Coin Rehberi

Port Finance (PORT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Nedir?

Port Finance, Solana blok zincirindeki merkeziyetsiz bir para piyasası protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu protokol, Solana blok zincirine değişken oranlı borç verme, sabit oranlı borç verme ve faiz oranı swapı dâhil olmak üzere kapsamlı bir ürün paketi getirmeyi hedefliyor. Port Finance, Solana ağının boyut ve kapasitesinde gerçekleşen büyümeden faydalanmayı amaçlıyor.

Port Finance (PORT) Coin Ne İşe Yarar?

Solana blok zincirinin düşük gecikme süresi ve yüksek hızından faydalanan kullanıcılar, Ethereum alternatiflerine kıyasla aynı miktarda teminat ile daha fazla borç alabiliyor. Port Finance kullanıcıları, aynı zamanda Solana blok zinciri sayesinde minimum işlem ücretlerinden faydalanabiliyor. Söz konusu ücretlerin, Ethereum ve diğer blok zincirlerindeki ücretlere kıyasla çok daha düşük olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Axie Infinity (AXS) Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Nasıl Alınır?

PORT satın almak için AscendEX borsasını kullanabilirsiniz. Söz konusu borsada kullanıcılara PORT/USDT işlem çifti sunuluyor. AscendEX borsası üzerinden PORT satın almak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • AscendEX borsasında hesap oluşturun.
  • AscendEX borsasının ana sayfasında yer alan “Wallet” seçeneğine tıklayın. Buradan “Total Asset” seçimini yapın.
  • Karşınıza Cash Account, Margin Account, Futures Account ve Investment Account olmak üzere 4 farklı kart çıkacak. “Cash Account” kartını seçin ve “Deposit” seçeneğine tıklayın.
  • Arama çubuğuna “USDT” yazın. PORT satın alabilmek için öncelikle bir miktar USDT’ye sahip olmanız gerekiyor. Binance borsası üzerinden USDT satın alıp AscendEX borsasına gönderin.
  • AscendEX borsasına gidin ve “Market” seçeneğine tıklayın. Arama çubuğuna “PORT/USDT” işlem çiftini yazın. Karşınıza çıkan satırın en sağındaki “Trade” butonuna basın.
  • İşlem yapmadan önce iki faktörlü kimlik doğrulamayı kurmanız gerekiyor. Bunu hallettikten sonra işleminiz aktif hale getirilmiş olacak.
  • Son olarak satın almak istediğiniz PORT miktarını yazın ve “Buy PORT” butonuna basın. Bu şekilde PORT satın almak için yapmanız gerekenleri tamamlamış olacaksınız.

Port Finance (PORT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Güvenilir mi?

Solana blok zincirinin üzerine inşa edilmiş olan Port Finance; JumpCapital, DeFi Alliance, Rarestone Capital, Valhalla Capital, Evernew Capital, Morningstar Ventures, GSR ve Mercurial Finance dâhil olmak üzere blok zinciri endüstrisindeki saygın isimlerin desteğini alıyor.

Öte yandan, Port Finance ekibi, Microsoft, Facebook ve Google gibi teknoloji devlerinde tecrübe kazanmış mühendislerden oluşuyor. Port Finance internet sitesinde söz konusu projenin yol haritasına da ayrıntılı bir şekilde yer veriliyor. Sağlam yatırımcılara ve yetenekli bir ekibe sahip olan Port Finance protokolünün bu bakımdan güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Port Finance (PORT) Coin Hangi Borsada?

PORT, merkeziyetsiz borsa teklifinden (IDO) sonra AscendEX, Raydium ve Serum borsalarında listelendi. Böylece yatırımcılara merkeziyetli borsa (CEX) ve merkeziyetsiz borsa (DEX) işlem seçenekleri arasında tercih yapma fırsatı sunuldu.

Port Finance (PORT) Coin Geleceği 2021

Port Finance (PORT) geleceği 2021 yılında nasıl olacak? PORT, 2021 yılının son aylarında nasıl bir tabloya sahip olacak? Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göz atalım.

Port Finance (PORT) 2021 Ekim fiyat tahmini

PORT fiyatının, Ekim ayının başında 12,217 dolar seviyesinde olması beklenirken, Ekim ayının ortasında 15,818 dolar ve Ekim ayının sonunda 24,213 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Port Finance (PORT) 2021 Kasım fiyat tahmini

PORT fiyatının, Kasım ayının başında 25,102 dolar seviyesinde olacağı öngörülürken, Kasım ayının ortasında 29,735 dolar ve Kasım ayının sonunda 25,038 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Port Finance (PORT) 2021 Aralık fiyat tahmini

PORT fiyatının, Aralık ayının başında 19,682 dolar seviyesinde olması beklenirken, Aralık ayının ortasında 22,112 dolar ve Aralık ayının sonunda 35,627 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Phoenix Global (PHB) Nedir? Nasıl Alınır?

1 Port Finance (PORT) Coin Kaç TL?

1 Port Finance (PORT) şu anda 83,43 TL seviyesinde. PORT, tüm zamanların en yüksek seviyesine 127,80 TL ile ulaştı. Tüm zamanların en düşük seviyesi ise 7,85 TL olarak kayıtlara geçti.

Uzmanlardan Port Finance (PORT) Coin Yorumları

Uzmanlar, PORT fiyatının yeni zirvelere ulaşabileceğini ve bu konuda muhteşem bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Wallet Investor uzmanları, PORT sahiplerinin uzun vadede iyi bir kazanç elde edebileceklerine dikkat çekiyor.

Port Finance (PORT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Kimin?

Port Finance (PORT), Solana blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir. Solana kurucusu Anatoly Yakovenko olarak biliniyor. Fakat Port Finance kurucusuna dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Port Finance ekibinin, Imperial College London’da Bilgisayar Bilimi okurken bir araya geldiği biliniyor.

Port Finance (PORT) Coin Hangi Ülkenin?

Port Finance (PORT) herhangi bir hükûmete veya ülkeye bağlı olarak geliştirilmedi. Bu nedenle PORT’un herhangi bir ülkeye ait olduğunu söyleyemeyiz.

Port Finance (PORT) Coin Alınır mı?

Port Finance (PORT) fiyatında uzun vadede artış bekleniyor. Söz konusu projenin saygın yatırımcılara sahip olması ve yetenekli bir ekibe sahip olması dolayısıyla geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz. Analistler, PORT yatırımının uzun vadede iyi bir kazanç getirebileceğini ifade ediyor. Fakat kripto para piyasasında volatilitenin fazla olduğunu ve adımlarınızı sağlam bir şekilde atmanız gerektiğini unutmayın.

Port Finance (PORT) Coin Madenciliği

Port Finance (PORT) tarafından likidite madenciliği programı başlatıldı. Söz konusu program ile likidite sağlayıcılarının ödüllendirileceği ve PORT tokenlerinin daha geniş bir topluluğa dağıtılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, ilk olarak günde 5,000 PORT tokeni piyasaya sürülecek. Yani ayda 150,000 PORT tokeni piyasa sürülmüş olacak. Hizmet karşılığı kazandığınız PORT tokenlerinizi dilediğiniz zaman hasat (harvest) edebileceksiniz. Kampanya 1-2 ay boyunca devam edecek. Geri bildirimlere ve katılıma bağlı olarak programın genişletilebileceği ve ödül olarak verilen token miktarının güncellenebileceği ifade ediliyor.

Öte yandan, PORT tokenlerini stake eden kullanıcılar için on-chain bir mekanizma sunulacak. Söz konusu mekanizma ile kullanıcılar, stake ettikleri PORT tokenlerinin miktarına bağlı olarak ekstra bonus talep edebilecekler.

Port Finance (PORT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Projesi

Solana ekosistemi, blok zincirinin piyasaya sürülmesinden bu yana hızlı bir şekilde büyüme kaydetti. Solana blok zincirinde Bonfida ve Raydium dâhil olmak üzere 200’ü aşkın ürünün ortaya çıktığı görüldü. Onların arasına katılan Port Finance, Solana’nın hızından faydalanmaya çalışıyor. Yüksek verim ve düşük gecikme süresi ile Solana, Port Finance projesi için harika bir seçim olarak görülüyor.

Yüksek hız sayesinde kullanıcılara daha hızlı bir şekilde likidite sağlanıyor. Böylece kullanıcılardan daha az teminat alınması gerekiyor. Bu durumun kullanıcılar için ciddi bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu özellik, Port Finance platformunun Aave ya da Compound gibi platformlarla rekabet etmesini sağlıyor.

Port Finance (PORT) Coin Kaç Adet?

Port Finance (PORT) toplam arzı 100,000,000 PORT olarak ifade ediliyor. Yani şu anda dolaşımda yer alanlar ile  üretilmiş ancak piyasaya sürülmemiş olanlar dâhil olmak üzere100,000,000 PORT bulunuyor.

Port Finance (PORT) Coin Neden Düşüyor?

Port Finance (PORT) daha çok yeni piyasaya sürülmüş bir kripto varlık. Şu ana kadar PORT fiyatında ciddi bir düşüş görülmedi. Aksine PORT fiyatındaki yükseliş dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir: Flow Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Kaç Dolar Olur?

Port Finance (PORT) fiyatında kısa ve uzun vadede artış bekleniyor. Wallet Investor, PORT fiyatının, 1 yıl içerisinde 29,383 dolara ulaşabileceğini ifade ederken, 5 yıl içerisinde 130,150 dolara kadar yükselebileceğini belirtiyor. Gov Capital ise PORT fiyatının, 1 yıl içerisinde 69,494 dolara ulaşabileceğine dikkat çekerken, 5 yıl içerisinde 323,418 dolara kadar yükselebileceğini aktarıyor.

Port Finance (PORT) Coin Yorumları

Port Finance (PORT) hakkında yapılan yorumlara baktığımızda, yatırımcıların PORT ile ilgili olumlu yorumlar yaptıklarını görüyoruz. Yatırımcıların, PORT fiyatında kısa bir süre içerisinde gerçekleşen yükselişten memnun olduklarını fark ediyoruz.

Port Finance (PORT) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Port Finance (PORT) Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şu şekilde:

Başlığı girdiğimde 4,40 dolardan işlem görüyordu. Yalnızca 3 gün içerisinde 9,15 dolara yükseldi. PORT ile daha çok yolumuzun olduğunu düşünüyorum.

Harika bir coin olduğunu söyleyebilirim. Bence yatırımcıları hiçbir şekilde pişman etmeyecek.

PORT fiyatı adeta uçuşa geçti. Keşke başka bir kripto paraya yatırım yapacağıma PORT’a yatırım yapsaydım.

Port Finance (PORT) Coin Grafiği

Port Finance (PORT), 11 Ağustos 2021 tarihinde yolculuğuna 0,9282 dolar ile başlayıp aynı gün içerisinde 1,09 dolara kadar yükseldi. 17 Ağustos’ta 2,08 dolara ulaşan PORT, 1 Eylül’de ise 3 doların üstüne çıkmayı başardı.

PORT fiyatındaki yükseliş devam etti. 10 Eylül’de 11,88 dolara kadar yükselen PORT, 11 Eylül’de 15,11 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Söz konusu tarihte 5,409,008 dolarlık işlem hacmine sahip oldu. PORT, şu anda 9,80 dolardan işlem görüyor.

Port Finance (PORT) Coin Piyasa Değeri

Port Finance (PORT) piyasa değeri 21,225,048 dolar olarak ifade ediliyor. Fakat CoinMarketCap ekibi tarafından piyasa değerinin doğrulanmadığı belirtiliyor.

Port Finance (PORT) Coin İşlem Hacmi

Port Finance (PORT) işlem hacmi 2,533,998 dolar olarak aktarılıyor. Kayıtlara geçen ilk PORT işlem hacmi 468,310 dolardı.

Port Finance (PORT) Coin Fiyatı 2021

Port Finance (PORT) fiyatı şu anda 9,80 dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına bakacak olursak PORT fiyatı şu anda 83,43 TL’den el değiştiriyor.

Port Finance (PORT) Coin Toplam Arzı

Port Finance (PORT) toplam arzı 100,000,000 PORT olarak aktarılıyor. Şu anda dolaşımda 2,165,000 PORT yer alıyor. Maksimum arz ise 100,000,000 PORT ile sınırlandırılıyor.

Port Finance (PORT) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Port Finance (PORT), tüm zamanların en yüksek fiyatına 11 Eylül 2021 tarihinde ulaştı. PORT, söz konusu tarihte 15,11 dolara kadar yükseldi.

Port Finance (PORT) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Port Finance (PORT), tüm zamanların en düşük fiyatını 11 Ağustos 2021 tarihinde kaydetti. PORT, söz konusu tarihte 0,9282 dolara kadar geriledi.

Port Finance (PORT) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Port Finance (PORT), Solana blok zincirine değişken oranlı borç verme, sabit oranlı borç verme ve faiz oranı swapı gibi birbirinden farklı faiz oranı ürünü getirmeyi amaçlıyor. PORT, 9 Ağustos 2021 tarihinde başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü. O tarihten beri Port Finance protokolüne yönelik katılım istikrarlı bir şekilde arttı.

Solana ekosistemi üzerindeki aktivitede yaşanan genel yükseliş, daha hızlı ve daha ucuz bir blok zinciri çözümüne yönelik iştahı gösteriyor. Port Finance de böylesine hızlı genişleyen bir manzaranın parçası haline geliyor.

Port Finance, 3 aşamalı bir yaklaşım benimsiyor. Birinci yaklaşım, Ethereum üzerine inşa edilmiş Aave protokolü ile Compound protokolüne benzer bir borç verme protokolünün sunulmasıdır. İkinci yaklaşım, Serum emir defterinden faydalanan sabit oranlı bir borç verme protokolünün sağlanmasıdır. Üçüncü yaklaşım ise Serum emir defterini kullanan bir faiz oranı swap piyasasının sunulmasıdır. Bu bakımdan Port Finance’in benzersiz olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Celer Network (CELR) Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Ağ Güvenliği

Port Finance, Solona blok zincirinin üzerine inşa edildiği için güvenlidir. Ayrıca, PORT tokenlerini stake eden kullanıcıların ekstra bonus istemelerini sağlayacak bir mekanizmanın sunulacağı ifade ediliyor. Bu şekilde ağ güvenliğinin artırılabileceğini söyleyebiliriz.

Port Finance (PORT) Coin Nereden Satın Alınır?

Port Finance (PORT) satın almak için kullanabileceğiniz az sayıda kripto para borsası var. PORT, AscendEX, Raydium ve Serum gibi kripto para borsalarında listelendi.

Son Dakika Güncel Port Finance (PORT) Coin Haberleri

PORT, AscendEX borsasında listelendi

PORT, 9 Ağustos günü AscendEX borsası tarafından listelendi. Söz konusu borsa, USDT/PORT işlem çiftini sundu. Solana blok zincirinin üzerine inşa edilmiş olan Port Finance, değişken oranlı borç verme, sabit oranlı borç verme ve faiz oranı swapı dâhil olmak üzere kapsamlı bir ürün paketi sunmayı amaçlıyor.

Port Finance, Solana ağının kapasite ve boyutundaki büyümeden faydalanmak istiyor. Söz konusu protokol, Solana blok zincirinin düşük gecikme süresinden ve yüksek hızından faydalanıyor.

Port Finance (PORT) Coin Analizleri

Port Finance (PORT) hakkında yapılan analizlere baktığımızda, PORT fiyatındaki yükselişin devam edeceğine dair analizler yapıldığını görüyoruz. Analistler, Port Finance projesinin geleceğinin parlak olduğunu belirtirken, PORT fiyatı için hedefin yukarıda olduğuna aktarıyor. Lark Davis olarak bilinen kripto para analisti, PORT fiyatında yatırımcıları mutlu edecek bir artış meydana gelebileceğini dile getiriyor.

Port Finance (PORT) Coin Fiyat Tahminleri

Port Finance (PORT) fiyat tahminleri için Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göz atabiliriz. Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, PORT fiyatının, 2022 yılında 15,36 dolara ulaşacağı öngörülürken, 2023 yılında 17,99 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

2024 yılında 21,1 dolara kadar yükseleceği tahmin edilen PORT fiyatının, 2025 yılında 25,65 dolara ulaşacağı öngörülüyor. PORT fiyatının, 2026 yılında 29,71 dolara ulaşması beklenirken, 2027 yılında ise 35,09 dolara ve 2028 yılında 38,66 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Port Finance (PORT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Ekibi

Port Finance (PORT) ekibi Microsoft, Facebook ve Google gibi teknoloji şirketlerinde mühendislik tecrübesine sahip isimlerden meydana geliyor. Imperial College London’da Bilgisayar Bilimi okurken bir araya gelen ekibin, Serum ve Solana’ya katkıda bulunan isimlerden oluştuğu da biliniyor.

Port Finance (PORT) Coin Twitter Adresi

Port Finance (PORT) Twitter adresi şu şekilde: https://twitter.com/port_finance

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Port Finance hakkındaki son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Port Finance (PORT) Coin 2021’de Ne Olur?

Port Finance (PORT), 2021 yılının son aylarında nasıl bir tabloya sahip olacak? Bunun için Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göz atabiliriz. Bu tahminlere göre, PORT fiyatının, 2021 yılının Eylül ayında ortalama 12,13 dolar, Ekim ayında ortalama 13,97 dolar, Kasım ayında ortalama 12,27 dolar ve Aralık ayında ortalama 14,27 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Port Finance (PORT) Coin Projesinin Faydaları

Port Finance, Ethereum blok zincirinde uygulanması zor olan borç verme ürünlerini getirmek için Solana blok zinciri ile Serum ekosistemindeki teknolojik gelişmelerden faydalanıyor. Solana blok zincirinin düşük gecikmeli ağını kullanan Port Finance, kullanıcıların Aave ve Compound gibi Ethereum ürünlerine kıyasla aynı miktarda teminat ile daha fazla borç almalarına imkân tanıyor.

Port Finance, ayrıca Serum emir defteri aracılığıyla sabit faizli borçlanmayı başlatmayı hedefliyor. Böylece kullanıcıların, tahvil eğrisi yerine canlı piyasa kullanarak borçlanma faizine karar vermelerine imkân tanınacak.
Diğer yandan, PORT tokenlerinin, “yönetişim tokeni” olarak kullanıldığını söylemeyi unutmayalım. Protokol ücretlerinin paylaşılmasında da PORT tokenlerinden faydalanılıyor.

İlginizi Çekebilir: The Graph (GRT) Nedir? Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Coin Neden Yükseliyor?

Port Finance (PORT), hem ekibinin yetenekli isimlerden oluşması hem de blok zinciri endüstrisindeki saygın isimlerin desteğini alması dolayısıyla popülaritesini artırıyor. PORT fiyatındaki yükselişi, piyasadaki yükseliş trendine ve olumlu havaya da bağlayabiliriz. Ağustos ayında Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan yükseliş, genel olarak diğer kripto para birimlerinin fiyatlarını da olumlu yönde etkiledi.

Port Finance (PORT) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Port Finance (PORT) hakkında şu ana kadar dile getirilmiş ciddi bir endişeye rastlayamadık. Port Finance projesi hakkında yapılan yorumların genel olarak olumlu yönde olduğunu ve yatırımcıların projeye yönelik ilgisinin artmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Port Finance (PORT) Coin Whitepaper

Port Finance (PORT) whitepaper okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

https://port.finance/docs/litepaper.pdf

Böylece Port Finance projesinin amacı, kullanım alanları ve hedefleri konusunda daha ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 50 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün