Kripto Para Haberleri

Pornhub da artık sadece kripto para birimleri kullanılabilecek

Eylül ayının ilk haftalarında en büyük yetişkin web sitesi Pornhub ödeme yöntemlerine Bitcoin ve 3 diğer kripto parayı eklemişti. Geçen hafta Mastercard ve Visa’nın Pornhub ile olan anlaşmasını bitirmesi ile şirket sadece kripto paralar ile ödeme almaya başladı.

kripto para

Küresel olarak milyonlarca kişiye yetişkin içeriği sağlayan Pornhub şu anda dünya genelinde en çok ziyaret edilen 10’ncu internet sitesidir ve yıllık olarak 42 milyar kişi tarafından ziyaret edilemektedir. Verilere göre Pornhub’da dakika başına 11.802 saatlik video izleniyor ve Covid-19 karantinaları başladığından beri Pornhub’ın popülerliği daha da artıyor.

Pornhub, tamamen kripto paralara geçti

Dünya genelinde en çok ziyaret eden sitelerden biri olan Pornhub, Mastercard ve Visa ile ortaklıklarının bitirmek zorunda kaldı.  Böylece şirket Mastercard ve Visa ile yaşadığı sorunlar yüzünden şirket artık sadece kripto paralar ile ödeme almaya başladı. Pornhub’da şu anda 13 adet kripto para desteği bulunuyor. Aylık plan olan 9,99 dolar ya da yıllık plan 95,88 dolarlık üyelik 13 kripto para ile alınabilir.

Pornhub, Probiller ödeme aracısını kullanarak internet sitesinde Bitcoin (BTC), Bitcoin cash (BCH), Dash (DASH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Monero (XMR), Nem (XEM), Tether (USDT), Tron (TRX), Verge (XVG), Wves (WAVES) ve Zcash (ZEC) ile ödeme kabule ediyor.

pornhub-crypto

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Pornhub’ın Premium versiyonu; “Ne yazık ki şu anda kredi kartları ile ödeme kabul edemiyoruz.” yazıyor.

Kripto paralarla ilgilen olan Reddit forumları ise Pornhub’da sadece kripto paralar ile ödeme yapılmasına son derece sevindi. Bitcoin reddit forumunda BCH destekçileri dünyanın en büyük yetişkin internet sitesinin böyle bir özelliği yapması hakkında bir kişi:

Bu 2020’nin en büyük kripto para benimsenmesinden biridir. Artık kredi kartları ile ödeme bile alınamıyor.

Aynı konu hakkında başka bir kişi:

Pornhub çok bir web sitesidir. Bu karar ile kripto para yatırımı yapmak istemeyen ya da kripto para almak istemeyen birçok kişi kripto para almak zorunda kalacak. Yine de az bir miktarda kripto para alacaklar.

Kripto paralarla Pornhub Premium nasıl alınır?

Kripto Para

Pornhub Premium almak isteyen kişiler artık sadece kripto para ile bu hizmeti alabilecek. Pornhub, ödeme sağlayıcı Probiller ile çalışsa da internet sitesinin kullanıcılar Pumapay’in servislerini de kullanabiliyor. Pumapay’de Probiller gibi kripto para ödemelerine odaklanan bir blockchain ödeme aracısıdır.

Şu anda Pornhub Premium üyelikleri PayPal, Mastercard ve Visa gibi merkezi ödeme sistemleri ile alınamıyor. İlerleyen zamanlarda PayPal, Mastercard ve Visa’nın bu kararının dönmesi ise neredeyse ihtimallerin dışındadır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu