriptoyu kabul eden platformlar hakkında daha fazla tweet atacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Roblox, İddiaları Hızlı Bir Şekilde Reddetti

BitPay, bunun Roblox'u içerip içermediğini açıklamadı veya belirtmedi. Roblox'un yanıtı ise hızlı oldu ve XRP ödemelerini destekleyeceğine dair iddiaları reddetti.

Bir Roblox sözcüsü, Xsolla'nın platformun ödeme sağlayıcılarından biri olarak hizmet verdiğini ve Roblox'un XRP gibi kripto para birimlerini içeren işlemleri mümkün kılmadığını açıkladı.

Popüler Oyun Platformu, XRP İddialarını Hızlıca Yalanladı!

BitPay'in tweet'inin kaldırılması, yanlış içeriğine bağlandı. Son yıllarda Web3 oyun ve metaverse platformlarının yükselişi ve çevrim içi etkileşim için blockchain destekli dijital ortamlar yaratması göz önüne alındığında, buradaki beklenti her zaman açıktır.

Pratik açıdan Roblox'un web sitesindeki Robux alımlarının basit bir incelemesi, platformun yalnızca Amerika Birleşik Devletleri içindeki geleneksel ödeme yöntemlerini barındırdığını göstermektedir. Bu seçenekler; kredi kartları, banka kartları, hediye kartları, PayPal, Venmo, Klarna, CVS Eczane ödemeleri ve Paysafecards'ı kapsamaktadır.

İlk tweet'te adı geçen teknoloji firması Xsolla, geliştiricilerin farklı platformlarda kullanabilecekleri çeşitli ödeme çözümleri sunduğunu ve BitPay'in bu seçeneklerden sadece biri olduğunu teyit etti.

Özellikle Xsolla, BitPay'in silinen gönderisiyle hiçbir ilgisi olmadığını açıkça belirtti. Şirket; Valve, Twitch, Epic Games ve Krafton gibi önemli oyun endüstrisi figürlerine ödeme çözümleri sunma konusunda bir geçmişe sahiptir.

Popüler Oyun Platformu, XRP İddialarını Hızlıca Yalanladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik