Anasayfa Bitcoin Popüler Şirket, Bitcoin Üretimindeki Düşüş için Havayı Suçladı!

Popüler Şirket, Bitcoin Üretimindeki Düşüş için Havayı Suçladı!

Bitcoin

Marathon Digital, Bitcoin üretimindeki düşüşün gerekçesi olarak aşırı sıcakları gösterdi.

Popüler Şirket, Bitcoin Üretimindeki Düşüş için Havayı Suçladı!

Bitcoin madenciliği şirketi olan Marathon Digital, Ağustos ayında Bitcoin madencilik verimliliğinde yaşanan düşüş için aşırı hava koşullarını suçladı.

Açıklamada, "Temmuz ayına göre Bitcoin üretimindeki düşüş, büyük ölçüde rekor yüksek sıcaklıklar nedeniyle Teksas'ta artan kısıntı faaliyetinden kaynaklandı." denildi.

Bitcoin Madenciliğindeki Düşüşün Sorumlusu İklim Koşulları

Marathon Digital'in CEO'su Fred Thiel, şirketin Ağustos ayında 1.072 Bitcoin çıkardığını belirtiyor. Bu rakam, bir önceki yılın Ağustos ayı rakamlarını beş kattan fazla aşıyor. Bununla birlikte, bir önceki Temmuz ayına kıyasla yüzde 9'luk bir azalmayı temsil ediyor.

Rapora göre; Temmuz ayına kıyasla aydan aya yaşanan düşüş, Marathon Digital'in Teksas'taki Bitcoin madencilik sahasında yaşanan olağanüstü yüksek sıcaklıklardan kaynaklanıyor.

Raporda, şu ifadelere yer verildi:

Bu geçici kapanmalar, operasyonel hash oranımızı artırmak ve faaliyetlerimizi optimize etmek için kaydettiğimiz ilerlemeyi fazlasıyla telafi ediyor.

Marathon Digital, şu anda 341,9 milyon dolar değerinde olan 13.286 Bitcoin'e sahip olduğunu iddia ediyor. Yazının hazırlandığı sırada, Bitcoin'in mevcut fiyatı 25.734 dolardır.

Marathon Digital, ayrıca Ağustos ayında yaklaşık 193 milyon dolara eşdeğer 750 Bitcoin sattığını belirtti. Şirket, "aylık operasyonları kolaylaştırmak, hazinesini yönetmek ve genel kurumsal giderleri karşılamak" için önümüzdeki aylarda Bitcoin satmaya devam etmeyi planlıyor.

Popüler Şirket, Bitcoin Üretimindeki Düşüş için Havayı Suçladı!

Madenci Tasfiyesi ve Marathon Digital'ın Yasal Sorunları

Bununla birlikte son haberler, Bitcoin madencilik topluluğu içinde daha geniş bir tasfiye eğilimine işaret ediyor. Birçok madencinin, Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalara tepki olarak ellerindeki varlıkların bir kısmını sattığı bildirildi.

1 Eylül'de yayınlanan raporlar, Bitcoin madencilerinin kolektif rezervlerinden önemli miktarda Bitcoin satışı başlattığını gösterdi. Glassnode'un verileri; madencilerin, bu satış çılgınlığına 26 Ağustos'ta, BTC fiyatının 26.000 doların altına düştüğü sırada başladığını ortaya koyuyor. Veriler, ayrıca Bitcoin madencilerinin geçtiğimiz hafta içinde yaklaşık 4.000 BTC'yi başarıyla tasfiye ettiğini gösteriyor.

2 Mayıs'ta bir toplu dava, Marathon Digital'i federal güvenlik yasalarını ihlâl etmekle suçladı. Klein Hukuk Bürosu, Marathon Digital hissedarları adına bir şikayette bulundu.

Şirketin yaklaşık iki yıl boyunca yanlış ve aldatıcı beyanlarda bulunduğu iddia ediliyor. Marathon Digital'in, mali durumu üzerinde önemli bir olumsuz etkisi olabilecek bilgileri ifşa etmediği öne sürülüyor. 

Kaynak: BeInCrypto

Popüler Şirket, Bitcoin Üretimindeki Düşüş için Havayı Suçladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar