Anasayfa Altcoin Popüler Stablecoin, 1 Dolar Sabitliğini Kaybetti! Neler Oluyor?

Popüler Stablecoin, 1 Dolar Sabitliğini Kaybetti! Neler Oluyor?

Altcoin

Popüler stablecoin'lerden biri olan TrueUSD (TUSD), 1 dolara olan sabitliğini kaybetti. İşte nedeni...

Popüler Stablecoin, 1 Dolar Sabitliğini Kaybetti! Neler Oluyor?

TrueUSD (TUSD) stablecoin, Changpeng Zhao'nun Binance'in CEO'luğundan istifa etmesi ve Reuters'in "teröristlerin terör finansmanını kolaylaştırmak için Justin Sun'ın Tron'unu Bitcoin'e tercih ettiğini" bildirmesinin ardından büyük satış emirleri de dâhil olmak üzere çeşitli faktörlerin etkisiyle değer kaybetti ve 0,995 dolar seviyesine kadar düştü. TUSD fiyatı repeg yapmaya çalıştıktan sonra şu anda 0,997 dolardan işlem görüyor.

TUSD, Piyasa Endişelerinin Ortasında Düştü

TrueUSD (TUSD), Changpeng Zhao'nun dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'luğundan istifa etmesi üzerine artan endişelerin ortasında traderların varlıklarını tasfiye etmesiyle hafta başında değer kaybetmeye başladı. Depeg, 27 ve 28 Kasım tarihlerinde daha da kötüleşti ve TUSD fiyatı 0,995 dolara kadar düştü.

Kaiko'da araştırmacı olan Riyad Carey, bazı büyük piyasa emirlerinin satılması nedeniyle TUSD sabitinin sallantılı göründüğünü bildirdi. En büyük TUSD satışı, tek bir emirde 3 milyon dolardı.

Popüler Stablecoin, 1 Dolar Sabitliğini Kaybetti! Neler Oluyor?

Ayrıca, "Justin Sun'ın Tron'unun terörün finansmanı için Bitcoin'den daha fazla kullanıldığını" iddia eden bir Reuters raporu da TUSD depegine neden oldu. Raporda, Temmuz 2021 ile Ekim 2023 arasında 143 Tron cüzdanını donduran İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu tarafından gerçekleştirilen el koymalara dikkat çekildi.

Sun, Tron'un Bitcoin ve Ethereum gibi merkeziyetsiz olduğunu açıklığa kavuşturmak istedi. Tron ekibinin terörün finansmanıyla mücadele etmeye kararlı olduğunu da sözlerine ekleyen Sun, şu ifadeleri kullandı:

Çeşitli analiz projelerini ve ortakları entegre ederek terörün finansmanıyla mücadele etmeye kararlı olsak da en büyük önceliğimiz her zaman olduğu gibi merkeziyetsizliği korumak, herkesin varlıklarının güvenliğini sağlamak ve anında, uygun fiyatlı ve güvenilir işlemler sağlamak olmaya devam ediyor.

Kaynak: CoinGape

Popüler Stablecoin, 1 Dolar Sabitliğini Kaybetti! Neler Oluyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik