Anasayfa Sektörel Prenses Diana'yı Temsil Eden Firma, OneCoin'e Dava Açıyor!

Prenses Diana'yı Temsil Eden Firma, OneCoin'e Dava Açıyor!

Sektörel

Bir zamanlar Galler Prensesi Diana'yı temsil eden İngiliz hukuk firması Mishcon de Reya, OneCoin'e dava açacağını duyurdu.

Prenses Diana'yı Temsil Eden Firma, OneCoin'e Dava Açıyor!

Merkezi Londra'da bulunan uluslararası bir hukuk firması olan Mishcon de Reya, kripto dolandırıcılığı sonucunda zarara uğrayan OneCoin yatırımcıları adına bir toplu dava açmak üzere.

25 Eylül Pazartesi günü yayınlanan bir basın açıklamasında firma, "yatırımcıların dolandırıcılık yapanların ellerinde uğradıkları zararları telafi etmek" amacıyla Londra Yüksek Mahkemesi'nde hukuk davası açılacağını söyledi.

Mishcon, davanın "kazanamazsak ücret almayız kuralı" esasına göre açılacağını, bunun da firmanın yalnızca tatmin edici bir sonuç elde etmesi durumunda ödeme alacağı anlamına geldiğini belirtti.

Mishcon de Reya'nın ortağı Rhymal Persad, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Ruja Ignatova ve diğerleri tarafından hazırlanan sahte OneCoin planı, bilgili yatırımcılardan sıradan yatırımcılara kadar uzanan kurbanların hayatlarını büyük ölçüde etkiledi. Londra'daki Yüksek Mahkeme'de açılacak olan dava, aldatmacaya kapılan ve bunun sonucunda zarara uğrayan yatırımcılar için en azından kısmi telafi sağlamayı amaçlıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada dava, henüz "inşa" aşamasındadır. Bu; OneCoin dolandırıcılığının kurbanlarının, henüz davacı grubun bir parçası olmadığı anlamına geliyor. Mishcon; davanın, "saygın bir üçüncü taraf dava fon sağlayıcısı" tarafından finanse edileceğini belirtti. İngiliz firması, yasal masrafları ve yargılamanın diğer masraflarını karşılamaya hazır olan üçüncü tarafın adını vermedi.

Prenses Diana'yı Temsil Eden Firma, OneCoin'e Dava Açıyor!

OneCoin Büyük Kazançlar Elde Etti

OneCoin, 2014'ten 2016'ya kadar 4 milyar Euro (4,3 milyar dolar) gelir ve 2,7 milyar Euro (2,93 milyar dolar) kâr elde etti. Operasyon, çok seviyeli bir pazarlama stratejisi kullandı ve müşterilere kazançlı komisyonlar sundu. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, başkalarını OneCoin paketleri satın almaya davet ettiler. 

OneCoin'in arkasındaki kilit mimarlardan biri olan Karl Sebastian Greenwood, 12 Eylül'de 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar, Greenwood'un Aralık ayında sahte dijital para biriminin üretilmesin ve tanıtılmasından dolayı suçunu kabul etmesinin ardından bir New York mahkemesinde verildi.

1937 yılında kurulan Mishcon de Reya, 1996 yılında Galler Prensi'nden boşanmasında Galler Prensesi Diana'yı temsil eden firma olarak bilinir. Hukuk firması, onun ölümünden sonra Galler Prensesi Diana Anıt Fonu'nu da kurdu.

Prenses Diana'yı Temsil Eden Firma, OneCoin'e Dava Açıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
NFT 101: Dijital Varlıklar Hakkında Tüm Merak Edilenler
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu