Coin Rehberi

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

Port Finance (PORT) Nedir?

Port Finance, Solana blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir lending protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu protokol; değişken oranlı borç verme, sabit oranlı borç verme ve faiz oranı swapı gibi ürünlerin yer aldığı kapsamlı bir paketi Solana blok zincirine getirmeyi amaçlıyor.

Kullanıcılar, Solana blok zincirinin sahip olduğu yüksek hız ve düşük gecikme süresi gibi özelliklerden yararlanabiliyor. Port Finance, bu özellikleri sayesinde Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş Compound protokolü ve Aave protokolü ile rekabet edebiliyor. Böylece aynı miktarda teminat ile daha fazla borç alma fırsatına sahip olan kullanıcılar, aynı zamanda minimum işlem ücretleriyle de karşılaşıyor.

İlginizi Çekebilir: Port Finance (PORT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

AscendEX Hesabı Nasıl Açılır?

PORT satın almak için AscendEX borsasını kullanabilirsiniz. Söz konusu borsa tarafından kullanıcılara PORT/USDT işlem çifti sunuluyor. AscendEX borsasında hesap açmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

 • AscendEX borsasının internet sitesine buradan giriş yapın. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Sign Up” butonuna basın. E-mail adresinizi veya telefonu numaranızı kullanarak hesap açabilirsiniz.

Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • E-mail adresiniz ile kayıt oluşturmak istiyorsanız E-mail adresinizi girin. Daha sonra yaşadığınız ülkeyi seçin. Güvenilir bir şifre oluşturun. Şifrenizi doğrulayın. “I have read and agreed to Terms of Service” ifadesinin yanında bulunan kutucuğa tik atın. Böylece hizmet şartlarını okumuş ve kabul etmiş olacaksınız.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • “Next” butonuna tıklayın. Karşınıza güvenlik doğrulaması ekranı çıkacak. E-mail doğrulama kodunu girdikten sonra “Confirm” butonuna tıklayın. Bu aşamanın ardından telefon doğrulama ekranı çıkacak. Telefon numaranızı daha sonra girmek istiyorsanız “Skip for now” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Telefon numaranız ile kayıt oluşturmak istiyorsanız yapmanız gerekenler yine çok basit. AscendEX borsasının internet sitesine buradan girin. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Sign Up” butonuna basın. “Phone” sekmesine tıkladıktan sonra telefon numaranızı girin. Güvenilir bir şifre oluşturun ve söz konusu şifreyi doğrulayın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Hizmet şartlarını okuyup kabul ettiğinizi göstermek için “I have read and agreed to Terms of Service” ifadesinin yanında bulunan kutucuğa tik atmayı unutmayın. “Next” butonuna tıklayın. Şimdi güvenlik doğrulaması ekranını göreceksiniz. Telefonuna gelen doğrulama kodunu girip “Confirm” butonuna basın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

İlginizi Çekebilir: Port Finance (PORT) Geleceği 2021

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

AscendEX borsasında hesap açtıktan sonra yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • AscendEX borsasının ana sayfasında bulunan “Wallet” seçeneğine tıklayın. Daha sonra da “Total Asset” seçimini yapın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Karşınıza 4 farklı kart gelecek. Bu kartların üzerinde Cash Account, Margin Account, Futures Account ve Investment Account yazdığını göreceksiniz. Cash Account kartına gidin ve “Deposit” butonuna tıklayın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Arama çubuğuna “USDT” yazın. AscendEX borsası üzerinden PORT satın alabilmek için öncelikle USDT sahibi olmanız gerekiyor. USDT sahibi değilseniz Binance borsasının internet sitesine buradan girin. Borsaya giriş yapın. Banka kartınızı ya da kredi kartınızı kullanarak istediğiniz kadar USDT satın alın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Şimdi Binance borsasındaki USDT varlıklarınızı AscendEX borsasına aktarmanız gerekiyor. Bunun için yeniden Binance borsasının ana sayfasına gidin. Sayfanın sağ üst tarafında bulunan “Wallet” seçeneğine tıklayın. Buradan “Overview” seçimini yapın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Açılan sayfada “Withdraw” seçeneğine tıklayın ve kripto para birimlerinden “USDT”yi seçin. “Address Management” yazısına tıklayın. “Add Adress” butonuna basın. “Address label” bölümüne dilediğiniz bir ismi yazın. “Coin” bölümünden “USDT” seçimini yapın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • “Address” bölümünü doldurmak için AscendEX borsasına dönün ve “TRC20” kutucuğuna tıklayın. (En düşük para çekme ücretlerinden birine sahip olduğu için TRC20 seçimini yapmanız tavsiye ediliyor.)

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • “TRC20” adresinizi kopyaladıktan sonra Binance borsasındaki “Address” bölümüne söz konusu adresi yapıştırın. “Address origin” bölümüne gidin. “Select exchange” kısmından “Others” ve “Exchange name” kısmından “AscendEX” seçimini yapın. “Ok” butonuna basın. “Whitelisted” kutucuğunu işaretlediğinizden emin olun ve “Save” butonuna tıklayın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • Daha sonra “Adress Book” bölümünden AscendEX adresinizi seçin ve ne kadar USDT transfer etmek istediğinizi yazın. Sırasıyla “Withdraw” ve “Continue” seçeneklerine tıklayın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • AscendEX borsasına USDT transfer ettikten sonra PORT satın almak için söz konusu borsanın ana sayfasına gidin. Sayfanın sol üst köşesinde bulunan “Market” seçeneğine tıklayın ve arama çubuğuna “PORT/USDT” işlem çiftini yazın.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • İşlem çiftinin yer aldığı satırın en sağındaki “Trade” butonuna basın. Karşınıza PORT’un şu anda işlem gördüğü bütün fiyatlar çıkacak. PORT satın almak için en düşük fiyatlardan birini seçin. Bu aşamada hata alacaksınız çünkü öncelikle iki faktörlü kimlik doğrulamayı kurmanız gerekiyor.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı kurduktan sonra işleminiz aktif hale getirilmiş olacak. Şimdi PORT satın almak için en düşük fiyatlardan birini seçebilirsiniz. Ne kadar PORT satın almak istediğinizi yazın ve “Buy PORT” butonuna basın. Alım emrinizi görmek için “Order History” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Port Finance (PORT) Nasıl Alınır?

 • AscendEX borsasının ana sayfasına gidip “Total Asset” bölümüne tıkladıktan sonra sahip olduğunuz PORT miktarını görebileceksiniz.
İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 50 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün