Anasayfa NFT Popüler Platforma Kimlik Avı Saldırısı! NFT'ler Çalındı

Popüler Platforma Kimlik Avı Saldırısı! NFT'ler Çalındı

NFT

NFT platformu Blur'a yönelik iki kimlik avı saldırısı gerçekleştirildi. Söz konusu saldırılar sonucunda 9 NFT çalındı.

Popüler Platforma Kimlik Avı Saldırısı! NFT'ler Çalındı
Hızlı İçerik

Devam eden kripto boğa koşusuna rağmen NFT'ler mücadeleye devam ediyor. 25 Aralık 2023'te Blur platformunda iki kimlik avı saldırısı tespit edildi. PeckShieldAlert'e göre, cesur bir kimlik avı saldırısında Dooplicator 491, LilPudgys 3259 ve LilPudgys 3235'in de aralarında bulunduğu toplam 9 NFT çalındı.

Şu an itibarıyla genel NFT topluluğu, Nisan 2021'deki boğa koşusunun ardından ivme kazanmanın zor olduğunu düşünüyor. Web3 piyasasındaki çöküşe rağmen kripto bir kez daha ivme kazandı ancak sektör kayıplar yaşadı.

Popüler Platforma Kimlik Avı Saldırısı! NFT'ler Çalındı

NFT Trader Hack'i

Bu olayın dışında 16 Aralık'ta NFT ticaret platformu NFT Trader'da bir güvenlik ihlâli yaşandı ve bunun sonucunda hacker'lar milyonlarca dolar değerindeki NFT'leri çaldı. NFT Trader, olayı sosyal medyada doğruladı ve eski akıllı sözleşmeleri hedef alan saldırıyı tespit etti. Kullanıcılardan belirli adreslere verilen yetkileri iptal etmeleri istendi. 

Revoke_cash'in tahminlerine göre çalınan NFT'ler arasında 13 Mutant Ape Yacht Club, 37 Bored Ape tokenının yanı sıra VeeFriends ve World of Women NFT'leri de yer alıyor ve toplam kayıp yaklaşık 3 milyon dolara ulaşıyor.​

Saldırının ardından sosyal medyada söylentiler ve yanlış bilgiler görüldü. Olaya karışan hacker sayısı belirsizliğini koruyor. Saldırganlardan biri, bu istismarı başka bir kullanıcının başlattığını iddia etti ve NFT'lerin iadesi için fidye ödemesi talep etti. Durum halen gelişmekte olup, soruşturmalar devam etmektedir.

Popüler Platforma Kimlik Avı Saldırısı! NFT'ler Çalındı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik